Аналіз трансферів "Карпат": десь знаходимо, десь втрачаємо. Частина 1

13 вересня 15:22
Переглядів: 2020
карпати олександрія гладкий

Цей матеріал почав писати після першого матчу «Карпат», та все ніяк не міг завершити через постійну міграцію гравців. Але враховуючи, що скоріш за все нас очікує нова хвиля трансферів вирішив зупинитись на тому, що є.

ВТРАТИ!?

Тренер Олег Дулуб. Це перший тренер за останні кілька років, який почав наводити порядок в команді, як на полі так і за його межами (особливо в роздягальні). Дулуб прихильник прагматичного футболу – головне результат. Результат він дав але не показав такого цікавого футболу як хотілось керівництву. Саме це стало головною причиною розірвання контракту, а не сімейні проблеми. Петро Димінський хоче щоб команда показувала красивий футбол і мати результат. В Україні наразі це під силу тільки «Шахтарю». Проте вважаю, що керівництво суттєво прорахувалось – Дулуб міг поборотись з командою за Лігу Європи, а маючи результат і знаючи що білоруський наставник постійно вдосконалюється, красива гра теж би появилась. Але небажання чекати привело до того, що команда «на дні» і все що зробив Дулуб потрібно проходити знову.

Тренер Андрій Тлумак. Особисто мені дуже імпонує робота молодого тренера, подобається як грають його молодіжні команди. Я був прихильником призначення його на посаду головного тренера. Тому вважаю, що клуб втратив через його відсутність в першій команді, але однозначно здобув при його наявності в юніорах. Думається цього сезону юніори «Карпат» складуть конкуренцію «Динамо» і «Шахтарю» у боротьбі за місце в Лізі чемпіонів, що точно є головним завданням команди. Адже потрапляння в юніорську Лігу чемпіонів дозволить прорекламувати на європейському ринку свою молодь, яку у Львові готові продавати. Тлумак тренер, який незважаючи на свою позицію на полі, любить атакувальний футбол. Його команди ніколи не відсиджуються в обороні і грають в комбінаційний футбол. Тому саме його треба розглядати, як заміну Навваро.

 

Форвард Олександр Гладкий (Динамо, повернувся з оренди). «Карпати» дуже довго не могли знайти забивного форварда через що всі атакувальні потуги команди закінчувались нічим. З приходом Бланко-Лещука все ніби налагодилось, тому з його переходом в «Шахтар» стара проблема знову появилась, але нівелювати втрату зумів Гладкий, який після пів року невдалих матчів нарешті отримав підтримку тренера і довіру партнерів. Олександр сповна віддячив своїми результативними діями. Але в літку Гладкий до «Карпат» не перейшов навіть отримавши статус вільного агента. Цілком імовірно, що апетити футболіста не дозволити йому підписати повноцінний контракт, можливо він не підійшов тренеру (що мало імовірно). Проте наразі ще є імовірність його появи. Гладкий звичайно не топ форвард, але для чемпіонату України і «Карпат» саме те. Наразі за його відсутності вістря атаки «левів» виглядає блідо. Рібас так і не прижився в команді, Дибелку не вистачає досвіду, Акулінін тільки прийшов, а Гуцуляк не зовсім центр форвард, йому зручніше на фланзі.

Сьогодні ЗМІ написали, що клуб і Гладкий домовились про підписання нового контракту і це не може не тішити..

Захисник Микола Матвієнко (Шахтар, повернувся з оренди). Один з кращих гравців команди у другій частині сезону і одне з відкриттів чемпіонату досить несподівано продовжив кар’єру у «Ворсклі». «Карпати» орендували його із правом викупу, але Микола зіграв так що потрапив до збірної України і зацікавив ряд Європейських клубів, тому логічно що відпускати його «Шахтар» не хотів. Також, думається, що не останню роль у відсутності у Львові Миколи зіграли його поїздки в Крим на відпочинок. Він добре знайомий із ставленням фанатів до таких поїздок, і цілком логічно що він побоявся їхати до Львова щоб не мати конфлікту з вболівальниками. Наразі ніхто не зміг повноцінно його замінити.

Захисник Крістіан Пас (Тамперлей, повернувся з оренди). Ми так і не побачили його в дії, тому тримати в команді гравця, що не зміг себе показати немає сенсу. Цілком логічне завершення його перебування у Львові.

 

Захисник Олексій Дитятьєв (вільний агент). Однозначно це втрата для команди і останні матчі це прекрасно продемонстрували. Проте зрозуміти тренера можна. Він привів у команду Перейру, який мав стати на полі його очима, вухами і вустами, тому треба було позбутись одного із центральних захисників. Лобай молодий і перспективний тому його клуб готовий тільки продати, і роблячи вибір між Нестеровим і Дитятьєвим вибір випав на першого. Нестеров в команді довше, краще розпочинає атаки, може віддати перший пас. Тому Олексій залишився за бортом. Але не так сталось як гадалось. Переяра так і не заграв, а Нестеров втратив місце в основі і 1:6 від «Вереса» ще раз підтвердив помилковість дій тренера.

Захисник Євген Зубейко (вільний агент). Не завжди основний захисник, якому було важко грати по новій схемі від Дулуба. Не найкраще виглядав у другій половині минулого сезону. Тому його відхід став скоріше рішенням керівництва, а не тренера, яке не хотіло платити гравцю під тридцять, який не завжди потрапляє в основу і маючи на цю позицію кілька молодих гравців. Однозначно це не втрати, а раціоналізація витрат. 

Воротар Євген Боровик (вільний агент). Боровик зіграв найбільшу кількість сухих матчів у минулому сезоні серед всіх воротарів. В його особі захист «Карпат» отримав «дядька», який постійно підказував і допомагав захисникам. Саме його заслуга в тому, що команда так ефективно грала по новій для себе схемі. Він додав впевненості гравцям захисту, також поруч з ним розвивались і резервні голкіпери. Наразі саме впевненості у задній лінії не вистачає львів’янам. Думається, що у разі присутності на полі Боровика, команда пропустила б менше голів. Не впевнені дії Мисака і Підківи тільки посилили думку, що ще один прокол тренера і керівництва.

Півзахисник Артем Філімонов (Пафос, оренда). Артема запрошував в команду Олег Дулуб, який бачив в ньому гравця основи, що повинен навести порядок в середині поля. Проте сам білоруський керманич перестав випускати останнього на поле. Після зміни наставника у Філімонова не було шансів зарекомендувати себе, тому логічним було піти в оренду чи знайти новий клуб. Для «Карпат» це хороший крок. Вони отримали гравця безкоштовно, віддали його в оренду за гроші, гравець не був основним, але ще досить молодий щоб прогресувати і принести користь команді майбутньому. Тому від цього трансферу виграли всі.

 

Захисник Василь Кравець (Луго). Лівий бек покинув команду ще взимку і було зрозуміло що шансів на повернення небагато. Проте враховуючи проблеми «левів» на його позиції розумним рішенням було б залишити Василя в команді. Але керівництво команди вирішило по іншому. Хороший імідж на трансферному ринку наразі для команди важливіші.  

Маркович, Хомченко, Гисьо, Вербний (оренда). Це той випадок коли оренда стала хорошим продовженням як для гравців так і клубу. Впевнений що під керівництвом Руслана Мостового і Володимира Мазяра ці гравці тільки розвиватимуться і через рік будуть боротись за місце в основному складі «Карпат». Мостовий вже продемонстрував що вміє працювати з молоддю і розкривати в них найкращі якості, а  Мазяр вміє мотивувати і розвивати бійцівські якості гравців. А теперішній рівень Першої ліги дозволяє гравцям здобувати хороший досвід. Проте якщо ситуація з Марковичем і Хомченком зрозуміла – вони мали дуже мало шансів грати, то не зовсім зрозуміло чому покинули команду Грисьо і Вербний. Минулого сезону вони обидва були гравцями першої команди, дуже добре себе зарекомендували і постійно прогресували, а тепер їм практично не дали шансу себе проявити звільняючи місце для легіонерів.

 

Далі буде…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: