Анонс бою Усик - Князєв

18 квітня 18:15
Переглядів: 2461
Усик відвідав Арену-Львів

Сьогодні на ринзі київського Палацу спорту відбудеться вельми неординарна подія – бій за титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO в першій важкі вазі між українцем Олександром Усиком та росіянином Андрієм Князєвим.

Вибір російського боксера у якості суперника для Усика в умовах україно-російської війни здивував багатьох. В Росії багато хто бачить у цьому поєдинку політичний підтекст – мовляв, брати Клички вибрали для свого підопічного росіянина, щоб показати перевагу українців над “москалями”. В Україні ж дехто побачив в такому рішенні К2 економічну складову – мовляв, рейтинги бою українця з росіянином будуть зашкалювати, в Палаці спорту не буде вільних місць.

Насправді ж, обидві теорії доволі легко спростовуються: якщо говорити про економічну складову, то на бій з південноафриканцем Дені Вентером, де ніякого політичного підтексту не було й близько, в тому ж таки Палаці спорту яблуку не було де впасти – він був заповнений на всі 7 тисяч своїх місць. І ціновий сегмент квитків бою особливо не змінився, незважаючи на девальвацію гривні за останні місяці – найдешевший квиток на бій Усик – Князєв коштує точно стільки ж, скільки й найдешевший квиток на бій Усик – Вентер, – 100 грн. Можливо, кількість дешевих квитків цього разу менша, але, знову ж таки, враховуючи девальвацію гривні, це можна зрозуміти. Інша справа – дата бою. 18 квітня, через день після очікуваного матчу-відповіді “Українських отаманів” з “Командою Росії” у рамках WSB. Але тут ніхто нічого приховувати не збирається – гендиректор К2 Ukraine Олександр Красюк під час однієї з веб-конференцій навіть висловився з цього приводу мемом скандально відомого “журналіста” Дмитра Кисельова: “Совпадение? Не думаю”. А якщо Князєв, скажімо, запросив за бій з Усиком значно менший гонорар, ніж інші доступні для бою важковаговики з топ-15 рейтингу WBO – так не тільки К2, а й будь-яка інша промоутерська компанія враховує фінансовий фактор.

Що стосується припущень росіян про те, що, мовляв, цей бій організовують з метою показати “перевагу української раси над російською расою”, то це взагалі смішно – ну скажіть, чому ж тоді в минулому році Усику не привезли жодного росіянина, яких у першій важкій вазі більш, ніж достатньо. Причому різного рівня. Так би можна було взагалі побудувати всю кар’єру на тому, щоб бити росіян. Або ще краще: організувати турнір, в якому б українські боксери компанії К2 били виключно росіян. Ну, це смішно.

А от що не смішно, так це те, що деякі співвітчизники Князєва звинувачують його ледь не в державній зраді, мовляв, от він, такий-сякий, погодився приїхати в ворожу країну, щоб стати там мішком для биття на потіху місцевій публіці. Це просто неповага, адже бій з Усиком – це величезний шанс для Князєва, а не тільки найбільший гонорар в кар’єрі. Причому шанс не тільки у разі перемоги, а й навіть у разі поразки, при умові, якщо він дасть хороший бій – згадайте того ж Глена Джонсона, який завжди демонстрував свій характер, свої бійцівські якості, і завжди отримував цікаві як зі спортивної, так і з фінансової точки зору пропозиції навіть незважаючи на доволі велику кількість поразок в своєму послужному списку.

І в завершення такого довгого не зовсім спортивного вступу хочеться звернутися до вболівальників, які прийдуть 18 квітня в київський Палац спорту, щоб повболівати за Олександра Усика: поставтесь, будь ласка, з повагою до Андрія Князєва. Не хотілося б почути з трибун щось на кшталт “мочи вату”, чи “бий кацапа”. Андрій Князєв поводиться дуже гідно, і ніяких скандальних заяв чи дій в стилі тих же Павла Дорошилова чи братів Чудінових з його боку не було. Поставтеся з повагою до Андрія Князєва, та й до Олександра Усика, адже образливими словами на адресу його суперника ви заважатимете і йому.

Ну, а тепер перейдемо до суто спортивної складової бою Усик – Князєв. Фаворитом у цьому поєдинку є Усик, і це зрозуміло – він переважає свого опонента в габаритах, швидкості та техніці, і навряд чи дасть Князєву нав’язати йому бій на ближній дистанції, адже за час своїх виступів на професійному ринзі Усик показав себе дуже дисциплінованим боксером, який не йде на поводу у публіки, а чітко дотримується свого плану на бій і настанов тренера.

Про сильні сторони Усика знають всі, а які ж сильні (і слабкі) сторони у його опонента? Андрій Князєв – вольовий, сміливий боксер з доволі важким ударом (цікаво, що Руслана Семенова він двічі нокаутував на раунд раніше, ніж такий суперпанчер, як Дмитро Кудряшов). Найкращий удар Князєва – лівий боковий по корпусу, ним він звалив немало своїх опонентів. Також у Князєва вже є досвід проходження дванадцятираундової дистанції, що теж є безсумнівним плюсом. З мінусів російського боксера слід відзначити, перш за все, повільні ноги. Дуже повільні ноги. У цьому компоненті в Усика буде величезна перевага. Ну, і присутня в діях Князєва одноманітність, хоча арсенал ударів у нього доволі непоганий.

Як розвиватиметься бій? Скоріш за все, в перших раундах Усик, як це він завжди робить, приглядатиметься до свого суперника і нікуди не поспішатиме. Акцент буде зроблено на постійну мобільність і роботу джебом. Князєв намагатиметься скоротити дистанцію, змусити Усика вв’язатися у “рубку”, влаштувати у ринзі війну. Але величезна різниця в швидкості ніг навряд чи дозволить росіянину вийти на зручну для нього дистанцію. Ближче до середини бою Усик почне пробивати більше силових ударів, але не вкладаючись у кожен з них, а ховаючи найбільш акцентовані удари в комбінаціях. Князєв – стійкий і вольовий боксер, тому звалити його буде непросто, але якщо бій вже в середніх раундах набуде одностороннього характеру, не сумнівайтеся – Усик закінчить його достроково. Скоріш за все, в останній третині бою.

Ну, а через кілька годин після бою Усик – Князєв на любителів боксу чекатиме поєдинок, який має всі шанси стати найбільш видовищним боєм року – на ринзі зійдуться два справжніх бійця, два справжніх воїна – росіянин Руслан Проводніков та аргентинець Лукас Мартін Матіссе. Стилі обох боксерів гарантують нам незабутнє видовище. А переможця спрогнозувати доволі складно – Матіссе переважає Проводнікова у швидкості й техніці, але поступається у фізичній силі (не плутати з силою удару – в цьому компоненті аргентинець як мінімум не гірший за росіянина) та міцності підборіддя. Але це якраз один з тих боїв, в якому головним буде не ім’я переможця, а власне саме видовище у ринзі, яке буде варте того, щоб його дивитися й передивлятися – у цьому навіть не сумнівайтесь.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: