Андрій Гітченко: "Передостаннє місце не личить "Карпатам"

26 лютого 14:17
Переглядів: 101
карпати іллічівець гітченко

Найстарший гравець «Карпат» – про конспекти Йовічевіча, поради юним гравцям і прагнення в другому колі.

– Андрію, що найбільше запам’яталося впродовж цьогорічної підготовки?
– Та збори, як збори. Нічого особливого. Потерпіли, відгарували. Зараз лише приїхали до Львова, готуватимемося безпосередньо до першого офіційного матчу проти донецького «Металурга».

– Хіба нинішній вишкіл не відрізнявся від попередніх у вашій кар’єрі?
– Звичайно, тренування в кожного тренера по-різному відбуваються, адже кожен бачить роботу по-своєму. У нас це було за таким графіком: перший збір – уранці бігаємо, ввечері займаємося з м’ячами, другий – лише працювали над технікою та налагодженням ігрових зв’язків. Сподобалося, що було багато цікавих вправ.

– Якою була найголовніша вимога Йовічевіча до команди на турецьких зборах?
– Особливу увагу приділяли тактичному навчанню. Містер прагне, щоби всі гравці чітко усвідомлювали, що потрібно робити у фазі захисту чи нападу. Відтак чимало часу сиділи за конспектами.

– У розмові зі мною ваш партнер Пластун зізнався, що за хорватського наставника набігався стільки, скільки ще в житті не бігав. Чи схожі у вас відчуття з Ігорем?
– Скажу, що в моїй практиці вже зустрічалися подібні бігові навантаження, тому для мене такий об’єм не став новинкою. Тим паче, з тренером із фізпідготовки не вперше працюю. Таким чином, на першому зібранні добряче попрацювали над функціональним станом, намотавши значний кілометраж.

– Чи цікаво працювати, коли до роботи з головною командою долучають чимало молодих вихованців?
– Принаймні не бачу в цьому нічого поганого. Навпаки, це добре, що їм дають такий шанс займатися з основою, набувати досвіду. На жаль, можу їм лише позаздрити, бо в моїй молодості такий підхід не практикували.

– Чи відчуваєте належну конкуренцію з боку юних гравців?
– Іще б пак! Помітно, що з нами вони працюють не просто так. Сам помічаю, що серед нашої молоді вистачає непоганих і обдарованих виконавців. Думаю, із часом вони зможуть скласти серйозну конкуренцію й підвищити попит не лише в «Карпатах».

– У восьми спарингах «Карпати» перемогли лише двічі. Чи не насторожує в психологічному плані така скупа результативність?
– А якщо поглянути з іншого боку: ми жодного разу не програли! Зрозумійте, що в оцих контрольних матчах ми втілювали в життя те, що відпрацьовували на тренуваннях. Зокрема, те, що ви побачите на наступних вихідних у грі з МетаДоном.

– Один гол із 11 командних – на вашому рахунку. Намагаєтеся нівелювати втрату Балажіца, котрий любив підключатися до атак?
– Хіба під час стандартних положень іду до протилежних воріт, а взагалі – як карта ляже.

– Чи оминули львів’ян травми та ушкодження, які часто виникають у процесі підготовки?
– Слава Богу, всі живі-здорові. Лише після останньої зустрічі випало кілька людей (зокрема я). Утім оці травми несерйозні, тож до першого календарного поєдинку «Карпати» підійдуть без кадрових утрат.

– Розумію, що кадрові питання – не ваша компетенція. Утім, чи прилетів до Львова Манце – єдиний гравець, який був на перегляді?
– Чесно, не можу відповісти, чи буде він у команді. Цим питанням займається керівництво ФК. Єдине повідаю: на першому тренуванні після турецьких зборів Манце не було.

– На вашу думку, «Карпатам» під силу поліпшити турнірне становище навесні?
– У іншому випадку, який сенс нам було їхати до Туреччини й готуватися? Звичайно, хочемо вибратися з підвалин, адже передостаннє місце не личить «Карпатам».

– Невдовзі відбудеться перший цьогоріч календарний матч, у якому вам доведеться протидіяти донецькому «Металургу». МетаДон – який грає у схожій манері – зручний суперник для входження у сезон?
– У донеччан, безперечно, сформована хороша команда, з якою нам буде нелегко сперечатися за максимальний результат. Однак на всі питання відповість лише гра.

– Нещодавно Худоб’як розміняв третій десяток. Якось відсвяткували? І як узагалі в «Карпатах» відзначають іменини?
– Так, Ігор зібрав усіх гравців, які були на той момент у Львові: посиділи, відпочили. Зазвичай, на свій день народження в нас прийнято збиратися колективом і разом святкувати.

– До слова, у складі галичан із вікових гравців є лише двоє виконавців – Ігор і ви. Як, попри існуючий курс на омолодження, вдається залишатися гравцем, на якого всерйоз розраховують? Маєте якийсь секрет?
– Чесно, немає в мене секретів, еліксирів молодості я не п’ю. Просто завжди віддаюся роботі сповна. Тим паче, не вважаю, що в моєму віці мають бути проблеми з виступами на хорошому рівні.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: