Анна Музичук зможе виступити за збірну України вже на шаховій Олімпіаді

10 травня 14:10
Переглядів: 339
музичук

Головний тренер збірної України розраховує на допомогу чемпіонки світу вже на шаховій Олімпіаді.

Стало відомо, що шахістка Анна Музичук, яка в квітні під прапором Словенії виграла в Ханти-Мансійську чемпіонат світу з бліцу, офіційно повертається в збірну України. У розмові головний тренер нашої національної команди Михайло Бродський підтвердив цей факт і відзначив, що Музичук, яка в поточному жіночому рейтингу FIDE займає четверте місце, зможе підсилити українську збірну вже під час серпневої шахової Олімпіади в норвезькому Тремсе.

- Сама Анна висловила побажання повернутися в нашу команду?

- Це все давно хотіли. Як тільки Федерацію шахів України очолив Віктор Капустін, в 2010 році, він одним із пріоритетних завдань позначив повернення Музичук і Карякіна (чемпіон шахової Олімпіади - 2004 у складі збірної України, з 2009-го - виступає за Росію). З Карякіним нічого не вийшло. А з Музичук - як бачите... Не так швидко, звичайно, як хотілося б, але все вийшло.

- Як проходив процес переходу шахістки в збірну України? Федерація шахів Словенії не протестувала?

- Як вам сказати... Якщо людина вже перейшла, значить всі договірні сторони у федераціях дійшли згоди. Мені, принаймні, ні про які протестах з боку словенської федерації нічого не відомо.

- Коли Музичук зможе почати свої виступи за Україну?

- Уже може. І, сподіваюся, вона зможе виступити за нас і на шаховій Олімпіаді (1-14 серпня в норвезькому Тремсе). Більше того, я в цьому впевнений.

- Питання з відходом у збірну Росії іншої нашої чемпіонки світу-2014 - Катерини Лагно - остаточно вирішене?

- Не остаточно. В даний момент вона - гравець збірної України. Тобто, якщо Аня вже в наших рейтингових списках, і всі процедури в її переході пройдені, то з приводу Каті нічого не змінилося - вона як і раніше офіційно представляє нашу команду.

- Лагно подавала документи з проханням про зміну громадянства?

- Тут потрібно чітко розрізняти поняття, тому що є безліч випадків, коли людина має одне громадянство, а федерацію представляє іншу. До речі, ось же приклад з Анею Музичук. Вона ніколи не міняла громадянство, завжди жила в Україні (в даний момент - у Львові), але, тим не менш, на турнірах представляла Словенію. Це не обов'язково речі, які співпадають. Про побажаннях Каті - чи збирається вона змінювати громадянство, чи ні - мені поки нічого не відомо.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: