5 причин, чому муніципали Надала успішніші за "Ниву"

25 листопада 14:05
Переглядів: 250
Нива Тернопіль

Ще два роки тому у футбольних колах іронічно посміхалися щодо майбутнього та перспектив ФК “Тернопіль”. Зараз футбольний продукт Надала змусив усіх з ним рахуватися. Після осінньої частини чемпіонату у першій лізі муніципали четверті, а колись бадьора “Нива”- майже на дні турнірної таблиці. Чому так сталося?

1. Фінансова стабільність

Час “дешевих понтів” та роздутого бюджету часів Хоптяна у “Ниві” минув ще задовго до падіння режиму Януковича. Як наслідок, клуб, яким опікується тандем регіоналів Мдінарадзе-Гоч, опинився у борговій ямі, виходу з якої ніхто не бачить.
Натомість скромність у видатках зіграла Надалу добру службу. Невеликі за мірками українського футболу бюджетні вливання та максимальне використання комунального статусу дали свій результат. Кількатисячні зарплати футболісти та тренери отримують за місцем комунальної роботи. Ставка на місцевих футболістів позбавила необхідності забезпечувати їх тимчасовим житлом, а наявність власного комунального стадіону звів усі видатки до організації поїздок на виїзні матчі та виплати преміальних за перемоги. Крім того, у цьому сезоні виїзний маршрут значно зменшився через блокаду донбаського регіону. Коли на сході та півдні країни валяться один за одним відомі футбольні бренди, тернопільські муніципали здаються скромним острівцем стабільності та спокою.

2. Мотивація

Тренерському тандему “Тернополя” вдалося “привити” муніципалам бійцівський характер. За будь-яких обставин укомплектована з посередніх гравців команда бореться до кінця. Завдяки цій рисі тернополянам вдалося “вигризти” залікові очки, навіть майже у безнадійних ситуаціях.
Водночас для зібраних з усієї України вільних агентів тернопільська “Нива” стала тимчасовою “перевалочною” базою. Відповідно команда грає з віддачею матч від матчу. Залежно від обставин, про які знають менеджери та гравці клубу. Навчилися в “Ниві” вирішувати і зарплатну проблему. Футболістів відпускають в інший клуб, коли вони не мають претензій до попередніх боргів.

3. Менеджмент

Кілька успішних кубкових поєдинків, де муніципали продемонстрували характер та волю до боротьби, привернув до команди місцевих вболівальників, які раніше крім “Ниви” не визнавали інших команд. На фоні деморалізованої та розбалансованої “Ниви”, “Тернопіль” виглядає привабливо для місцевого глядача. Коли болільники не знають чого від “Ниви” чекати в наступному поєдинку, то муніципали завжди грають на результат. Тому відпала потреба у “вербуванні” глядачів серед підневільних до міськради структур. На ФК тернополяни йдуть самостійно.

4. Тренер

Дует Василя Івегеша та Анатолія Назаренко показав свою ефективність порівняно з рівненським найманцем “Ниви” Богданом Самардаком.
З хлопцями Івегеш працює не один рік. Тому знає, що від кожного очікувати. Своєрідний тернопільський колективний Кварцяний зліпив з місцевих виконавців непоганий колектив на полі. Краще муніципалам грати “другим номером”, коли суперник атакує. Швидкі форварди мають простір для дії, а також можливості для результативного удару. Тому 4-те місце за підсумками осінньої стадії не випадковість, а цілком очікуваний результат.

5. Місцевий патріотизм

Місцеві гравці, скромні видатки та бійцівський характер зробили свою справу. У місті муніципали не менш популярні за “Ниву”. У клубу з’явилися власні фани. Ще рік-два успішних виступів – і статус “народної команди” муніципалам гарантовано.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: