Аналіз суддівства у матчі "Металіст" - "Карпати"

22 квітня 10:12
Переглядів: 169
Йовічевіч Карпати

Двоє авторитетних у минулому арбітри прокоментували епізод, що трапився на початку матчу у Харкові, коли арбітр Сергій Скрипак не вилучив голкіпера «Металіста» за брутальний фол проти Мар’яна Шведа. 

Сергій ШЕБЕК: «Скрипак прийняв дуже резонансне рішення, коли на третій хвилині не вилучив Погорілого. Швед виходив один на один з воротарем «Металіста» і був жорстоко атакований голкіпером. Можна навіть прибрати дискусію щодо того, чи був це фол останньої надії чи ні. Цю ситуацію потрібно розглядати як грубу гру воротаря проти нападника.

Погорілий вперед шипами виставив свою ногу в напрямку коліна Шведа, ризикуючи завдати суперникові серйозну травму (зламати ногу, розбити коліно – все, що завгодно). Тому тут однозначно червона картка, але Скрипак чомусь прийняв дуже дурне рішення. Не знаю, що йому стукнуло в голову, але замість того, щоб видалити Погорілого, він вигнав з тренерського містка Ігора Йовічевіча, який справедливо обурювався з приводу такого, можна сказати, тупого рішення арбітра. Також хочу звернути увагу на погану командну роботу. Адже 4-й арбітр Березка міг виправити ситуацію, наполігши на тому, щоб Скрипак змінив жовту картку на червону. І це було б правильним рішенням.

Я думаю, що покарання для Скрипака не повинно обмежитися відстороненням Сергія на пару ігор. Його потрібно перевести у Першу лігу на рочки два-три, щоб він потренувався там. От якщо будуть такі покарання – це буде правильно, це допоможе нашому футболу. А відсторонення на два-три тури нічого не дасть».

Мирослав СТУПАР: «20-й тур розпочався з гучної суддівської помилки і, забігаючи наперед, грубою суддівською помилкою і закінчився. Якби арбітр Скрипак правильно розцінив момент на третій хвилині матчу, то, природно, була б зовсім інша гра та інші розклади. Ігор Худоб'як видав хорошу передачу на хід Шведу, молодий футболіст «Карпат», маючи достатньо хорошу швидкість, виходив один на один з Погорілим. Голкіпер, читаючи гру, покинув межі штрафного майданчика у спробі зіграти на випередження. Але дії Погорілого були невдалими в плані відбору м'яча; Сергій, збивши опонента, міг нанести йому серйозну травму і ця жорстокість, а не жорсткість, – це використання надмірної сили.

Ці дії Погорілого правильно не міг трактувати хіба що початківець, який погано знає матчастину і який не розуміє, що його присутність на полі захищає гравців від таких нападів. А Скрипак – це арбітр, який судить Прем'єр-лігу вже не перший рік. Я не знаю, чому він не використав дисциплінарну санкцію у вигляді червоної картки. Ми вже не говоримо про те, що в цьому епізоді у гравця «Карпат» була очевидна можливість забити гол. Тут мова в першу чергу йде про серйозне порушення правил, про грубу гру.

У підсумку, не професійні дії судді викликали у львів'ян надмірні емоції. Особливо обурювався Йовічевіч, який і отримав червону картку. Так, картка заслужена – за надмірні протести, але ж до цих протестів привели саме дії Скрипака. Йовічевіч спочатку розбирався з четвертим арбітром Березкою, який завдяки своєму досвіду, мав підказати Скрипаку, що Погорілого потрібно вилучати. Тоді бригада арбітрів з честю вийшла б з цієї ситуації. А так... Добре, що Йовічевіч – коректний, вихований, інтелігентний чоловік, вибачився за свої емоції. Але від цього йому не легше, адже команда могла претендувати на щось більше, ніж нічия.

Йовічевіч буде покараний за свою поведінку, але чи буде покараний Скрипак – треба питати у Колліни. Італієць повинен вибачитися за свого підопічного. Це було б справедливо».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: