Бартуловіч: "Зізнаюся, мав бажання залишитися у "Карпатах"

29 грудня 10:30
Переглядів: 222
бартуловіч

В інтерв’ю Бартуловіч згадав про час проведений у Львові.

- Після «Кривбасу» ви опинилися в «Карпатах». У команді тоді теж ситуація була специфічною: керівництво клубу виставило на трансфер 19-х футболістів, які грали в попередньому сезоні, і суттєво знизило найвищу планку зарплат…

- Ми тоді з «Кривбасу» разом з Валерою Федорчуком поїхали. Розуміли, що ситуація складна. Коли їхали на перший збір, стан команди був плачевний. До 12-ти гравців додалося п’ять представників дублюючого складу, котрі на рівні Прем’єр-ліги не грали ніколи. Оптимізму додалося, коли з’явилися Павло Пашаєв, Діма Льопа і Саня Гладкий. Андрій Ткачук, Олег Голодюк, Сергій Зеньов та деякі інші футболісти, котрі були виставлені на трансфер, змогли домовитися з керівництвом перед самим стартом чемпіонату. Команда у нас організувалася вже доволі непогана, до того ж прогресували деякі молоді гравці, скажімо, Вова Костевич, котрий нині є одним з лідерів «Карпат».

- Львів’яни тоді справді заграли, але спочатку ситуація виглядала такою, що ще поразка чи дві – й тренер Олександр Севідов міг піти у відставку…

- У перших шести турах було дуже важко. Ключовою стала гра з «Говерлою». Ми перемогли 1:0 і після того поступово почали підійматися вгору. Команда відчула впевненість у своїх силах. Звичайно, додала її перемога 3:2 над «Шахтарем».

- Гру «Карпат» при Севідові можна назвати з тактичної точки зору простою. Але результат вона приносила.

- Вважаю, що ті «Карпати» свій потенціал розкрили не в повній мірі. Якби ця команда і цей тренер залишилися в наступному сезоні, ми претендували б на місце в єврокубках. Ми добре зігралися, в команди вже з’являвся свій малюнок гри. Власне, показово, що Гладкого забрали в «Шахтар», Федорчука й мене – у «Дніпро», Ґреґора Балажіца – в сербський «Партизан». Шкода, що протрималися ми лише один сезон, а далі Севідову працювати не дали.

- Сам Олександр Володимирович в інтерв’ю говорив, що він їхав у відпустку, ще не відаючи про близьку відставку…

- Та ми всі у той період розраховували залишитися. Однак літня перерва у «Карпатах» знову вийшла неспокійною. Мушу сказати, що від Львова у мене залишилися виключно позитивні спогади. Там особлива атмосфера, відчувається, що команда потрібна, що є віддані фанати, немає байдужості. У Львові нас впізнавали на вулицях, чого в деяких інших містах не було.

- Нинішній наставник «Карпат» Іґор Йовічевіч – ваш земляк. Він хотів залишити вас у команді?

- Так. Я був з командою на зборах у Словенії. Але вже після повернення до Львова мені зателефонували з «Дніпра» і сказали, що треба повертатися. Зізнаюся, мав бажання залишитися у «Карпатах». Хотілося попрацювати з новим тренером, до того ж у мене склалися добрі стосунки з вболівальниками. Відчував, що у Львові мене поважають і підтримують.

- Мабуть, мова найперше про фанатів, адже на матчах «Карпат» центральні сектори зазвичай були порожніми. Ситуація у Кривому Розі, коли «Кривбас» знаходився між землею й небом, була аналогічною…

- у Львові справді підтримували найперше фанати. Трибуни «України» заповнювалися лише на матчах проти лідерів. Зрештою, я людей не засуджую. Ситуація в країні зараз складна, людям, мабуть, не до футболу, бракує грошей. Бо похід на стадіон покупкою квитка не обмежується. Треба щось купити дитині. То – зайві витрати, котрі собі нині може дозволити не кожен українець. Та й, будемо відвертими, рівень футболу в останніх чемпіонатах впав. Це теж вболівальників відштовхує. Тому й ходять люди найперше на «Динамо», «Шахтар», «Дніпро».

- Виступаючи за «Карпати», українську мову встигли підівчити?

- Звичайно. У мене навіть у контракті був пункт: вивчити українську мову.

- Нещодавно ви говорили, що львівський клуб досі не розрахувався з вами за два місяці…

- Наразі мені цих грошей не повернули. Але повернути обіцяють. Сподіваюся, що слова ті люди, які його давали, дотримаються.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: