Андрій Павелко: "Ніхто не може мене звинувачувати у використанні адмінресурсу"

01 березня 02:51
Переглядів: 140
ФФУ

Кандидат на пост глави Федерації футболу України Андрій Павелко розповів про те, як сприймає розмови про вплив політики на вибори президента ФФУ.

Кандидатуру Павелко підтримали більшість колективних членів Федерації. Однак, його відразу ж встигли звинуватити у використанні політичних важелів впливу. Адже нинішній керівник Федерації займає далеко не останню посаду в керівництві держави. З головою бюджетного комітету, а так само кандидатом на пост президента ФФУ зустрічаємося в будівлі, де розташовані комітети Верховної Ради. Кабінет Павелко - місце легендарне. Свого часу в ньому трудилися Порошенко, Азаров, Тимошенко. Сам Павелко каже, що його робочий день може починатися в Будинку футболу, продовжуватися - в комітеті Верховної Ради, а закінчуватися - знову у Федерації футболу країни.

Андрій Васильович, до Конгресу ФФУ залишилося не так багато часу, але Ви все ще не презентували свою програму... Що ж кандидат Андрій Павелко пропонує українському футболу?

- Я б не хотів давати привід конкурентам або, як правильніше сказати, колегам по презентаціях. Я вже озвучив кілька головних основоположних тез своєї програми, і вони вже були включені в програму Ярослава Антоновича Грисьо. Ні, я не проти! За великим рахунком, програма - не головне. У нас в країні їх було багато, але нічого толком не виконувалося. Важливі основні принципи, які повинні бути в діях нової команди. Перше - прозорість при прийнятті рішень. Мова йде про зрозумілі, чітких, публічних і не піддаються сумніву або звинуваченням у лобіюванні або якихось непублічних домовленостях принципах. Друге - повернення програм з фінансування регіональних федерацій, які були припинені. Футбол починається з низів - з регіональних федерацій. Третє - дуже важливо навести порядок у суддівстві і системі підготовки збірних. Федерацію завжди прийнято оцінювати за результатами збірних - національної, молодіжної, юнацьких, жіночих та інших. Це вершина айсберга, від якої люди отримують позитивні чи негативні емоції. А в настільки важкий час людина повинна отримувати хороші емоції від виступу наших національних команд. Але, розуміючи це, важливо не втратити фундамент. Для того, щоб футболіст потрапив до збірної, він повинен пройти довгий шлях, початок якого виходить з дитячо-юнацької спортивної школи.

Футбол має бути найдоступнішим видом спорту. У нинішній ситуації, коли країна фактично перебуває в стані війни, коли у нас не все гаразд з вихованням молоді, коли діти хворіють і не можуть здати елементарних фізичних тестів, фізичному вихованню підростаючого покоління треба приділяти в рази більше уваги. Так, всі види спорту прекрасні, і всі несуть найголовнішу складову - здоровий спосіб життя. Але футбол є найдоступнішим. Так було завжди. Пам'ятаю за своїм дитинством: ми не вибирали найкращі майданчика або м'ячі, а грали там, де доводилося. Воротами слугували дерева, цеглини, портфелі. Зараз вже є майданчики і якісна екіпіровка, але знову виникає необхідність зробити футбол найдоступнішим видом спорту. Зрозуміло, що в такий непростий час економіка повинна переключитися на соціальні програми, посилено працювати на армію. Але якщо ми упустимо нинішнє покоління дітей в плані їх заняття спортом, через час, коли війна закінчиться, отримаємо втрачене покоління. Виявиться, що нам необхідно буде будувати лікарні! Для того щоб лікувати цих дітей, що вже стали дорослими, тому як вони будуть 30 відсотків часу працювати, а ще 70 - відновлюватися. Як наслідок, ми можемо ще більше втратити в розвитку економіки країни. Працювати з молоддю - це глобальна мета. Через призму футболу Федерації необхідно приділяти максимальну увагу вихованню підростаючого покоління. Щоб була сильна армія, потрібна сильна молодь. Для того щоб були сильні захисники нашої країни, потрібно з дитинства вести здоровий спосіб життя і займатися спортом. Якщо хлопці до 11-го класу бачили спорт в кращому випадку по телевізору, а потім опинилися в армії, то, м'яко кажучи, у нас будуть кволі захисники. Нам необхідно системно відновлювати роботу у дитячому спорті: будівництво майданчиків, відновлення бази в школах, приведення в порядок стадіонів, де діти могли б грати. А через цю призму зростатиме жіночий, юнацький, студентський футбол, міні-футбол і т.д. Не варто забувати про ветеранів. Розповісти це все в програмі, значить розписати все в деталях. На Конгресі я презентую свою програму.

До Конгресу в пресі ми її не побачимо?

- Вважаю, що програма повинна бути відпрацьована і допрацьована в поїздках регіонами. З неділі я почав свій тур по регіонах. З колегами у нас будуть наради з активами областей, щоб обговорити турбують всіх питання. Всіх делегатів Конгресу вже вибрали, так що ніхто не може мене звинувачувати у використанні адмінресурсу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: