40 років тому під час зимових зборів футболістів тренували на хокейному майданчику, – ветеран "Карпат"

01 березня 08:15
Переглядів: 124
Богдан Грещак

У 60-70х роках ХХ ст.у Радянському Союзі хокей був настільки популярним, що ганяти шайбу змушені були навіть... футболісти. Під час зимових зборів гравці у м’яч змінювали бутси на ковзани та виходили на лід. «У 1965 році ми жили разом із хокеїстами на одній базі. Тренувалися біля головних зірок «совєтського» хокею», вони всі були нормальними хлопцями, любили пожартувати», - пригадує ветеран ФК «Карпати» Богдан Грещак.

А спеціально для клубного тележурналу «ПроКарпати» телеканалу ZIK Богдан Грещак, який незабаром відзначить 70-літній ювілей, знову вийшов на хокейний майданчик. У часи молодості він не просто захоплювався грою «справжніх чоловіків», а навіть професійно займався ним.

Вихід на лід після багаторічної паузи дався не легко: «Одна нога поїхала вліво, друга залишилася в роздягалці, - ділиться враженнями футбольний ветеран. – Урешті поцілував лід і згадав, чим він пахне».

Утім адаптувавшись на майданчику, Богдан Грещак все ж продемонстрував, що колишніх спортсменів не буває. Навіть у 70 років  на ковзанці футболіст показав характер справжнього бійця та провів кілька майстерних кидків по воротах. 

«Ноги болять, все болить, адже працювала нова група м’язів, - розповів Богдан Грещак після гри. – Але попри це було дуже приємно знову вийти на лід». 

Попри любов до хокею, все ж грою на все життя для ветерана-«карпатівця» є футбол. Його домівка  - музей улюбленої гри. 

Богдан Терещак й досі зберігає стару газету «Футбол-Хокей»,  де на першій шпальті його зображення. «Я став першим футболістом із Західної України, чиє фото розмістили на обкладинці цього видання. Знимку зроблено під час нашої гри із «Стяуа» з Бухареста», - пояснює господар дому.

У помешканні чимало нагород та подарунків – від медалей до картин.

«Якось олімпійська збірна СРСР проводила товариську гру з Німеччиною у Нюрбергу. У першому таймі ми програвали 1:0, а в другому  - я головою забив матч. Після гри мер міста вручав картини кращим гравцям», - розповів історію трофею Богдан Грещак.

Та навіть футбольним здобуткам володаря Кубка СРСР - далеко до ще одного хобі футболіста – колекції так званих «мерзавчиків», маленьких плящинок. Їх гравець привозив зі всього світу, а частину дарували друзі.  Зараз колекція налічує понад 300 екземплярів. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: