Андрій Тлумак: "Загалом зміни підтримую, але є один нюанс"

20 червня 12:17
Переглядів: 609
тлумак

Старший тренер юніорської команди «Карпат» Андрій Тлумак поділився з Інформаційним центром клубу своїми думками стосовно змін у кількості команд та форматі першості України U-19.

«Загалом зміни я підтримую. Тепер ми гратимемо за класичною формулою у два кола, без поділу на попередній і фінальний етапи. Та й матчів тепер буде більше – у попередні три роки ми проводили за сезон по 26–28 поєдинків, тепер зіграємо 30. Значить у молодих гравців буде більше ігрової практики, а це піде тільки на користь їхньому розвитку у футбольному плані. 

Позитивним моментом є і те, що тепер кожна команда зіграє з кожною по два рази. Наприклад, за три попередні сезони ужгородська «Говерла» і луцька «Волинь» не зіграли з донецьким «Шахтарем» жодного матчу. Напевне це неправильно, бо молодим і закарпатцям, і волинянам цікаво та й корисно випробувати себе у грі з фіналістом Юнацької Ліги УЄФА. Аналогічно деякі команди зі Східної України не грали з київським «Динамо» та з «Карпатами». 

Але є у змінах і один серйозний недолік. Маю на увазі рішення про перенос матчів юніорської першості з середи на неділю. Зроблено це з метою, щоб у «Динамо» і «Шахтаря» не було накладок матчів першості України з іграми у вище згаданій Юнацькій Лізі УЄФА. Але тепер проблеми виникнуть щонайменше у 80 відсотків команд нашого внутрішнього чемпіонату. Адже більшість клубів домашні матчі своїх молодіжних і юніорських команд проводить на одних і тих же полях. Раніше ми грали по середах, а дубль – по суботах. Такий режим проведення ігор для полів був більш-менш приємлемим. Тепер же нерідко будуть виникати ситуації, коли матчі проходитимуть два дні поспіль – в суботу грає молодіжка, а в неділю юніори. Влітку, можливо, подібне навантаження поля ще витримають. Але ж настане осінь, почнуться дощі... А що буде з газонами ранньою весною, навіть уявити страшно. Ми ж просто «повбиваємо» поля так, що потім невідомо скільки треба буде часу і коштів, аби привести їх в нормальний стан. 

Тому я вважаю, що поки не пізно, треба вернутися до практики проводити ігри юніорської першості, як і раніше, по середах. Ну а матчі «Динамо» і «Шахтаря» переносити на суботу чи неділю. Та й переносів тих буде не так вже й багато. Адже у Юнацькій Лізі УЄФА ігор максимум до десяти за сезон, а в першості України – 30 матчів», – підсумував Андрій Богданович.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: