Анонс футбольного сезону 2015 на Прикарпатті. На Прикарпатті - футбольний аншлаг

13 квітня 11:49
Переглядів: 317
мяч

Менше тижня залишилося до старту футбольного сезону на Прикарпатті. Цього року участь в обласному аматорському чемпіонаті виявило бажання взяти одразу 15 команд та близько 16-ти - в обласній першості. Однозначно, дуже хороший показник, пов'язаний, насамперед, із проведенням восени місцевих виборів.

Про першість поговоримо окремо, коли буде точно визначено схему проведення змагань та кількісний склад учасників. Зараз же зосередимо увагу на елітному обласному дивізіоні.

Як і в попередні сезони, в 2015-му знову не обійшлося без втрат. Не виступатиме в першій лізі призер попереднього сезону ФК "Перегінське". На щастя, селище із давніми спортивними традиціями зуміло зберегти великий футбол і в Перегінську продовжить функціонувати команду другої ліги ФК "Лімниця". 

Натомість, одразу чотири нових колективи виявили бажання влитися в ряди учасників першої ліги - "Оскар" із Підгір'я (володар Кубка чемпіонів міст та районів області 2014, володар Кубка Підгір'я-2015), івано-франківська "Галичина" (новостворений ФК), городенківський "Пробій" (приємно, що футбол повертається до Городенки) та косівська "Гуцульщина" (якщо на обласний рівень повертається Косів, то варто очікувати, що в першості гратимуть і Кути). Вирішили скористатися своїм правом підвищитися в класі болехівські "Карпати" та івано-Франківський "Тепловик".

Таким чином, обласний центр в чемпіонаті представлятимуть одразу три команди. Більш-менш рівномірне представництво в першій лізі матимуть і інші райони та міста Прикарпаття. З міст обласного значення залишається без футболу лише Яремче. Богородчанщину вирішив спробувати репрезентувати на такому високому рівні ФК "Оскар". Думаю, цей колектив варто розглядати як одного із основних претендентів на чемпіонство. Прикро, що без футболу залишаються такі районні центри як Рогатин, Тисмениця та Надвірна. Так, двоє останніх матимуть своїх представників в обласній першості, але це зовсім інше.

З чим же пов'язане таке раптове збільшення кількості команд, які виявили позмагатися в обласному чемпіонаті та першості? Якихось кардинальних змін від організаторів змагань не було. Принаймні, не озвучувалося. Схоже, основним фактором стали місцеві вибори, які мають пройти в Україні восени.

Загалом, змагання в першій лізі обіцяють бути цікавими. За підбором виконавців вирізняється "Оскар". Але чи зможе команда зльоту за сезон пройтися по суперниках катком і здобути чемпіонство, сказати складно. ФК "Перегінське", наприклад, минулого року таке не вдалося. Практично ж усі інші команди ліги десь одного рівня, тому боротьба за медалі і місця у верхній частині турнірної таблиці обіцяє бути напруженою.

Федерація анонсувала, що обмін між лігами за підсумками сезону має відбуватися виключно за спортивним принципом і кількість учасників першої ліги скоротиться до чотирнадцяти. Таке рішення додасть інтриги в боротьбі між аутсайдерами. Якщо ж, звичайно, не буде відтерміновано. Але це вже питання майбутнього. Зараз же чекаємо старту обласного чемпіонату, спостерігаючи за процесом заявки команд.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: