Анфіса ПОЧКАЛОВА на чемпіонаті світу в Парижі готується повторити свій бронзовий успіх Анталії

12 серпня 20:40
Переглядів: 522
Default Image

Досі не встигли влягтися пристрасті чемпіонату Європи з фехтування, який нещодавно завершився у німецькому містечку Лейпціг. Участь у чемпіонаті взяли дві львівські фехтувальниці – Яна Шемякіна та Анфіса Почкалова. На жаль, львівська шпажистка Анфіса Почкалова не змогла повторити свій “бронзовий” успіх світового чемпіонату в турецькій Анталії. Однак, трагедії із цього Анфіса не робить, а готується до наступних стартів. Про перепетії чемпіонату Європи в Лейпцігу та про подальші плани на чемпіонат світу в Парижі далі у розмові із Анфісою Почкаловою.

– Анфісо, виходячи з жеребу після попереднього туру в 1/8 ти могла зустрітися із своєю землячкою Яною Шемякіною. Чого все-таки не вистачило, аби пройти в 1/8 фіналу?

– Я готувалася до чемпіонату Європи. На жаль, не вдалося перемогти голландку Соне Тол. Вона дуже цікаво фехтує: по дорожці вона рухається не в надто швидкому темпі, а це присипає увагу, немовби гіпнотизує. Я почала фехтувати в її манері, яка не притаманна для мене. Мабуть, саме тому й поступилася своїй опонентці. Добре, що Яна в наступному бою змогла її перемогти, не повторюючи моїх помилок.

– А що скажеш про свою суперницю із Голландії Соне Тол, якій ти поступилася в 1/16 фіналу з рахунком 8:15?

– Вона дуже висока на зріст — майже 190 см. Та й у рейтингу вона зараз шоста. Щоправда, це ще нічого не означає. Однак, про щось тай каже. Бо просто так у рейтингу високо не піднімаються. Фехтує вона трішки незграбно. Тому найголовніше фехтувати проти неї у своєму стилі, не підлаштовуючись під її. На жаль, цього у мене не вийшло. Однак у майбутньому вже не повторю тих помилок, які допустила у цьому поєдинку проти неї. 

– Як загалом оцінюєш свій виступ?

– Свій виступ оцінюю не надто вдало. Можна сказати навіть – погано. Завжди хочеться виграти або ж потрапити у трійку найсильніших.

– Як тобі Лейпціг як місто?

– Трішки вдалося погуляти Лейпцігом. До речі, це місто дуже схоже на наш Львів. Лейпціг таке ж маленьке, зручне, комфортне та затишне місто, як і Львів. Їхня площа Ринок перегукується із нашою. Та й загалом архітектура цього німецького містечка дуже схожа на львівську.

– До яких стартів готуєшся зараз?

– Зараз буде невеличкий відпочинок десять днів. А вже наприкінці жовтня на початку листопада відбудеться чемпіонат світу у Франції в Парижі. Саме до нього й готуватимуся.

– На чемпіонаті світу в турецькій Анталії ти завоювала “бронзу”. Повторити, а той перевершити свій турецький успіх у Парижі тобі буде до снаги?

– Наперед, звичайно, нічого не хочу загадувати та все ж таки сподіваюся на краще. Тим паче, що цей рік був не надто вдалим. Тому, можливо, в Парижі на чемпіонаті світу вдасться зібратися та показати класний результат, виборовши один із комплектів нагород.
Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК, Ратуша

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: