Андрій Чіх: "У Другій лізі ФК "Львів" планує обкатати власних вихованців"

25 липня 18:10
Переглядів: 274
чіх

ФК Львів, умовно кажучи, «старий новачок» Другої ліги. Після припинення існування влітку 2012 року клуб існував у формі дитячо-юнацької футбольної школи. Торік Городяни провели «репетицію» відновлення професійного статусу й провів сезон в аматорському чемпіонаті України, аби цього року повернутися до ПФЛ після п’ятирічної перерви.

Головний тренер ФК Львів Андрій Чіх розповів про завдання новачка Другої ліги на сезон-2017/18 та перші враження від турніру професіоналів.

— Андрію, які завдання отримали від президента клубу на перший сезон у Другій лізі?

— Клуб відновився в професіоналах завдяки президенту Роману Михайліву і нашому спільному бажанню розвивати ФК Львів. Кілька років тому зрозуміли, що навчання дітей у клубній школі мусить мати закінчений цикл, тобто випускники повинні грати на професійному рівні. Відтак участь у Другій лізі – це передусім обкатка власних вихованців.

Інший аспект – це вже суто амбіції клубу бути ще однією львівською командою, певним конкурентом Карпатам.

— Ви відчуваєте, що з часом зможете стати на один рівень із Карпатами за грою та інфраструктурою?

— Якщо налагодимо усі аспекти роботи клубу, то все можливо. Насамперед ми відчували донедавна гостру нестачу існування професійної команди. Отож, виправили це, тепер будемо рухатися далі. А те, що вболівальник скучив за клубом показав матч-відкриття сезону на стадіоні Скіф. Приїхало чимало вболівальників навіть і з районів Львівщини.

Стосовно амбіцій і Карпат. Який рядовий не мріє бути генералом? Просто так грати, аби висіти у Другій лізі, ми не будемо. Від футболістів будемо вимагати зростання. Але водночас задумаємося над інфраструктурними рішеннями.

— Торішня участь ФК Львів в аматорській лізі можна розцінювати як пробу сил напередодні відновлення професійного статусу?

— Звичайно. Необхідно було запустити увесь клубний механізм, обкатувати команду. Ми базувалися на випуску юнаків 1999 року народження. Це хлопчики, які щойно школу закінчили. Вони боролись в ААФУ із дорослими чоловіками, набували досвід і сили. Тому аматорська першість стала чудовим майданчиком для повернення ФК Львів у Другу лігу. Ну й в такий спосіб ми дотрималися регламенту, який зобов’язує претендента на Другу лігу провести сезон в аматорах

— Які першочергові цілі тут ставить клуб?

— Відразу скажу, що нашому клубу ніхто в цьому не допомагає, а увесь тягар витрат несе президент. Здається, міська влада навіть не привітала клуб із назвою ФК Львів із відновленням у Другій лізі. Хоча в клубній школі навчається до півтисячі дітей, ми виконуємо соціальну функцію міської влади. Розумію, що це одвічна дилема, адже в нашій країні бізнес, який допомагає футболу, не має жодних привілеїв чи послаблень.

Стосовно інфраструктури, то президент прагне дати нам насамперед клубну базу, місце для дислокації клубу. Багато вимагати не можемо, адже розуміємо, в який час живемо. Школа орендує стадіон Сокіл, де в нас є два чудових поля. Відтак ресурси в клубі прагнуть оптимально розділити між основною командою та школою.

— Вашу команду можна вважати суто львівською командою чи берете й гравців з інших міст?

— Перевага нашим вихованцям, але якщо приїздять хлопці, які вищі за класом і функціональною готовністю кращою, ніж у місцевих, то не відмовляємося і від їхніх послуг. У цьому сенсі ми не суто західноукраїнський клуб. І харківські, і київські гравці є. Той-таки Сергій Кисленко, автор хет-трику у ворота Буковини в першому матчі чемпіонату, приїхав до нас із харківського УФК. За нього, до слова, сплатили харків’янам компенсацію. Це виняток, бо наше правило – брати талановитих вільних агентів. Стосовно поповнення не з місцевих, то згадаю Тараса Коблюка, який грав торік у першоліговому Вересі. Коли змагалися в аматорах, примітили у Чайці із Київщини Гліба Бухала.

— Виховання гравців на продаж залишається метою ФК Львів?

— Повторюся — зазвичай беремо безплатних футболістів. Тих, хто ще особливо не розкрився, а робимо зірочок. Це стандартне намагання клубів нижчих дивізіонів.

— Була інформація стосовно намірів Вересу використовувати стадіон Скіф для матчів УПЛ. Зможете поділити арену?

— Це питання до керівництва клубу, чесно кажучи, не чув про таке. Взагалі, після того, як ми орендували Скіф, то з нього зробили казку і фактично у Львові з’явився ще один нормальний стадіон. Михайлів вклав чимало коштів у нього, арена змінилася і зовнішньо, і внутрішньо. До цього там ані поля, а ні роздягалень не було. Не знаю, які там роботи проводилися на Скіфі перед Євро-2012, але стан арени кілька років тому був жахливим. Наскільки знаю, на Скіфі мала бути тренувальна база збірної Португалії, але після того, як вони відмовилися мешкати у Львові, із ареною фактично нічого не робили.

— Аби Скіф оптимально заповнювався, крім хорошої гри команди, необхідна реклама клубу і матчів…

— Маємо команду енергійних молодих людей, хоча віддаємо собі звіт у тому, що без додаткових грошових вливань робити це нелегко. Разом із активною інформаційною роботою, шукаємо спонсорів та партнерів клубу. Розуміємо, що слід будувати клуб за сучасним зразком, а не сподіватися тільки на підтримку президента.

— У перших матчах сезону було помітно, що вам необхідна довша лава запасних. Чи можна очікувати на підписання новачків?

— Так, ми вже відчули недокомплектування. Декілька гравців травмувалися чи захворіли після кубкового матчу з Кременем і першої гри чемпіонату і я мав проблеми із складом. На перегляді є кілька новачків, наприклад, захисник Василь Сагайдак з івано-франківського Тепловика. Крім того, дуже сподіваємося заявити ще до матчу в Кубку України проти Волині захисників Ігоря Ощипка та Дениса Бучинського. Проблема в тому, що їхні трансфери відповідно в Болгарії та Німеччині, тому потрібен час владнати паперові питання.

— Волинь – хороший подразник в Кубку України для вашої команди?

— Вони щойно із Вищої ліги, ми щойно із аматорів. Попри молодість нинішньої Волині такі матчі – чудовий подразник для моїх гравців. Перевіримо себе на такій команді. Крім того, кубковий матч колективів із Луцька та Львова – це й своєрідне дербі, я чекаю від нього свята футболу й хорошої аудиторії на нашій арені.

— У цьому році ПФЛ поділила Другу лігу на дві географічні групи. Як оцінити це рішення?

— Дуже сильний крок ліги. У країні триває війна і їздити по тисячі кілометрів на матчі – це безумство з точки зору економіки клубу. Погляньте – у Польщі та Австрії є безліч регіональних ліг, там максимум котять на матчі автобусом по 150 кілометрів… Крім зайвих витрат, довгі поїздки впливають і на тренувальний процес. Ми інколи більше в дорозі і живемо в готелі, аніж тренуємося. А ще ж відновитися слід після переїзду, інколи заледве не вчимося ходити, вийшовши з автобусу. Тому поділ ліги – дуже правильне рішення, дякуємо ПФЛ, що послухали клуби і їхніх власників.

—Наступного року можлива ще одна реформа – об`єднання Другої ліги та аматорів в Національній футбольній лізі. Чи схвалюєте й цю новацію?

— А от із цим рішенням я б не поспішав. Все ж аматорська ліга поки не відповідає за грою професійній. Тому змішувати команди зарано. Не думаю, що якщо ми почнемо їздити грати по селам і виступати на незрозумілій якості полях, то від цього зросте загальний рівень нашого футболу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: