Березневі інтриги жіночого фіналу

30 березня 11:15
Переглядів: 186
волейбол

Коломия гостинно приймала тиждень тому І фінальний тур Чемпіонату області серед жіночих команд сезону 2013-2014 років.

В минулому році, це місто також було господарем фінального етапу, але тоді відбувся лишень один тур, а за Регламентом цьогорічного розіграшу відбудеться два фінальних тури. Несподіванок не трапилось, хоча були певні сподівання на те, що господарки туру зможуть протиставити гідну гру найбільш титулованій команді з обласного центру ВК «Університет», але… Команда з древнього міста «Галича» в порівняні з минулим роком трішки здала свої позиції, але все ж таки зберігає шанси на повторення минулорічного досягнення. Про перепитій, які вирували на майданчику Коломийського політеху в нашому огляді.

Відкривали програму І фінального туру одноосібний лідер Чемпіонату ВК «Університет» та команда СК «Каменяр». Менш ніж за 50 хвилин чистого ігрового часу підопічні Михайла Цапа зуміли обіграти своїх суперників за рахунком 3-0. Перша та друга партії матчу закінчились з однаковим рахунком 25:10. Лишень в третьому сеті до рахунку 7:7, «каменярки» змогли йти на рівних, але після цього їх вже не вистачило, що і в підсумку засвідчив рахунок на табло 25:17.

Маючи фору в два очки господарки фінального туру вийшли на гру з своїми принциповими суперниками командою «Галичанка» в більш кращому настрої, про що засвідчив рахунок в продовж першого сету 10:1, а в кінцевому підсумку 25:18. Перший сет став холодним душем для гостей, і вони вирішили так просто руки не опускати. З перших розіграшів повели в рахунку 5:1, але господарки до середини другого сету змогли відновити паритет 17:17, а згодом перевести партію на «тай-брейк» 26:26. На жаль для коломийчанок гра на «більше-менше» їм не пішла 26:28, і паритет в матчі було відновлено 1-1.

Не скидаючи обертів команди розпочали завзято і третій сет, хоча на його початку господарки виступили в ролі наздоганяючих 5:9, але потроху зуміли підрівнятися в рахунку до 18:18. І знову долю сету вирішив «тай-брейк», де фортуна була більш прихильна до підопічних Михайла Наумчука 26:24. Четвертий сет виявився найбільш драматичнішим. Господарки майданчика були постійно попереду 7:2, 9:6, 18:15. Але, наче хтось перейшов їм дорогу і ведучи в рахунку 20:15 вони зуміли програти сет тим самим відновивши рівновагу в матчі. Все вирішилось в п’ятому сеті, який за своєю видовищністю був не менший аніж попередні сети. Тепер в ролі ведучих виступили «галичанки» 7:5, 11:8. Але знову трапився переломний момент, тепер більше пощастило господаркам де спочатку вони догнали суперниць 12:12, а згодом вирвали перемогу 15:12. В загальному підсумку 3-2 на користь «ДЮСШ-Колос».

Михайло Наумчук, головний тренер «ДЮСШ-Колос» Коломийський район:

- Минулого року в своєму складі ми не мали таких гравців, як зараз. Команда була набагато слабша аніж тепер. Зараз за команду виступають гравці, які мають досвід виступів не тільки в обласному Чемпіонаті, але й у інших турнірах. Я рахую, що команда суттєво підсилилась і це природно, що команда ставить перед собою високі завдання.

- П’ять сетів із «Галичанкою» вплинули на подальшу гру команди?

Звичайно. «Галичанка» в своєму складі має хороших гравців, в них своя школа, і є своя традиційна гра. Але, завдяки тому, що ми підсилились змогли перемогти їх, хоч і знадобилось п’ять сетів. А в грі з «Університетом» просто виснажились і не змогли зібратись на цю гру. На даний момент з цією командою конкурувати дуже складно, і в нас на Прикарпатті поки що немає команди, яка могла б скласти гідну конкуренцію. Але разом з цим ми стараємось склати їм конкуренцію і це йде на користь, на популяризацію жіночого волейболу в області, на те, щоб в Чемпіонаті з’явилось більше команд. Думаю в наступні роки наш Чемпіонат суттєво поповниться жіночими колективами.

- Спробуєте скласти гідну конкуренцію ВК «Університет» в другому фінальному турі?

- Обов’язково. Будемо прикладати всі свої зусилля, щоб показати гідну гру.

Мабуть втомившись після виснажливого п’ятисетового матчу волейболістки «Галичанки» програли шість підряд розіграшів СК «Каменяр». Але вчасно взята перерва Олександрою Мандражеєвоюдозволила її привести своїх підопічних до тями, що надалі втілилось в результат 18:10, і як підсумок 25:16. Наступні другий та третій сети пройшли як під копірку, навіть закінчились з однаковим рахунком 25:23, і тривали однаково 21 хвилину, і переможець тут також був один команда «Галичанка» місто Галич.

Нагірна Оксана, гравець команди «Галичанка» м. Галич:

- Два роки підряд ваша команда грає у фінальному етапі. Основний конкурент це команда з Коломийщини, якій ви програли. Яка причина поразки?

- Суперник суттєво змінив свій склад в порівняні з минулим сезоном, а в нашій команді два гравці з минулорічної команди нажаль закінчили виступи.

- Четверта партія стала вирішальною в цій грі. Завдяки чому вдалось переламати хід матчу?

- Навіть не знаю!!! Так трапилось, що змогли в кінцівці зібратися і налагодити гру, а в суперника вийшло все навпаки. Ми підтримуємо одне одну і кожен з нас хоче перемогти, мабуть це і спрацювало в кінцевому результаті.

- За тиждень відбудеться другий фінальний тур. Які ваші прогнози?

- Я думаю, що ми зможемо поборотися з усіма командами і повторити минулорічне досягнення.

Завершували програму першого ігрового дня першого фінального туру господарки «ДЮСШ-Колос» та минулорічний Чемпіон області ВК «Університет». На жаль боротьби на майданчику не вийшло, і глядачі не побачили видовищної гри від обох команд. В трьох сетах ВК «Університет» обіграв свого суперника не залишивши жодного шансу бодай на одну виграну партію.

В другий ігровий день лідер ВК «Університет» «каменя на камені» не залишив від «Галичанки» обігравши її з рахунком 3-0 (25:18, 25:15, 25:17). Цією перемогою підопічні Михайла Цапазабезпечили собі беззаперечне лідерство в турнірній таблиці.

«ДЮСШ-Колос» зустрічався з СК «Каменяр». Аутсайдерки фінального етапу зуміли лишень виграти третю партію в матчі 31-29, а в першій, другій та четвертій були змушені капітулювати 14:25, 15:25 та 13:25.

За результатами першого фінального туру ВК «Університет» має в своєму активі 12 очок, друга сходинка в «ДЮСШ-Колос» - 7, третє місце, а з ним 5 залікових балів у «Галичанки», і з 0 у графі очок в нас СК «Каменяр».

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: