Аналізуємо. Інтризі, амбіціям та… «Енергетику» — таки бути?!

13 квітня 18:01
Переглядів: 216
energetyk

Журналіст «УФ» відслідковує головні тенденції першої ліги після відновлення чемпіонату навесні

«Металург»: які ж справжні причини «застою»?

Пішовши на зимову перерву з одинадцятиочковим відривом від головного конкурента в боротьбі за підвищення у класі — «Севастополя» («Арсенал» і «Кримтеплиця» відверто не тягнули на роль «переслідувачів»), підопічні Сергія Зайцева навесні в чотирьох турах перемогли лише двічі. При цьому справді якісну гру запоріжці видали всього раз: у домашньому матчі з «Арсеналом» (5:2). Той факт, що в команді не все гаразд, перейшов до розряду безсумнівних після фіаско в Кіровограді (0:4).

Уся критика водночас упала на плечі саме наставника команди, однак уже невдовзі стали відомі «тонкощі». Зокрема, незмінний експерт «УФ» Ігор Жабченко в нашому попередньому номері оприлюднив цікаву інформацію: «Наскільки я знаю, у Запоріжжі виникли фінансові проблеми. Принаймні ходять чутки, що гравці не отримують заробітної плати». І хоч наразі в клубі активно спростовують слова нашого експерта, зауважте, що диму без вогню не буває. То може, не поспішатимемо приміряти на «Металургові» корону прем’єрлігівців?

«Севастополь»: із «вірою» в «Металург»

Нинішнє відставання кримчан від запоріжців — усього сім пунктів. За 9 турів до фінішу ця цифра не здається катастрофічною принаймні з кількох причин.

По-перше, варто згадати про тонкий підхід до справи керівництва та тренерського штабу ПФК — узимку всі вони в один голос говорили, що завданням Сергія Пучкова буде створення нового боєздатного колективу: мовляв, «ми готові й з ПЛ зачекати». Однак у той час, як «Металург» (негласно проголошено, що він однією ногою — серед еліти) помилятися права не має навіть за статусом, «Севастополь» мовчки примножує свій очковий запас і лише стиха повторює, знімаючи із себе напругу: «ми готові й з ПЛ зачекати…».

По-друге, відставання, порівняно з першою частиною змагань, вже скорочено, тож варто запоріжцям оступитися в найближчих турах іще раз, як тут-таки буде на часі говорити про відновлення інтриги нагорі турнірки — не більше-не менше, тримаючи при цьому в голові очне протистояння команд у Криму в 33-му турі, та візит «Металурга» в Ужгород — у 30-му. «Севастополь» при цьому обидві зустрічі з «Говерлою-Закарпаттям» уже провів.

«Буковина»: потаємні амбіції та загадкова людина «Д»

Журналістський колектив «УФ», спостерігаючи за нинішнім станом справ у Чернівцях, згадує не такі сиві часи кількарічної давнини, коли в клубу не було… фішок для тренувань, а команда ледь животіла у другій лізі. Останні роки прогресу можна пов’язувати передусім зі стабільним фінансуванням та відповідним ставленням чернівецької влади до ФК. За не надто поширюваною нині в ЗМІ інформацією, Чернівці вже наступного сезону спробують замахнутися на щось більше, ніж просто наблизитися до лідерів першості… Остання новина зі стану буковинців: новий очільник клубу — секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлишин. Згадуємо про потужного інвестора Дмитра Фірташа (якому приписують фінансування «Буковини») — і маємо фантастичні перспективи становлення потужної футбольної структури.

Ось тільки розібратися б із загадковою людиною «Д» (найімовірніше, йшлося про начальника міського управління фізкультури і спорту Чернівців Святослава Дяконюка. — А.В.), про яку згадав після поразки від «Арсеналу» (0:1) Вадим Заяць: «Один зі спортивних обласних чиновників з прізвищем на літеру «Д» відверто саботує тренувальний процес у «Буковині», без якого про високі досягнення годі й мріяти...». Утім, мабуть, це лише питання часу. Найближчого часу.

«Олімпік»: Матяжа — пам’ятаємо, про «Альтком» — замислимося

Чотири весняні поразки доволі амбітної команди за мірками першої ліги в кожному з матчів виглядали закономірними: рівень гри підопічних Ігоря Петрова нині не на тому рівні, якого чекають від фінансово спроможного клубу (який, до слова, два свої збори провів за кордоном). Одразу ж постала проблема заміни Івану Матяжу, якого в ранзі найкращого бомбардира першості продали «Металургу». Схоже, Руслан Левига поки не може впоратися зі своїм завданням, однак у наступному сезоні, судячи з усього, «Олімпік» зміниться до невпізнанності — Ігор Петров і сам наголошував на тому, що цей сезон дограватимуть футболісти, які здобули путівку в першу лігу за підсумками попереднього сезону.

У цей же час напис на футболках гравців «Олімпіка» змушує задуматися: «Альтком» — одна з найбільших фінансово-промислових груп України, яка, скажімо, займається будівництвом траси львів — Краковець. Тож, за великим рахунком, варто тільки захотіти — й цілком ймовірно, що в Донецьку з’явиться ще один потужний клуб. Подейкують, цей варіант не є виключеним у найближчому майбутньому… Нині ж дітище пана Гельзіна — твердий середняк першості.

«Одеса»: хто наступний? «Нива»: от вам і селекція! «Енергетик»: такий футбол нам…

«Друга» команда Одещини не перемагає в останніх сімнадцяти матчах (7 офіційних та 10 контрольних). Переїзд до Ужгорода Олександра Косиріна, як бачимо, пережити «городянам» не просто. А щонайменше не надто зрозумілим є той факт, що головний тренер команди Андрій Пархоменко називає свого ж підопічного Валентина Полтавця… «Миколайович»… Звісно, граючий помічник тренера заслуговує на повагу, та чи може йтися про якийсь вплив тренера на гравця в такому разі? Схоже, підвело одеситів і їхнє зимове омолодження складу: в якому напрямку рухається цей клуб — незрозуміло.
 
 А ось куди прямує «Нива», ясно як ніколи — вінничани, за яких нині виступають гравці, про котрих наш експерт Олег Федорчук (що вже казати про журналістів) не чув навіть на рівні другої ліги, очки набирають ледь не в кожному матчі. От вам і селекція по-українськи: виявляється, не обов’язково потрібно три збори провести за кордоном у п’ятизіркових готелях і таких же полях (як «Динамо-2»). Достатньо зібратися за два тижні до відновлення чемпіонату! То що скажете стосовно «прогресу» рівня першості?..

Натомість з «Енергетиком» ситуація банальна, хоч плач: збитковий клуб, схоже, доживає свої останні дні, та «похорон» усе ніяк не відбудеться. Як наслідок — команда мучиться і «мучить» інших, зокрема… арбітрів, котрі, за словами президента ФК Мирослава Лотоцького після матчу з «Титаном» (0:2), відверто збиткуються над і так зубожілими: «Після матчу судді довго стояли в центрі поля і не йшли в роздягальню. Вони не знали, яка буде реакція людей на такий арбітраж. Я підійшов до них і запитав: «Чому ви таке робите? Чого ви плюєте в душу вболівальників, які люблять футбол і хочуть бачити його як гру, а не як корупційні баталії?» Скрипак (арбітр матчу з Київської області. — А.В.) мені відповів: «Вам і так уже нічого не допоможе!». Я проковтнув образу і не сказав нічого...».

То що, нема грошей — нема футболу? Та й судді якось «інакше» почали ставитися до команди… Хоч бери і «вмирай», а судді «допоможуть»?

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: