Андрій Тлумак: "Перший і другий тайм вийшли різними"

27 липня 08:09
Переглядів: 174
тлумак

Старший тренер юніорської команди «Карпат» Андрій Тлумак поділився з Інформаційним центром клубу своїми враженнями від контрольного спарингу його підопічних з своїми однолітками з польського клубу «Рух» із Хожува.

«У першу чергу я б хотів виділити у своїх хлопців величезне бажання. Кожен повністю віддавався грі й намагався проявити себе з якнайкращої сторони, аби довести, що він гідний місця в основному складі. Десь цього бажання було аж трохи забагато і саме воно ставало причиною більшості наших помилок. Хоча загалом матч ми провели на достатньо хорошому рівні та цілком заслужено здобули перемогу.

Коли розбирати гру більш детально, то я б розділив її на дві частини – перший і другий тайм вийшли різними. До перерви якраз і були надмірні емоції, ми частенько великими силами атакували, створили низку гольових моментів, три з яких вдалося реалізувати. Водночас надмірне захоплення атакувальними діями практично всією командою призводило до помилок, головним чином тактичного характеру, які дозволяли супернику при проведенні своїх контратак також створювати гострі моменти біля наших воріт. Саме через це до перерви було забито аж п’ять м’ячів, а наша перевага у рахунку була мінімальною – 3:2.

Другий тайм ми відіграли значно солідніше, у нашій грі з’явився дисбаланс між обороною і атакою. Ми продовжували більшу частину ігрового часу контролювати м’яч, й надалі багато комбінували і створювали небезпечні моменти. Але завдяки тому, що діяли набагато холоднокровніше, ми більш краще, ніж у перші 45 хвилин, відіграли в обороні. По перерві поблизу наших воріт напружених ситуацій майже не виникало. А найкращим свідченням цього є той факт, що другий тайм ми відіграли в захисті на «0». А, забивши два голи, в підсумку виграли з рахунком 5:2.

З педагогічних міркувань не хочу когось з гравців виділяти в ту чи іншу сторони. Скажу тільки, що наразі ми намагаємося всім надати приблизно однакову кількість ігрового часу, аби визначитися із стартовим складом. Хоча поняття гравець основного складу, як і гравець лави запасних, у нас чисто умовне. Це ж юніорська команда, в якій всі футболісти ще зовсім молоді, а наше головне завдання – це їхній розвиток, як гравців, аби якомога більше з них з часом вийшли на той рівень, який їм дозволить успішно грати за першу команду клубу. Звичайно, ми приділяємо належну увагу і досягненню результату, бо формування психології переможця є однією із складових у підготовці молодих гравців. Так само ми багато працюємо і в плані постановки командної гри, причому робимо це, орієнтуючись на нашу першу команду. Адже коли головний тренер клубу побачить, що когось з наших хлопців можна спробувати в першій команді, то той гравець повинен бути готовий до цього і одразу розуміти, що від нього вимагається на футбольному полі.

Також хочу відзначити хорошу організацію зборів – у нас не виникає ніяких проблем і ми можемо повністю зосередитися на тренуваннях та контрольних спарингах. Щодня проводимо по два заняття і навіть у день матчів зранку відбувається тренування тривалістю до 80 хвилин. Як правило, вони мають тактичну спрямованість, але все одно вимагають чималої затрати сил, тож граємо на фоні втоми. Але вже з понеділка почнемо потроху зменшувати навантаження і будемо головну увагу на тренуваннях приділяти вибуховій силі та швидкості.

Попереду ще два спаринги на зборах. Додому ми повернемося 1-го серпня і вже у Львові будемо готуватися до старту нового сезону», – розповів Андрій Богданович.