Аналіз виступу Підгрушної та Меркушиної в сезоні 2016/2017

07 квітня 08:40
Переглядів: 182
Підгрушна

Біатлонний сезон 2016/2017 вже більше тижня як офіційно завершено. Деякі спортсмени вже вирушили на заслужений відпочинок, хтось ще проводить останні тренування на снігу, а хтось отримує нагороди за досягнення в сезоні, як капітан жіночої збірної України Олена Підгрушна.

Тим часом ми продовжуємо підбивати підсумки сезону. У цьому матеріалі ми детально проаналізуємо виступи на Кубку світу Олени Підгрушної та Анастасії Меркушиної.

Олена Підгрушна через хворобу достроково завершила сезон 

Місце в загальному заліку: 33
Особистих гонок в Кубку світу - 14
Кращий результат: 7 місце (Оберхоф, спринт)
Найгірший результат: 46 місце (Нове-Мєсто, спринт)
Точність стрільби: 86.1% (23-е підсумкове місце)
Швидкість на лижні: 7.40 секунд відставання на кілометр дистанції (29-е підсумкове місце)

Після феєричного повернення у великий спорт в минулому році, нинішній сезон для капітана жіночої збірної України видався вкрай непростим. Причиною тому, як зізналася сама спортменка, стали перенесені операції на початку підготовчого періоду. Більш-менш непогану форму вдалося набрати лише до чемпіонату світу в Хохфільцені, де саме Підгрушна в естафеті на останньому колі зуміла вирвати срібну медаль для команди, у таких серйозних суперниць, як Марі Дорен Абер і Габріела Коукалова. На передолімпійському тижні в Кореї Підгрушна захворіла і достроково завершила сезон. Під час недавньої веб-конференції покрасувавшись новим іміджем, спортсменка зізналася, що серйозно налаштовується на наступний рік і хоче реалізувати себе по максимуму на майбутніх Олімпійських іграх в Пхенчхані.

Відзначимо, що за естафету на чемпіонаті світу Підгрушна отримала нагороду найкращої спортсменки лютого, а також була удостоєна звання майора Національної гвардії.

Анастсасія Меркушина провела перший повноцінний сезон в основній команді 

Місце в загальному заліку: 37
Особистих гонок в Кубку світу - 19
Кращий результат: 8 місце (Хохфільцен, чемпіонат світу, гонка переслідування)
Найгірший результат: 77 місце (Естерсунд, спринт)
Точність стрільби: 84.0% (38-е підсумкове місце)
Швидкість на лижні: 10.90 секунд відставання на кілометр дистанції (67-е підсумкове місце)

Зима 2016/2017 стала першим повноцінним сезоном на Кубку світу в кар'єрі молодої біатлоністки з Тернополя. Незважаючи на те, що дебют на Кубку світу у Меркушиної відбувся ще 2 роки тому, повноцінно закріпитися в основній команді спортсменки вдалося тільки в цьому році. Втім, початок сезону для Мекушиної видався не зовсім гладким. Після провалу в спринті на етапі Кубка світу в Естерсунді Настя відправилася набиратися впевненості у власних силах на Кубок IBU в італійський Ріднау. Там здобула дві перемоги - в одиночній змішаній естафеті та спринті, і тренери основної збірної в терміновому порядку викликали Меркушину бігти естафету на Кубку світу в Поклюці. І, що ще дивніше, заявили молоду біатлоністку на четвертий етап.

Настя блискуче впоралася з поставленим завданням. Відстрілявши швидко і точно два вогневі рубежі і не програвши на останньому колі чешці Габріелі Коуколовій, Меркушина вперше в кар'єрі разом з командою, піднялася на подім Кубку світу. Краще за інших українок Меркушина виступила і на чемпіонаті світу в Хохфільцені. У зв'язці спринт-персьют молода біатлоністка обидва рази фінішувала в топ-10, в мас-старті була 14-ю, а в індивідуальній гонці 33-ю. Блискуче Настя провела свій етап і в естафетній гонці, передавши естафету Олені Підгрушній другою, всього в 9 секундах позаду німкені Франціски Хільдебранд. На чемпіонаті Європи в польських Душниках-Здруй Меркушина завоювала дві бронзові нагороди: одну в індивідуальній гонці, другу, разом з командою, в змішаній естафеті.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: