Анатолію Конькову загрожує відставка з поста президента ФФУ

05 березня 13:57
Переглядів: 102
Коньков

Очікується, що виконком ФФУ призначить позачерговий конгрес з питанням про відсторонення Конькова.

Сьогодні збірна України таки зіграє в 21:00 на Кіпрі товарняк з США (ТВ - "Інтер"). Хоча в ніч перед вильотом команди бос ФФУ Анатолій Коньков несподівано заявив на телешоу, що гри не буде: «Я завжди говорив, що футбол поза політикою, але в цей важкий для країни час ми не можемо абстрагуватися і думати про футбол. Чому ми повинні їхати на Кіпр і там грати в футбол? Ми повинні грати у нас, для людей. Думаю, відмова від польоту на Кіпр - правильний вибір ФФУ». Однак у самій Федерації зі своїм президентом не погодилися. «Членами виконкому ФФУ в телефонному режимі було прийнято рішення летіти на Кіпр в обов'язковому порядку, - сказав нам перший віце-президент Федерації Анатолій Попов. - І це рішення реалізовано. А ситуація, що склалася найближчим часом буде предметом розгляду на виконкомі». Цей скандал, разом з недавніми звинуваченнями на адресу Конькова у розтраті грошей ФФУ, може призвести до його відставки. Принаймні, вчора чотири обласні осередки - Вінницька, Тернопільська, Полтавська та Хмельницька - вже закликали до цього. Очікується, що виконком призначить позачерговий конгрес з питанням про відсторонення Конькова. Хоча не виключено, що він сам напише заяву про звільнення.

Цікаво, що після повідомлення голови ФФУ про скасування матчу з США збірна готувалася провести вчора в 12:00 двосторонку в Києві і роз'їхатися. Але в 12:30 взяла курс на Кіпр. А вже коли підлітала до нього, з'явилося нове звернення Конькова, протилежне тому, що він говорив раніше: «Ми провели тривалу консультацію з міністром спорту Булатовим. І прийшли до єдиної думки про необхідність проведення матчу з США - командою країни, яка стала на захист наших національних інтересів та територіальної цілісності України. Це рішення вкрай важливо для підняття національного духу українського народу, має об'єднати країну і показати, як гордо звучить національний гімн незалежної держави. Матч пройде під гаслом «Peace for Ukraine».

«Обрання Конькова босом ФФУ пов'язували з волею так званої «сім'ї». І його відставка зараз - справа часу. Заява, ніби матчу не буде, - це вже агонія, - говорить наше джерело. - Самостійно Коньков приймати таке рішення не мав права. Напевно, таким чином хотів показати, що він з народом, переживає за те, що відбувається в країні. Але якими були б наслідки скасування матчу з США? Могли б бути санкції ФІФА - аж до відсторонення збірної від офіційних змагань. Крім того, це було б те саме що теракту проти американської команди, яка за допомогою цього матчу готується до чемпіонату світу. Ще напередодні ввечері ми дали їм підтвердження, що гра буде, а тут - скасовуємо... Був би серйозний конфлікт. І хто б після цього захотів мати з нами справу? Грали б товариські матчі хіба що з Лівією».

Нагадаємо, самі футболісти заявляли, що хотіли б зіграти матч з США. «Щоб показати, що Україна - це Україна», - говорив Руслан Ротань. «І щоб відвернути людей від негативу», - додавали в збірній. У зв'язку з тим, що команда прилетіла на Кіпр на три години пізніше запланованого, вона не змогла випробувати вчора поле стадіону «Антоніс Пападопулос» в Ларнаці, де пройде гра. Замість цього провела тренування на газоні готелю Айя-Напе, що став тимчасовим домом для збірної.

Питання - чи залишиться, у разі відставки Конькова, в збірній Михайло Фоменко? Адже їх пов'язує не лише робота, а й багаторічна дружба. «Ніхто розлучатися з ним не має наміру. Він створив сильну команду», - кажуть у ФФУ. Так що все залежатиме від самого Михайла Івановича.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: