Агент: "Багато гравців підписують контракт, не читаючи його"

14 січня 15:45
Переглядів: 149
кенія

В ефірі радіо "Вєсті" агент ФІФА Максим Стефанський, який брав участь у переході Левана Кенії та Муртаза Даушвілі в львівські "Карпати", а Сергія Погорілого - в сімферопольську "Таврію", розповів про особливості своєї професії.

- "Наскільки добре" годує "професія агента? Не всі отримують як Мессі і Роналду. Є молоді гравці, на яких приходиться витрачатися. Один напрямок - коли іноземці приїжджають сюди і хочуть тут грати. Друге - внутрішній ринок. Є дитячі наставники, які радять, з ким краще працювати. Наприклад, цікаво попрацювати з київським інтернатом. У першій команді "Динамо" чимало вихованців столичного спортінтернату. Буває, старші футболісти порадять молодого гравця. Але з молодими складніше, ніж з професіоналами. Адже батьки переживають, як будується кар'єра дитини.

Наприклад, є молодий хлопець - Ілля Марковський. Ось його особисто Григорчук побачив в U-19 і забрав в першу команду клубу. А хлопцеві всього 17 років. Від його гри я отримую задоволення набагато більше, ніж від інших угод. Хоча з ним ми не оформляли жодних стосунків - хлопцеві немає 18 років, щоб підписувати якісь домовленості. З молодим футболістом складно, тому що, якщо батьки думають по-іншому, не хочеться тиснути на контракт. У мене самого двоє дітей, і не хотів, щоб мені хтось розповідав, як треба робити".

Стефанський розповів про своє бачення ситуації щодо оптимальної кількості футболістів, з якими може працювати агент. "Можна і весь світ зібрати і цими гравцями займатися. Але, чи можливо встигнути? Є два трансферних періоду в році. 60 днів кожний. Якщо у тебе 30 футболістів, виходить на кожного випадає два дні. Це нереально. Не можна знаходитися в трьох місцях одночасно . Я співпрацюю з Михайлом Гулордавою. Свого часу він був спортивним директором "Карпат". Ми разом проводимо угоди".

Так само Стефанський розповів, які бонуси може отримувати агент від зарплати гравця. "Знаю приклади, коли від зарплати футболіста агенти отримують замість 10 відсотків 70 або навіть 80. Так само знаю багатьох футболістів, які підписують контракт, не читаючи його. А потім запитують: "Чому так вийшло?" Так треба було читати контракт, щоб розуміти, за що платять, а за що - ні", - зазначив агент.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: