10-разовий чемпіон світу Андрій ПУШКАР: "Вітаюся з Ципленковим — і не можу долоню обняти"

17 грудня 13:34
Переглядів: 766
Default Image

10-разовий чемпіон світу і 10-разовий чемпіон Європи з армспорту Андрій Пушкар, 25 років, тепер сам готує рукоборців. Проте не залишає активних виступів. Цьогоріч на чемпіонаті Європи в Москві він переміг на ліву руку і став другим на праву. А на Кубку світу серед професіоналів ”Неміров ворлд кап” поступився тільки росіянину Денису Ципленкову.

Ви шість років очолюєте обласну федерацію армспорту.

— За цей час рівень тернопільського армспорту значно зріс. Серед юнаків до 18 років ми займаємо в Україні четверте-п’яте місце, серед дорослих — шосте-сьоме. За рік проводжу близько п’яти змагань в області. Це — чемпіонат області, Кубок області, у Кременці проводжу відкритий турнір. Цьогоріч започаткував всеукраїнський турнір пам’яті батька.

Наскільки важко пережили смерть батька, який був вам і тренером, і спаринг-партнером, і вчителем (помер 11 вересня 2008 року. — ”ГПУ”)?

— Дуже тяжко. Моя мама померла 2003-го. Батько для мене був понад усе. Десь півроку я не міг прийти в себе. Тому 2008-го пропустив ”Неміров ворлд кап”. Батько був надто сильний і надто здоровий, щоб померти. Він був настільки здоровий — постійно займався спортом, загартовувався, бігав. Був хорошим лікарем. У Кременці прооперував багато тисяч людей. Постійно контролював своє здоров’я. А тут сиділи, пили чай, він упав і вмер. У мене на руках.

2008 року в Ялті ви провели армфайт на ліву руку з Денисом Ципленковим.

— Мене попередили про цей поєдинок за два тижні. На той момент я був найсильніший у світі на ліву руку. Запропонували позмагатися з найсильнішою людиною Росії зі стронґмену. Я прийняв виклик. Приїхав, вітаюся з ним — і не можу долоню обняти. У нього біцепс 60 сантиметрів, у мене — 50. Максимально я жав лежачи 200 кілограмів, він — 300. Його вага — 140 кіло, моя — 120. Став — як у стінку вперся. Програв 0:5. Так в армспорті з’явився Денис Ципленков. Після того його на ліву руку ніхто так і не боров.

Декілька років тому ви сказали мені, що на руку виграєте у стронґмена Василя Вірастюка. Після зустрічі з Ципленковим не змінили своєї думки?

— Ні. Адже Ципленков починав свою кар’єру з армспорту. Переїхав з України в Москву. Там почав займатися силовим екстримом. Володимир ”Динаміт” Турчинський (російський актор і телеведучий, помер торік. — ”ГПУ”) був його промоутером. Задатки армрестлера в нього були, а в Москві він набрав ще колосальну силу. От і результат.

Після того проводили армфайти?

— Ні. Тоді якраз криза почалася. А щоб проводити армфайти, потрібно значні кошти. Є ще міжнародні комерційні змагання. Але призові на них незначні й немає резону туди їхати.

Цьогоріч вам виповнилось 25.

— Для рукоборця 25–30 років — це пік форми. Зараз я тільки виходжу на нього.

8–12 грудня в Мескіті, США, відбувся 32-й чемпіонат світу з армспорту. У ваговій категорії плюс 110 кг Андрій Пушкар переміг у змаганнях на ліву і праву руку, ставши 10-разовим чемпіоном світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: