Анатолій Попов: "Борги "Карпат" більші, ніж борги всіх інших професійних клубів України разом узятих"

09 листопада 16:32
Переглядів: 142
ФФУ

До футбольних топ-менеджерам України виникає все більше і більше питань. У такій непростій ситуації перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов погодився на ексклюзивне інтерв'ю «Команді».

Правда, відразу обмовився, що буде обговорювати теми, які знаходяться в його компетенції. Як відомо, Анатолій Володимирович, серед іншого, курирує і професійний футбол. Тому наша розмова почалася з теми регламенту змагань серед професійних команд.

- Перш ніж ви почнете запитувати, я б відзначив, що в останні роки регламент не піддається істотним змінам, і це вважається заслугою - це свого роду гарантія того, що раніше велася правильна робота, - зазначив Анатолій Володимирович. - Хоча в ідеалі, на мій погляд, потрібно було б стверджувати регламент не щорічно, а, скажімо, на п'ять років. Треба розуміти, що регламент формують клуби. Задача федерації - простежити, щоб його норми відповідали вимогам ФІФА та УЄФА.

- Порівняно з торішнім варіантом в нинішньому відсутній «золотий матч», в Кубку ввели посів аж до півфіналів. Навіщо?
- Моя особиста думка: виключення з регламенту «золотого матчу» - це помилка. Але! Церішення клубів! І якщо клуби цього хотіли, то чому ФФУ повинна виступати проти? Тому я б застеріг окремі ФК і функціонерів, які намагаються попіаритися на даній ситуації. Я хочу, щоб уболівальники розуміли - під проектом регламенту є підпис представника КОЖНОГО клубу! Більш того, якщо представники, які підписували регламент, через неуважність чи з іншої причини упустили цей момент, то Виконком ФФУ, якщо буде ініціатива від клубів, напевно вже по ходу сезону піде назустріч їх побажаннями поверне «золотий матч» в регламент. Так що ніякої трагедії немає, і в даній ситуації м'яч, як кажуть, на стороні клубів. Головне - дотриматися встановлену для таких випадків процедуру.

Та ж історія - з регламентом Кубка країни. Адже кожен клуб підписався під запропонованим варіантом, а Виконком ФФУ лише визнав можливим погодитися з думкою клубів!

- Недавно великий резонанс викликали заяви генерального директора ФК «Карпати» Ігоря Дедишина, який звинуватив, серед іншого, ФФУ та особисто вас у створенні підпільного синдикату ...
- Зізнатися, я далекий від думки, що наш футбол чистий, адже він є відображенням того, що відбувається в державі. Не дарма ж прийняті відповідні закони по боротьбі з корупцією. Я думаю, що вони вплинуть і на спорт взагалі, і на футбол зокрема. Але сьогодні огульно звинувачувати ФФУ, конкретних людей без доказів - це наклеп, за яку треба відповідати. Дедишин особисто підписував контракти, гарантійні листи та інші фінансові документи. Відповідно, він несе за це відповідальність. Як і за декларування виконання рішень органів футбольного правосуддя, які їм попросту ігноруються. Зараз цією справою займається комітет з етики, але особисто я маю намір не зупинятися тільки на футбольному правосудді - хочу, щоб Дедишин відповів за свої слова і в цивільному суді. Це вже справа честі.

- Чи так вже неправий Дедишин? Ось, наприклад, Валентин Скворцов очолює Палату з вирішення спорів ФФУ і при цьому є заступником у Ігоря Гатаулліна в профспілці і в асоціації футболістів-професіоналів. Сам Гатауллін керує в федерації ще й комітетом з атестації клубів ...
- Згоден, в теорії конфлікт інтересів очевидний! Але давайте подивимося, як йдуть справи на практиці! Адже з тими ж «Карпатами» при ліцензуванні всі дії відповідних структур ФФУ були направлені в допомогу клубу. Адже, здавалося б, Гатауллін як глава профспілки повинен був встати на сторону гравців і не видавати львів'янам ліцензії до погашення всіх заборгованостей. «Команда» ж вже публікувала уривки з листів, в яких Дедишин дякує Гатаулліна за терпіння, розуміння та допомогу. А через деякий час він же називає його одним з організаторів синдикату! Як це можна пояснити?

Тепер що стосується Палати по вирішенню суперечок ФФУ. 17 раз її вирішення опротестовувалися в Спортивному арбітражному суді в Швейцарії. 16 раз вони залишалися без змін, і лише в одному випадку рішення українських юристів було частково змінено їх швейцарськими колегами. Як говориться, що тут ще коментувати?

- Наскільки я знаю, борги є і у «Говерли», і у «Волині», і у «Зорі», але складається враження, що до «Карпатам» ФФУ ставиться з особливою пристрастю.
- Справа в тому, що борги «Карпат» більше, ніж борги всіх інших професійних клубів України разом узятих! Але при цьому ФФУ не забуває і про інші боржниках. Так, «Говерла» та «Волинь» по окремих справах наблизилися на дуже небезпечну відстань до того рубежу, після якого з команди знімають очки. Але при цьому зазначу, що ці ФК потихеньку зменшують суми заборгованостей, домовляються (у тому числі і за сприяння ФФУ) зі своїми колишніми гравцями і тренерами. Іншими словами, на відміну від «Карпат», шукають шляхи виходу з ситуації. Львів'яни ж за допомогою діянь Дедишина обрали інший шлях.

- Припустимо, це робиться з метою збанкрутити клуб і таким чином позбутися боргів.
- Якщо це так, то інакше як аферою такі плани назвати складно. Упевнений, вболівальники Львова цього не пробачать. І хочу попередити менеджерів львівського ФК - перекласти проблеми з хворої голови на здорову не вийде, адже в ФФУ є документальні докази максимально лояльного ставлення федерації та її підрозділів до ФК «Карпати».

- Добре, візьмемо тоді діяльність КДК. Ворсклянина Баранника, махнувшого ногою в сторону Рибалки, дискваліфікують на три гри. Гірника Тайсона, який вдарив долонею по спині Ярмоленко, не тільки не карають, але навіть не розглядають цей епізод. Це чесно?
- Я - прихильник того, щоб до всіх ставилися однаково. І, зізнатися, сам не завжди задоволений рішеннями КДК Але ці рішення - зона відповідальності юристів, яких затвердив Конгрес ФФУ. І мені б не хотілося, щоб їхня робота перетворювалася лише у виправлення помарок в роботі арбітрів. Мені здається, потрібно говорити про те, що самі судді повинні бути послідовні і приймати однакові рішення в схожих ситуаціях. А так - хто знає? Може, не побачив момент, а може - побоявся ...

- Як екс-делегат УЄФА скажіть - Можаровський помилився, не вилучивши Тайсона на 11-й хвилині поєдинку «Динамо» - «Шахтар»?
- Як там у Руставелі? Кожен вважає себе стратегом, бачачи бій зі сторони? Я на відміну від деяких експертів, які, схоже, забули, що самі були суддями, оцінок арбітрам намагаюся уникати. Але можу сказати - Можаровський собі не ворог. Є два варіанти: перший - не побачив, другий - порахував, що наслідки для ходу матчу можуть бути куди гірше. І з цим треба рахуватися.

Взагалі давайте почнемо з того, що наші арбітри на тлі європейських виглядають цілком гідно. Подивіться, які помилки допускають рефері в єврокубках! Але є буква правил, а є дух гри. І арбітру, серед іншого, потрібно оцінити наслідки свого рішення, а не тільки вчинити формально. Так можна й матч не дограти.

- На якому етапі справу з претензіями УЄФА по матчу Україна - Македонія?
- 13 листопада буде засідати відповідний комітет УЄФА. Ми, як і пропонувалося, в шестиденний термін відправили свої пояснення на зауваження офіційних осіб. Зараз УЄФА аналізує цю інформацію, і потім буде прийматися рішення.

В силу обставин у нас в країні є всього два стадіони, які повною мірою допущені УЄФА до проведення міжнародних зустрічей. НСК «Олімпійський» був за крок від дискваліфікації за поведінку вболівальників на матчі «Дніпро» - «Копенгаген». Зараз під загрозою «Арена-Львів», де вболівальники порушували порядок і на матчі Ліги чемпіонів, і на поєдинку збірної. Невже хтось прагне, щоб в Україні не залишилося стадіонів, на яких можна проводити матчі під егідою УЄФА?

- Нерідко доводиться чути думку, що ФФУ досить пасивна в кримському питанні.
- На мій погляд, перш ніж щось робити, потрібно прорахувати ефективність цих дій. Приміром, ФФУ чітко виклала для УЄФА і ФІФА свою позицію з питання Криму. Що, накажете нам кожен день слати туди листи, що підтверджують наші слова? Всім зрозуміло, що Росія порушила міжнародні закони, анексувавши частина України, і при цьому проводить там футбольні матчі. Це заборонено нормами ФІФА та УЄФА, і ці організації прекрасно знають про порушення. При цьому всі розуміють складність пошуку шляхів виходу з цієї ситуації. Тому і немає, на жаль, швидкого вирішення по Криму. У тому числі - і по футбольній частини.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: