Безмедальний Рупольдинг. Але не безнадійний

17 січня 15:09
Переглядів: 203
Підгрушна

Коли зважити на ту обставину, що до програми Кубка світу з біатлону в цьому сезоні увійшли дев’ять етапів, до яких будуть додані і результати виступів на лютневому чемпіонаті світу в чеському Новому Місті, не важко дійти висновку: саме наприкінці минулого тижня в німецькому Рупольдингу найсильніші стріляючі лижники планети здолали половину турнірної дистанції.

П’ятий етап видався для вітчизняних біатлоністів безмедальним. Але, без сумніву, погрішить проти істини той, хто поспішить лише з негативними оцінками. Статистами наші земляки (в першу чергу, звісно, жінки) не видавалися, швидше за них до фінішу добиралися ті, хто справді на сьогодні сильніший. І кому, безперечно, цього разу посміхнулася її величність Фортуна.

На жаль, під час жіночої естафети, якою відкривався п’ятий етап кубка, удача від українок уперше в сезоні відвернулася. На третьому відрізку, коли Валентина Семеренко під час стрільби стоячи навіть із допомогою трьох запасних патронів не зуміла закрити одну з мішеней. Тож тернополянці Олені Підгрушній, якій цього разу випало завершувати зусилля квартету, довелося хіба подбати про те, аби загальний результат був аж не надто плачевним. Завдяки тому, що капітан жіночої збірної з дев’ятої позиції піднялася на сьому, український квартет зберіг за собою друге місце в естафетному заліку.

Випробування спринтом уже навпаки — краще за всіх витримала Валентина Семеренко, яка з одним промахом дісталася фінішу восьмою. Її сестра Вікторія та Олена Підгрушна, теж по одному разу не влучивши, опинилися наприкінці другого десятка — відповідно на 18-му і 19 місцях. В очковій зоні фінішувала і Юлія Джима (28-ма). У таборі нашої збірної цій четвірці нині конкуренток немає. Та ж Наталія Бурдига ніби вже стабілізувала стрільбу. Однак швидкості ще бракує, аби потрапити хоча б до числа сорока кращих. Натомість участь у перегонах із масового старту відразу трьох українок — зайве свідчення їх стабільного виступу в цьому сезоні. Близькою до того, аби повторити успіх Олени Підгрушної і Валентини Семеренко, які вже сходили на п’єдестал пошани за підсумками змагань в індивідуальних змаганнях, була сестра останньої — Вікторія. Все ж їй знову вдалося фінішувати лише відразу за трійкою призерів. Утім, і цього вистачило, щоб замінити нашу землячку в чільній десятці світового рейтингу. Десяте місце в мас-старті змусило Олену з дев’ятої позиції опуститися на одинадцяту. Тоді, як Вікторія нині замикає десятку кращих. Підсумки перегонів тридцяти кращих атлеток присоромили і тих, хто вже поспішив зробити висновки про те, що Підгрушна нині поступається в швидкості сестрам Семеренко. За однакової кількості промахів Валентину, яка потрапила до мас-старту завдяки успішно проведеному спринту, Олена випередила аж на 45 секунд. Одне слово, занадто багато нюансів у такому складному виді спорту, як біатлон, аби з однієї невдачі чи успіху робити категоричні висновки.

Мають, без сумніву, це розуміти і наставники чоловічої збірної. Наданий ними ще один шанс 21-річному вихованцю сільського товариства «Колос» Дмитрові Підручному, без сумніву, допоможе нашому землякові ще більше набути впевненості у власних силах. Завойоване за підсумками спринту місце в середині сьомого десятка — вже не аутсайдерська позиція. Випередив навіть Сергія Семенова, якому передрікають роль лідера збірної після завершення кар’єри Андрієм Дериземлею. Нині ж поки що найкраще йдуть справи саме у ветерана. Дев’ята позиція в спринті дозволила Дериземлі набрати залікові очки за шістнадцяте місце і в перегонах із масового старту. Тож після Рупольдинга в заліку Кубка світу він знову повернув собі позицію кращого серед вітчизняних біатлоністів.

На завершення не можна не сказати і про успішний у цьому сезоні дебют тернопільської динамівки Анастасії Меркушиної на етапі Кубка IBU в російському Острові. До власного вісімнадцятиріччя, яке відсвяткувала позавчора, 14 січня, подарувала собі одинадцяте місце в спринті і сімнадцяте — в гонці переслідування. До речі, тренерський штаб збірної визначився зі складом збірної, яка з 25 січня захищатиме честь країни на чемпіонаті світу серед юніорів в австрійському Обертіллаху. Список дівчат молодшої вікової групи очолила саме Анастасія. А до старшої вікової групи потрапили представники Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Ірина Беган та Іван Моравський. Водночас найсильніші стріляючі лижники планети не знатимуть перепочинку третій тиждень підряд. Уже сьогодні, 17 січня, в італійській Антерсельві шостий етап Кубка світу розпочнеться жіночим спринтом. До програми етапу включені також гонки переслідування і четверті в сезоні естафети.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: