Без Львова ані руш…

30 листопада 18:30
Переглядів: 370
Книга

51-й том «Футбольної енциклопедії» професора футболу Анджея Ґоважевського «Mistrzowstwa Polski. Stólecie» (Чемпіонати Польщі. Століття. Люди - Факти 1918 - 1939) появився на світ Божий! Ця книжка започаткувала нову серію найвідомішого на футбольному видавничому ринку дослідника гри мільйонів, який мешкає у Катовіцах, але по-вуха закоханий у …Львів.

Автор на збір повноцінного видання потратив понад 40 років свого приватного життя і на майже трьохстах сторінках книжки обійняв період 1918 – 1939 років, де зібрав, не ділячи нікого за національними ознаками, біографічні дані двох (!) тисяч творців тогочасного копаного м’яча в Польщі.

В історії це – складні роки. Адже спричинились вони до двох (!) світових воєн. Не обійшлося й без братовбивчих лихоліть на національному підґрунті, але футбол, незважаючи на кровопролиття, розвивався і набував все більшої популярності. Цей спорт зажди ділив людей на команди, але постійно збирав і об’єднував їх на стадіонах. За один м’яч, і не завжди футбольними полями, багатонаціонального Львова та його околиць, змагалися поляки з українцями, німці з євреями, росіяни з чехами, австрійці з угорцями…

Метою пана Ґоважевського було прагнення вшанування і збереження для минувшини історичної правди, а читачам справив презент у формі книжкової ін’єкції знань про футбол.

Варто згадати, що у польській державній лізі виступали чотири (!!!) клуби зі Львова: чотириразовий чемпіон Pogoń, а також Czarni, Lechia i Hasmonea, а у футбольні двері тої ж еліти «стукали» дрогобицький Junak і навіть львівська СТ «Україна».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: