Андрій Столярчук: "Якщо хочете, це "Ла-ла-ла" - це акорди радості українського вболівальника"

24 червня 23:41
Переглядів: 234
cтолярчук

Коментатор Першого національного Андрій Столярчук розповів Sport.ua в чому причини його емоційного коментарю матчу Бельгія - Росія:

- У звичайній ситуації я б ніколи не дозволив собі проявляти якісь емоції. Але зараз ми живемо у воєнний час. І це війна з країною, яка несе в наш будинок ідеї екстремізму, сепаратизму, несе розкол. Якщо образно говорити, то це ніби жили два сусіди, про один прийшов, відрубав сарай, а тепер є ризик, що він спалить весь будинок. Я вважаю, що якщо терористи складуть зброю, то закінчиться війна, якщо українські військові складуть зброю, то закінчиться Україна.

Я вважаю, що з одного боку виповнюється священний обов'язок - захищати свою Батьківщину, але з іншого, мені шкода тих матерів, які втрачають своїх синів. І з одного, і з іншого боку. Та російська пропаганда, яка велася, посіяла смуту в серцях і душах людей. Тут, звичайно, вина і української влади. Як у Олеся Гончара в «Соборі» є хороша фраза: «Бережіть собори душ своїх», так от, мені здається, що за 23 роки українська влада не зробила нічого, щоб побудувати собор в душах наших громадян. І немає ментального української єдності. І в цьому велика проблема ....

Це щодо того, чому я хворів проти Росії. А в матчах Єврокубків, наприклад, коментатор часто хворіє за український клуб. І це правильно, це світова практика. В даному випадку я хворів проти, причини я вже пояснив. Але я перед собою поставив задачу.

Я професійний коментатор, а не уболівальник, який дорвався до мікрофона і говоритиме все, що захоче. Так, відчувався посил, були емоції, але кожна ситуація, яка траплялася на футбольному полі, була мною прокоментована об'єктивно. Жодного разу, якщо був фон на росіянах, я не прокоментував, що фолу не було. Я вважаю, що свій професіоналізм я показав в тому, що жодного разу я не принизив ні гідність Росії як країни, ні окремих футболістів, ні тренера цієї збірної. Мені зараз смішно чути, що я розколюю країну, в той час, як ллється бруд, ллється неправда з російських ЗМІ, по суті через яку і відбувається нинішня війна. А у фразі «Ла-ла-ла» знайшли схильність до якогось конфлікту. Особисто мені це здається дивним. Професійну етику я жодною мірою не порушив, оскільки ніяких нецензурних, нелітературних і образливих слів я не говорив. Якщо хочете, це «Ла-ла-ла» - це акорди радості українського вболівальника.

Всі говорять, що потрібно чути голос Росії, голос Донбасу, а я хочу, щоб було чути голос України. Ми толерантна нація і іноді дозволяємо собі вилазити на голову. І я можу лише сказати, що ні про єдиний слові, сказаному в ефірі, я не шкодую. Більше того, знаючи скільки бруду критики зараз виливається на мене, якби мене запитали, хотів би я повернути час назад на два дні, я б не погодився. Я сказав те, що я думаю. Я впевнений, що багато людей теж поділяють цю точку зору.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: