Анна Музичук : "Повернутися до збірної України, це як вийти заміж - всерйоз і надовго"

14 травня 15:24
Переглядів: 269
Ганна Музичук

Знаменита шахістка дала першу прес-конференцію після зміни спортивного громадянства

Вчора у Львові чемпіонка світу з бліцу Анна Музичук зустрілися з журналістами. Привід - Аня змінює спортивне громадянство, зі збірної Словенії переходить до збірної України.

- Я дуже рада повернуться додому і об'єднатися з сім'єю. Незважаючи на важку обстановку в країні у нас відчувається сильна наснага від того, що ми знову разом. Мене часто запитують, чому я повернулася. Але відповідь тут дуже проста: повернулася, тому, що - українка. Нам пропонували співпрацю федерації Грузії, Росії, Болгарії, Туреччини, але ми не погоджувалися. Потрібно бути тут - говорить Анна.

"Коли Катерина Лагно перейшла до збірної Росії, це був саме той час, коли треба грати за Україну" - додав батько Анни Олег Музичук.

Зараз Анна Музичук готується до змагань в Грузії, які заплановані на середину червня. В Україну, за твердженням Анни, вона повернулася назавжди.

"Повернення в українську федерацію - це як заміжжя, всерйоз і надовго", - жартує дівчина. Але сама про шлюб 24-річна шахістка поки не думає.

Нагадаємо, Анна народилася в Стрию Львівської області. У 2004-му вона прийняла пропозицію Словенії і почала виступати за національну збірну цієї країни. За правилами ФІДЕ , щоб виступати за іншу шахову федерацію, не обов'язково міняти паспорт. За збірну України вже виступає її молодша сестра Марія.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: