Андрій Федюк: "Енергія" - це бренд. Це топ-команда України і, звичайно, цілі у команди найвищі"

18 липня 08:54
Переглядів: 1264
федюк

Про минулий сезон для "Енергії", плани на майбутнє та нелегкі часи в інтерв'ю "Українському Форпосту Спорту" розповів капітан та рекордсмен за кількістю зіграних матчів у складі львівської команди Андрій Федюк.

- Емоції вже вляглися після прикрої поразки у фінальній серії з "Продексімом"? Оціни виступ команди в минулому сезоні. 
- Насамперед, оцінювати не мені. Для цього є тренер та керівництво команди. Цей сезон для нас був трішки нестабільний. Не дуже добре зіграли в Кубку УЄФА та Кубку України, але якщо брати чемпіонат в загальному, то коли потрібно було, ми вийшли на пік своєї форми, якраз навесні. Запам'ятались матчі з "ХІТом", коли ми переламали хід подій і все таки пройшли надзвичайно сильного суперника. І, звичайно, матчі з "Продексімом", який за рахунок божевільної самовіддачі та прагматизму відібрав у нас чемпіонство. Для команди це був шок, тим паче на власному майданчику.

- На днях команда розпочала підготовку до сезону. В міжсезоння "Енергію" залишили три ключові гравці (брати Грицини та Роман Кордоба - ред.). Чи відчувається їх відсутність на майданчику під час тренувального процесу? 
- Так, команду залишили класні кваліфіковані гравці. А на скільки їх буде бракувати - покаже лише час.

- Щоб підтримувати конкуренцію і уникнути ігрової кризи, завжди необхідна ротація. Натомість ряди команди поповнив лише Антон Лясковський із "Урагану". На твій погляд, ще якась позиція потребує підсилення? Чи чекають "Енергію" ще придбання? 
- Так, все вірно, яких би результатів команда не показувала, потрібна "свіжа кров". Повинні приходити гравці, вносити щось нове в команду, нові ідеї, креатив, таким чином команда розвивається, ну і, звичайно, вони повинні відповідати рівню команди "Енергія". А здорова конкуренція ще нікому не завадила, команда від цього тільки виграє. Думаю, що керівництво працює над підсиленням, ще є трішки часу.

- Керівництво вже встигло озвучити завдання перед командою на наступний сезон? 
- З тих пір, як ми взяли свої перші медалі у 2006 році, завдання на сезон завжди однакові - це максимум! "Енергія" - це бренд. Це топ-команда України і, звичайно, цілі у команди найвищі. Мотивації нам не бракує.

- Футзал останні 2-3 роки був чи не єдиним видом спорту, де в плані гри та інтриги, не було відчутно кризи. Проте, в це трансферне вікно український чемпіонат покинуло безліч високоякісних гравців. "Локомотив" взагалі припинив виступи в Екстра-лізі. Як зміниться рівень вітчизняного футзалу після цього? 
- Звісно, звістка про "Локомотив" це був грім серед ясного неба. Будемо все таки сподіватись, що "Локомотив" пройде ці труднощі і повернеться до когорти кращих команд України. Щодо відтоку гравців, безперечно, це мінус. Натомість у підростаючого покоління з'явиться більша можливість проявити себе. Я не вважаю, що все так погано. Скоріш за все, це тимчасові труднощі, які потрібно пройти, перетерпіти, все налагодиться. Україна багата на таланти. Трохи часу і з'являться нові Косенки, Мансурови, Москвичови та Корідзе.

- Ти абсолютний рекордсмен за кількістю матчів у зелено-білій футболці. Їх на твоєму рахунку 317. Щодо голів, то ти у воротах суперників розписався рівно 100 разів, а це 4-ий показник у команді. Який гол і матч стали найпам'ятнішими на даний момент у твоїй ігровій кар'єрі? 
- Багато було цікавих голів. Одразу на думку спадає перший гол за "Енергію" команді "Суми-Газ". Проте, ще запам'ятався гол у ворота "Шахтаря", якщо я не помиляюсь, це був наш "золотий" сезон. Ми грали вдома і поступались 0:3. Саме я зрівняв рахунок у матчі, і згодом Андрій Паршиков вирвав для нас перемогу. Це були незабутні емоції. "Шахтар" - зіркова команда, кількаразовий чемпіон України, зал був переповнений, трибуни просто шаленіли, такі речі не забуваються. А щодо матчу, то це, мабуть, гра проти львівського "ТВД", перемога 3:1 у 2007 році, коли ми оформили наше перше чемпіонство ще за 5 турів до кінця чемпіонату! Це був незабутній сезон.

- Дякуємо, що знайшов час, щоб відповісти на питання та бажаємо вдалого виступу в новому сезоні. 
- Дякую за побажання. Постараємось у наступному сезоні більше тішити наших вболівальників.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: