Андрій Тлумак: "Ми збудували дуже хороший колектив"

09 вересня 13:30
Переглядів: 144
тлумак

У Лізі Парі-Матч волею календаря виникла перша пауза. Команди відіграли по шість матчів і перетнули екватор першого кола. Тренер «Карпат» Андрій Тлумак дав свою оцінку грі команди на старті сезону, розповів про успіхи карпатівської молоді, перспективи Габріеля Окечукву, роботу із Сергієм Зайцевим та поділився очікуваннями від недільного матчу з кропивницькою «Зіркою».

– Андрію Богдановичу, за плечима шість турів Ліги Парі-Матч. Пауза для матчів збірної – перша нагода для певних підсумків. Як оціните старт сезону для вашої команди?
– На даний момент можу сказати, що показники у нас середні. Не відмінні і не зовсім погані. Майже всі матчі ми провели з лідерами українського футболу. Тому в загальному можу сказати, що початок сезону можна занести собі до активу. Певною мірою не можемо бути задоволені результатом, тому оцінку «чотири з мінусом» умовно можна ставити. 

– Це при тому, що тренерський штаб не мав достатньо часу перед стартом чемпіонату на підготовку і проведення зборів. Зараз у процесі роботи це відчувається чи взаєморозуміння з підопічними налагоджене до ідеалу?
– Якщо вести мову про взаєморозуміння, то можу запевнити, що відносини між гравцями і тренерським штабом є дуже хорошими. Ми збудували дуже хороший колектив, у якому панує повага і порозуміння. Збори існують не лише для створення колективу, а й для підготовки команди у кількох аспектах: фізичному, функціональному, психологічному. Звичайно, часу було мало, хоча перші матчі показали, що ми рухаємося у правильному напрямі. Разом з тим ми не зупиняємося – команда не будується за день. Традиційно існує певне правило про три роки для побудови команди. Щодня ми працюємо і хочемо втілити у життя всі задуми, які у нас є. Хочемо, щоб футболісти і тренерський штаб були одним цілим. Вважаю, що ми впевнено і успішно рухаємося до цієї цілі. 

– Єдина гра, яка неприємно виділяється на старті сезону – домашня поразка «Олімпіку». Команда зробила правильні висновки після минулого туру?
– Ми не могли залишити осторонь цю гру і детально її розбирали. Трохи не пощастило, що у нас багато збірників вирушили у табори своїх команд – вісім гравців клуб відрядив у національні і молодіжні збірні. Тренерський штаб детально вивчив всі проблемні моменти і доносить все це до гравців. У середу у нас було теоретичне заняття, ми вивчали гру з «Олімпіком». Ми і надалі працюватимемо, щоб виправити ті помилки, які мали місце в грі з донеччанами. Не хочемо виносити свої проблеми з команди. Дуже сподіваюся, що всі побачать вже в наступному турі – таких помилок «Карпати» більше не припускатимуться. Якщо нам це вдасться, то це будуть хороші новини для нас і черговий факт, що підтверджуватиме правильність вибраного нами курсу. 

– Багато футболістів у цьому сезоні заграли по-новому. Перш за все, хотілося б відзначити Павла Ксьонза, який демонструє дуже якісний футбол і прогрес Івана Лобая, який використовує свій шанс. Втім, додали не лише вони. В чому секрет таких приємних змін у команді?
– Я б не хотів розкривати всі карти, але головну причину цього успіху все ж назву – тренерський штаб допоміг повірити футболістам у те, що вони є дуже класними виконавцями. Хлопці самі у це повірили. Якщо вони і надалі будуть вірити в себе, працювати і не сумніватися, то все буде гаразд. Так вже воно є, що часто від тебе чекають помилки. Те, що «Карпати» змінюються на краще – це не випадковість. Ми знаємо можливості всіх футболістів і бачимо, що маємо у своєму розпорядженні дуже сильних гравців з великим потенціалом. 

– Не можна не відзначити гру молодіжної команди. «Карпати» не відступають від своєї філософії і роблять ставку на власних виконавців. І все ж, коли можна чекати появи у старті, наприклад, талановитих Ігоря Богача і Володимира Савошка, які найбільше прогресують?
– Тренерський штаб слідкує за всіма віковими групами – починаючи від «молодіжки» і завершуючи школою. Як ви знаєте, наразі наші вихованці займають почесне третє місце після грандів «Шахтаря» і «Динамо». Ми всі знаємо, що у нас є сильна і талановита молодь. Однозначно тішить дублюючий склад. Переконаний, що з часом молоді гравці прийдуть на зміну нинішнім лідерам команди. Але їм потрібен час – все й одразу нічого не відбувається. Кожен гравець має свої особливості і часто буває так, що потрібен час для того, щоб витримувати навантаження, які існують в дорослому футболі. Прем’єр-ліга суттєво відрізняється у фізичному плані від юнацьких чемпіонатів. 

– Що скажете про Габріеля Окечукву, який поки чекає свого часу в дублі з нашою молоддю?
– Ми також слідкуємо за ним, але все залежить від самого гравця. Тренерський штаб дає йому шанс, нігерієць тренується, виступає за дубль... Якщо Габріель перебуватиме у хорошій формі, то обов’язково гратиме. Він старається, жодних негативних моментів немає.

– Якщо вести мову про вашу роль у нинішньому тренерському штабі Сергія Зайцева, то виникає питання про ваше порозуміння з головним тренером. Чи є ви однодумцями з Сергієм Ларіоновичем?
– Мені дуже комфортно працюється. У Сергія Ларіоновича більше досвіду, він підказує мені, а я вчуся. А ще допомагає запроваджувати мої задуми, які є схожими до його методів. Якби вони відрізнялися, то така співпраця була б неможливою. Ми рухаємося разом і працюємо на результат. Головним тренером є Зайцев і в його руках перебувають всі козирі – останнє слово за ним. Однак мені дуже комфортно, адже я вчуся у цього фахівця. Повірте, багаж знань у Сергія Ларіоновича великий і повчитися є чому. 

– Повертаючись до справ команди, варто звернути увагу на її комплектацію. Як ви вважаєте – «Карпати» зараз не мають проблемних позицій?
– Мабуть, жоден тренер не скаже, що його команда повністю укомплектована. Ясна річ, хотілося б підсилити певні позиції. Сезон довгий, від травм і дискваліфікацій не втекти. Тому резерви потрібні і на кожну позицію хотілося б мати по два виконавці. Наша політика проста – ми маємо молодь і не хочемо брати гравців, що є слабшими чи менш перспективними. До потенційних новачків завжди ставимося дуже обережно і уважно вивчаємо їхні можливості і потребу запрошення у команду. 

– На вашу думку «Карпати» зможуть претендувати на вихід у першу «шістку» за підсумками чемпіонату?
– Не хочу забігати наперед. До кожної гри ми готуємося окремо і максимально сконцентровано. Якщо ми наберемо свої очки, то тоді можемо вести підрахунки. Тому просто розповідати про плани, мабуть, не коректно. Намагаємося не дивитися в турнірну таблицю. 

– Як гадаєте, пауза, пов’язана з матчами збірних піде команді на користь після прикрої поразки у грі з «Олімпіком»?
– Сподіваюся, що так. Виникло певне перезавантаження. Ряд гравців поїхав у розташування збірних. Наприклад, Роман Підківка провів дві гри за молодіжну збірну України, не пропустив жодного голу, а команда двічі перемогла. За збірну U-20 зіграли кілька наших футболістів, Кадимян відіграв за збірну Вірменії, а Ксьонз був викликаний до національної збірної України. Так, Павло не зіграв, але я переконаний, що у майбутньому його викликатимуть і він обов’язково гратиме. Це дуже кваліфікований футболіст, який заслуговує того, щоб грати за головну команду країни. Думаю, що пауза загалом піде на користь. Ті хлопці, які залишилися в клубі плідно попрацювали. Як воно буде? Очевидно, ствердну відповідь можна буде давати після гри із «Зіркою».

– «Карпати» в Кропивницькому грали трохи більше року тому. То був матч у рамках розіграшу Кубка України та й з того часу обидві команди дуже змінилися. Чого чекати від недільного матчу?
– Ми наполегливо готувалися і віримо в те, що майбутня гра буде успішною для нас. Нинішня «Зірка» – хороший суперник, що добре попрацював на трансферному ринку, підсилився і готовий до боротьби. У всякому разі впевнений, що гра у неділю буде дуже цікавою. Сподіваюся, що повернемося з Кропивницького у хорошому настрої.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: