Андрій Тлумак: "Ми зіграли з точністю до навпаки, коли говорити про план на гру"

23 жовтня 07:21
Переглядів: 159
Андрій Тлумак

«Після прикрого програшу тиждень тому донецькому «Шахтарю», на гру проти «Зірки» ми виходили, зрозуміло, з бажанням тільки виграти і покласти три очки до свого турнірного доробку. Але ми вже у котрий раз переконалися, що в футболі дуже багато алогічних моментів і усі передматчеві розклади не мають ніякого значення – треба виходити і на полі доводити свою перевагу над конкретним суперником в кожному матчі. 

Одразу скажу, що жодної недооцінки з нашої сторони по відношенню до суперника не було. Так, «Зірка» перед грою з нами займала останнє місце. Але ми – і тренери, і гравці – чудово розуміли, що легкої прогулянки в цій грі у нас не буде, як власне і в кожному матчі чемпіонату. Скажу більше, проти команд з нижньої частини турнірної таблиці дуже часто грати навіть складніше, ніж проти лідерів. Адже останні грають у футбол самі і зазвичай дають грати супернику. Натомість аутсайдери з самого початку закриваються на своїй половині поля і фактично усією командою намагаються відстояти рахунок 0:0, який є верхньою межею їхніх бажань. До того ж грають вони дуже відчайдушно в обороні і чіпляються за найменший шанс взяти очки. 

Саме так й грала проти нас «Зірка» і, як бачите, їй вдалося досягти максимального результату – здобути на виїзді три очки, хоча я впевнений, вони й одному були б дуже раді. Тож мені залишається тільки привітати нашого суперника з перемогою. Звісно, їм не один раз фартило, але треба визнати, що боролися вони неймовірно самовіддано і в підсумку, як кажуть у таких випадках, стрибнули вище своєї голови. 

Але я не можу в плані бажання та самовіддачі ні в чому дорікнути і гравцям своєї команди. Ніякого зверхнього ставлення до суперника я у своїх підопічних не побачив й близько. Усі були налаштовані й дуже мотивовані – адже перед нами стоїть завдання боротися за найвищі місця. Однак у мене є більше, ніж достатньо претензій по грі як до кожного з гравців, так і до команди загалом. Не хочу називати, хто саме і в якому епізоді помилявся – це займе надто багато часу та й виносити на загал ці моменти, не в наших правилах – це внутрішня командна «кухня». Але скажу, що грою своєї команди я розчарований.

Ми перед грою детально вивчили «Зірку», розібрали усі її як сильні, так і слабкі сторони та підготували відеонарізку, щоб наочно показати хлопцям, що і як саме робить наш суперник. Усі ніби все зрозуміли і залишалося тільки втілити наш план у життя безпосередньо на полі упродовж гри. Та в тому то проблема й виникла, що фактично усі гравці діяли з точністю до навпаки в порівнянні з тим, що вони мали робити на полі згідно з нашим планом. У підсумку ми не використали слабкі моменти в грі «Зірки» і до того ж в обороні зробили кілька помилок, яких не можна припускатися в принципі. За це нас і покарав суперник. Ну й звісно, не можна не сказати про фарт. Знаєте, я в принципі не вірю ні в які там забобони, але в мене складається таке враження, що нам щось таки «пороблено». Судіть самі: другу гру поспіль ми не можемо забити фактично нічого, хоча моментів створюємо більше, ніж достатньо. Водночас, у суперників ледь що не удар по наших воротах, то гол! І як з тим боротися?..», – підсумував Андрій Богданович.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: