Андрій Тлумак: "Карпати" не вибули з гонки за перше місце"

29 квітня 21:04
Переглядів: 140
тлумак

Старший тренер львівських «Карпат» U-19 Андрій Тлумак поділився з Інформаційним центром клубу своїми враженнями від поєдинку з луганською «Зорею» у матчі першості України.

«Не хочу нікого виділяти ні в кращу сторону, ні в гіршу. Футбол – гра командна і всі в однаковій мірі відповідають за результат. Сьогодні нам забракло мотивації. Якщо у кількох попередній іграх нікого не було потреби налаштовувати на боротьбу, а навпаки, десь навіть стримувати, то тепер, коли ми стали лідерами і реально претендуємо на чемпіонство, схоже, дехто вирішив, що ми продовжимо вигравати й надалі якби само собою. Але виявилося, що навіть 80-відсоткової налаштованості недостатньо. На нас, як на лідера, усі команди виходять, як на останню гру у своєму житті і віддаються на полі на усі навіть не сто, а двісті відсотків. От і «Зоря» сьогодні грала всі 90 хвилин максимально зібраною, суперник буквально вигризав кожен м’яч і ви самі бачили, як вони тішилися своїй вистражданій перемозі. Я ще після першого матчу казав, що «Зоря» дуже серйозний і сильний суперник і сьогодні вона це ще раз довела.

Але навіть таку «Зорю» ми мали перегравати. Перший тайм ми повністю контролювали гру і мали ще до перерви практично усі питання щодо переможця зустрічі вирішувати на свою користь. Ми доволі швидко відкрили рахунок, створили ще кілька хороших моментів, а перед самою перервою не реалізували пенальті. Напевне, коли б його забили і рахунок став би 2:0, то...

Та що тепер про це згадувати. Ми й по перерві майже увесь ігровий час провели на половині поля суперника. «Зоря» ж нанесла два удари здалеку і забила два голи. Удари насправді вийшли у них дуже класні, але ж більше у них нічого не було. Більше того, залишившись у чисельній меншості, вони навіть не думали про атаку. Але так вийшло, що їм вдалося перейти на нашу половину, наблизитися до воріт і пробити з дальньої відстані...

Прикро і дуже боляче програвати такі матчі. Але зараз вже нічого не зміниш – це вже історія і треба йти далі. Звичайно, нам треба зробити дуже серйозні висновки, бо це вже не перший раз, коли ми на рівному місці втрачаємо очки. Так було і в Моршині, коли ми за рахунку 1:0 наприкінці гри не реалізували стовідсотковий момент і тут же пропустили, зігравши у підсумку 1:1.

Народна мудрість каже, що розумний вчиться на чужих помилках. Але у футболі зазвичай кожен повинен пройти через свої помилки сам. У нас молода команда, в якій грають футболісти, які лише розпочинають свій шлях у спорті. Ми вчимося грати у футбол і набираємося досвіду. Такі матчі – це також досвід, нехай і гіркий, але він принесе користь у майбутньому. Головне, зробити правильні висновки.

Нинішню поразку ми вже не в стані виправити. Але ми не вибули з гонки за перше місце. Ми продовжуємо ставити перед собою дві цілі – готувати хороших гравців для першої команди клубу і при цьому досягати максимального результату, як в кожному окремо взятому матчі, так і загалом в чемпіонаті», – сказав Андрій Богданович.