12 червня визначиться доля нового чемпіонату

02 червня 11:37
Переглядів: 79
премєр ліга

Через дві з половиною - три тижні команди УПЛ вийдуть з відпустки і почнуть підготовку до чергового сезону. Але от коли він почнеться, в якому форматі буде проходити і яким буде склад учасників чемпіонату, все ще неясно.

 І хоча президент ФФУ Анатолій Коньков вже озвучив попередню дату старту нової першості - 26 липня, далеко не всі поділяють його оптимізм. Так, один з керівників українського футбольного господарства в приватній бесіді з нами дав зрозуміти, що велика вірогідність перенесення початку сезону в ПЛ і ПФЛ на вересень.

«Поїздки на схід України переконують, що, на жаль, ситуація не змінюється на краще, і невідомо, коли почне змінюватися. Заява керівництва ФФУ, що орієнтовною датою початку сезону ПЛ-2014/15 є 26 липня, - дуже сміливе. Політична ситуація в країні така, що не можна не те що робити якісь прогнози на перспективу, неможливо навіть якось планувати свою роботу в рамках діючих регламентних норм. Розумієте, з такою ситуацією ми ніколи раніше не стикалися, а тому ніде в регламенті і не прописано, як правильно діяти», - резюмував наш співрозмовник.

Проблем перед ФФУ і Прем'єр-лігою зараз дійсно цілий оберемок. І вони не зводяться тільки до туманного майбутнього клубів з Донбасу (їх відразу п'ять, тобто третину від загального числа учасників УПЛ). Під жирним знаком питання залишається участь у турнірі «Севастополя» («Таврія» для Прем'єр-ліги - «відрізана скиба», оскільки команда покинула елітний дивізіон за спортивним принципом). Можливо, якась ясність наступить в найближчі дні, коли в Москві пройде засідання РФС, на якому будуть розглянуті заявки на вступ від федерацій футболу Криму і Севастополя. Якщо рішення буде негативним, то, як мовиться, можливі варіанти. Хоча в РФС обіцяють позитивне, тільки з двома застереженнями: швидше за все, візьмуть кримські клуби не в елітний, а в другій за силою дивізіон Росії. І, не виключено, домашні матчі їм доведеться проводити... поза півостровом.

За нашими даними, президент «Севастополя» Олександр Красильников, який виступає проти планів власника клубу Вадима Новінського перебазувати команду на материкову частину України, нині займається пошуками спонсора для свого нового проекту, але поки безрезультатно.

У команд ж з політично благополучної Західної України - свої проблеми. «Говерла», «Карпати» і «Волинь» мають старі заборгованості перед футболістами і тренерами, і вже піднято питання про відповідність клубів критеріям регламенту з атестації. Як сказано в заяві ФФУ, «якщо до 10 червня вищевказані клуби не покажуть позитивні зрушення у приведенні фінансового критерію до норми, комітет з атестації залишить за собою право відкликати атестат на право участі у змаганнях української Прем'єр-ліги сезону 2014/15». Мимоволі виникає побоювання: чи не перетвориться УПЛ в підсумку в той постійно стискальний клаптик шагреневої шкіри з однойменного роману Бальзака? «Поки я з упевненістю можу сказати тільки про одне - на 12 червня заплановано загальні збори членів Прем'єр-ліги за участю президентів і власників усіх клубів. На ньому обговорюватиметься формат змагань на наступний сезон з урахуванням умов, в яких опинився нині наш професійний футбол, і розглянуті варіанти календаря, - сказав нам перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов. - Потім аналогічні питання на своїх зборах розгляне Центральна рада ПФЛ. І вже потім на Виконкомі ФФУ будуть прийняті остаточні рішення».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: