Анфіса Почкалова: "У нас зараз дуже складна ситуація в команді"

07 листопада 08:07
Переглядів: 246
почкалова

Вихованка Львівського училища фізичної культури Анфіса Почкалова перемогла на стартовому етапі Кубка світу з фехтування на шпагах серед жінок, який наприкінці жовтня відбувся у м.Леньяно (Італія). Прес-служба училища зустрілася з спортсменкою, щоб привітати її з перемогою, і традиційно розпитати про враження від змагань. Та досить швидко наша розмова повернула в доволі несподіване русло. Думала, спілкуватимемося про радісне, вийшло про наболіле. Анфіса відверто розповіла те, що відоме багатьом, однак чомусь про це стараються зайвий раз не говорити.

- Анфісо, вітаємо! Ти, певно, на сьомому небі від щастя, адже ця перемога на сьогоднішній день найгучніша у твої спортивній кар’єрі…

- Так, давно не мала особистих здобутків, лише командні. Останній гучний успіх ще у далекому 2009 році, коли на дорослому чемпіонаті світу у дев’ятнадцять років завоювала «бронзу».

- Скільки переможних поєдинків провела на фехтувальній доріжці Леньяно?

- Учасниць було багато – 219! Тому провела 14 поєдинків – шість на п’ять уколів, вісім на п'ятнадцять.

- Який поєдинок закарбувався у пам’яті найбільше?

- Перемоги над срібними призерками Олімпійських Ігор німкенею Бріттою Хайдеманн (ХХХ Олімпійські ігри у Лондоні) та румункою Аною Бранзою (ХХІХ Олімпіада у Пекіні). З Бранзою зустрілася у фінальній дуелі. Румунка фехтує надзвичайно розумно і технічно грамотно. По ходу бою я програвала, та тренер вчасно зорієнтувався і крикнув «вмикай швидкість». Тільки завдяки кращій фізичній підготовленості я перемогла її. Класний був бій!

- Інші українки фехтували не надто вдало, навіть олімпійська чемпіонка Лондона Яна Шемякіна посіла 17 місце, решта опинилися набагато далі. Ти ж явно була в ударі. У чому причина такого гарного виступу?

- У нас зараз дуже складна ситуація в команді, у самій збірній, з тренерами збірної. Вони чомусь щемлять львівських шпажисток. Моя перемога – це спротив їм. Тріумф всупереч усім труднощам та наперекір усім «доброзичливцям». Адже навіть на поїздку до Італії збірна гроші не виділила, довелося шукати самим. Тільки завдяки нашій львівській ШВСМ та спонсорам, які дали кошти, мені вдалося взяти участь у цих змаганнях.

 - Чому після перемоги Тебе не поставили фехтувати за збірну у командному турнірі? Натомість, окрім Яни Шемякіної у команду включили киянок Олену Кривицьку та Фейбі Бежуру, які у особистих змаганнях зупинилися на 41-ій та 96-ій позиціях, а також львів’янку Настю Івченко, яка на сотому місці.

- Такий склад команди визначився ще перед початком змагань згідно світового рейтингу. У команду за правилами потрапляють два лідери рейтингу, а ще двох обирають шляхом голосування. Та якби ж цього завжди притримувалися! Повторюся, зараз дуже складна ситуація у збірній - майже не спілкуємося з дівчатами з Києва, хоча раніше дружили. Видно всі сильно хочуть на Олімпійські ігри. Уже зараз формується склад олімпійської шпажної команди, тому всі і кинулися чіплятися за місця у ній. Немов і не розуміють, що на Олімпійські ігри для початку треба ліцензію здобути!

- А чи можливо було вже безпосередньо на етапі Кубка світу у Леньяно змінити склад команди, оцінивши розстановку сил після проведення особистої першості?

- В принципі можна було, але ж це не вигідно - замінювати своїх вихованок на Почкалову.

- Скільки ще етапів світового Кубка відбудеться?

- До Нового року два – у Китаї та Катарі.

- З огляду на те, що ти переможниця І етапу чи змінять склад шпажисток для участі у командному турнірі на ІІ та ІІІ етапи?

 - Я і на ці етапи поїду коштом ШВСМ та спонсорів. І у команді фехтувати не буду, бо квитки на Китай куплені вже на ім’я тих дівчат, що фехтували на першому етапі.

- А де ж логіка – адже українська збірна у тандемі Почкалова-Шемякіна та ін., на сьогоднішній день (а результати говорять самі за себе) могла би реально претендувати на командну медаль?

- Ось і мені цікаво – де логіка?! Тут деякі сподіваються, що команда і у нинішньому складі якимось чином таки прорветься на Олімпійські ігри. А відбір буде дуже складний – від Європи поїде 4 команди, а зараз реально є 10 сильних європейських команд. У команді фехтують четверо і навіть одна «не та» впливає на результат. У команді мають бути всі на своїх місцях.

 - Після перемоги, на яку сходинку світового рейтингу ти перемістилася?

- У рейтингу була приблизно на 130-ій позиції, оскільки внаслідок травм практично не брала участь у міжнародних змаганнях минулого сезону. Після перемоги у Леньяно опинилася у сороківці кращих шпажисток світу.

P.S. Після одкровення спортсменки напрошується питання - чому талановитим не дають спокійно розвиватися? Як то кажуть: не можете (або не хочете!) допомогти, то хоч не заважайте. І це, на жаль, спостерігається не лише у фехтуванні. Та це запитання вже не до Анфіси…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: