"Арена Львів" і територія навколо стадіону має ефективно використовуватись"

06 січня 09:20
Переглядів: 394
гірняк

Володимир Гірняк, заступник голови Львівської обласної ради, розповів Galsports про своє бачення вирішення проблем "Арени Львів".

- Для чого Львівській обласні раді збиткове підприємство «Арена Львів»?

- Львівська обласна рада ще не прийняла рішення про те, що ми будемо просити і готові прийняти «Арену Львів». Ми розглядаємо таку можливість. Я був присутній на двох нарадах по цьому питанню.

Я сам футбольний уболівальник. Мені дуже болить, що цей стадіон не живе, що там рідко проводиться матчі, що територія навколо не живе. Це є реально складне завдання! Для будь-кого – для держави, для області, для іншого рівня влади. Але коли ми такі варіанти розглядаємо, то готові брати на себе складні завдання, опікуватися і займатися щоб це було ефективно.

Ми вважаємо, що «Арена Львів» і територія навколо стадіону має ефективно використовуватись. Під спортивні споруди і під інфраструктурні споруди.  Тут, умовно, може бути льодова арена, баскетбольна, поліфункціональна або якийсь виставковий зал. Повинен бути розвинений транспорт. Насправді є дуже багато питань.

Не продумані були кроки, які зробили попередньо. Є дуже великі борги – 709 мільйонів гривень перед підрядниками.  Там треба ще завершувати другу частину проекту. По цінах 2013 року це  334 мільйони гривень (це по курсу 8 гривень за долар). Коли ми будемо розглядати кінцеве рішення, то дуже гарно все порахуємо. У збиток інших об’єктів робити не будемо.

- Вже відбулись дві наради. Говорили про дедлайн - жовтень 2018 року. Чи є вже розуміння подальших кроків, хто і що повинен робити?

- Розуміння кінцевого ще немає. Ми розуміємо, що до жовтня 2018 року повинні прийняти рішення. Але так як зараз є бути не може. Не тільки тому, що збиткове. Культурні об’єкти, спортивні, освітні чи медичні, вони не обов’язково повинні бути прибутковими. Держава чи область повинна їх інколи фінансувати. Вони повинні функціонувати на повну потужність і приносити користь людям. І цього ми повинні досягнути.

- Чи знаєте Ви позицію міста і чи розумієте її?

- Її немає. На двох нарадах не було уповноважених представників міста, хоча їх запрошували. Це питання до міста. Я був уповноваженим представником ЛОР. А на одну із зустрічей мав приїхати Голова ЛОР, але був у відряджені. Я є офіційною особою яка займається цією проблематикою і маю право вести переговори. Рішення, безумовно, кінцеве прийматиме обласна рада. З міста були представники одного з комунальних підприємств, які не були уповноважені вести переговори.   

Від міністерства був держсекретар Олег Немчінов. Це дуже високий рівень.

- Позиція міністерства Вам зрозуміла?

- Ми зараз ведемо перемовини. Вони, як і ми, формують свою позицію. Ми всі розуміємо одне – цей об’єкт непростий. Свого часу були прийняті рішення. Не будемо говорити правильні чи ні. Цей об’єкт функціонує, на нього були витрачені великі гроші. Це 400 мільйонів доларів. Ми повинні розуміти, що ці об’єкти повинні використовуватись ефективно.

- Якщо міністерство сплатить борги, ЛОР готова забирати стадіон і вкладати в добудову другої черги?

- Там 334 мільйони гривень, але це не суто стадіон. Це транспортна розв’язка, підстанція. Сама обласна рада, як і місто, не «потягне». Це має бути спільний проект, але хтось має грамотно його адмініструвати. Ми (ЛОР – прим. ГС) за останній рік показали непогану динаміку у роботі, економії бюджетних коштів, ефективності.  Тому, оскільки міністерство розглядає нас як повноцінних партнерів, ми готові взяти участь в цій дискусії. А кінцеве рішення приймемо, коли будемо розуміти все від А до Я, весь алгоритм дій.

- Чи готовий обласний бюджет допомогти «Арені Львів» вже у 2018 році? Для прикладу у сплаті комунальних послуг.

- До того часу поки не буде рішення ми не будемо давати гроші на не наш об’єкт. Ми зараз розглядаємо питання фінансування спорту на 2018 рік, а це 98 мільйонів гривень. Важко говорити про витрати на не свій об’єкт, але готові розглядати різні варіанти. Ми хочемо щоб стадіон жив.

- Яка позиція футбольних клубів?

- На одній із нарад були представники «Карпат» і «Вереса». Вони отримали інформацію і взяли час на роздуми. Запрошували всі клуби, але прийшли тільки два. Проте думаю, що «Рух» і ФК «Львів» теж долучаться.

- Чи є можливість, що після сплати міністерством боргів розвитком стадіону на рівноцінній основі будуть займатись клуби, місто та область?

- Я вважаю, що це було б правильно. Нам немає чого ділити. Не потрібно ділити на міську владу і обласну. Ми повинні спільно працювати над вирішенням таких складних питань.

- Місто планує побудувати на Сихові спорткомплекс. Чи говорилось про його перенесення до «Арени Львів» і створення там своєрідного спортивного містечка?

- З нами цих розмов не вели. Але вважаю, що логічніше було б так зробити. Привести там всю інфраструктуру в порядок, особливо дорогу.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: