16 червня розпочинається чемпіонат Львівської області з городкового спорту

07 червня 14:00
Переглядів: 109
городки

Упродовж 16 - 18 червня 2016 року на городкових майданчиках міст Стрия та Червонограда відбудеться чемпіонат Львівської області з городкового спорту серед дорослих та ветеранів, присвячений року Івана Франка.

Загальне керівництво цими змаганнями здійснюється управлінням фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації та обласним осередком Федерації городкового спорту України. Головний суддя змагань – Даниїл Ривак, головний секретар – Юрій Пантюхін (м.Львів).

У цьогорічному обласному чемпіонаті очікується участь близько 20 спортсменів. Для участі у змаганнях допускається команда у складі 5 спортсменів та 1 тренера.

У особистому заліку змагання проводитимуться в регламенті 60 фігур (3 дні по 20 фігур, чоловіки та чоловіки-ветерани).

Довідково.

Городковий спорт - рухлива гра, що розвиває координацію рухів та влучність.

У набір для гри входить дві біти і п'ять городків - циліндричних дерев'яних стовпчиків. Майданчик, на якому встановлюються фігури називається - "місто". Починається гра з дальньої відстані - з кону. Якщо з кону гравець вибиває хоча б один городок, то подальші кидки ним виконуються з напівкону - з ближньої відстані. Вибитим вважається городок, який повністю вийшов за межі квадрата, але не за передню його лінію. Одна партія у грі складається з 15-ти фігур: гармата, зірка, колодязь, артилерія, кулеметне гніздо, вартові, тир, вилка, стріла, колінчатий вал, ракета, рак, серп, літак, конверт. У цій послідовності фігури й вибивають.  У грі можуть брати участь від двох суперників і більше.

На даний час у Міжнародну федерацію городкового спорту (МФГС) входить 10 країн. Членами МФГС є національні федерації України, Білорусі, Фінляндії, Естонії, Росії, а також спортивні організації, що підтримують городковий спорт у Німеччині, Швеції, Латвії, Молдові та Казахстані.

З 1995 року проводяться чемпіонати Європи, а з 2001 року - чемпіонати світу.

У 2006 році у Німеччині - країні-ініціаторці відродження жіночого городкового спорту, відбувся чемпіонат світу серед жінок, який не проводилися з кінця 50-х років минулого століття. З 2007 року проводиться чемпіонат Європи серед жінок.

В Україні городковий спорт набув популярності ще у минулому столітті. 12 березня 2000 року створено федерацію городкового спорту України. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: