БК "Говерла": Головне завдання зберегти клуб

01 жовтня 22:25
Переглядів: 189
говерла

Баскетбольний клуб «Говерла» з Івано-Франківська засновано в серпні 2002 року на базі команд «Динамо» обласної міліції та «Калуш-Вінісін». Перед колективом відразу було поставлено завдання ввійти у вищу лігу, його він успішно виконав. Це сталося в сезоні 2002/2003 рр., коли клуб з-поміж 23 команд першої ліги посів четверте місце. У вищій лізі «Говерла» змагалася п’ять років, у сезоні 2006/2007 стала бронзовим призером і чемпіоном Всеукраїнської універсіади. Починаючи з 2009 року і до закінчення сезону 2016-го «ведмеді» грали в суперлізі, а в сезоні 2010/2011 здобули бронзові нагороди. Останні два сезони вони знову виступають у вищій лізі, де завоювали «золото» та «срібло».

— Після закінчення минулого сезону ми знову вирішили грати у вищій лізі, — сказав на прес-конференції директор БК «Говерла» Андрій Дроздов. — Звичайно, хочеться бути у суперлізі, але для цього немає потрібних коштів. Аби грати там, треба мати принаймні мінімальний сезонний бюджет клубу —  ще 7-8 млн. грн., а «Говерла» минулого сезону використала 1,6 чи 1,7 млн. гривень. Професійний клуб на найвищому рівні не повинен повністю фінансуватися з Державного бюджету. Головне завдання, що стоїть останні три роки, — зберегти клуб. Якби не значна допомога Федерації баскетболу України, то нас чекала б максимум перша ліга. А так при клубі діє баскетбольна академія, заявили команду в юнацьку лігу чемпіонату України, маємо великі спортивні плани спільно з керівництвом фізкультурного коледжу. Діти гратимуть у команді з назвою «Коледж фізвиховання — Говерла», наші спортсмени обов’язково виступатимуть у  студентській лізі і чемпіонаті області. Все, так би мовити, крутитиметься навколо нашої основної команди, яка поповнюватиметься місцевими молодими кадрами.

У цьому сезоні у вищій лізі змагатимуться 18 команд, поділених на дві підгрупи. ігри проходитимуть в чотири кола вдома і на виїзді, потім матчі плей-оф. Ставимо перед командою максимальні завдання. і заодно шукатимемо генерального спонсора для нашого баскетбольного клубу.

— Завдання — це добре, а як щодо зарплат баскетболістам?

— У нас немає зарплат. Всі кошти — 5-6 тисяч гривень на місяць — витрачаємо тільки на харчування. Такі суми отримують головний тренер і водійѕ

У прес-конференції взяв участь і головний тренер «Говерли» Павло Піскарьов.

Ось що зокрема він сказав: «Після закінчення сезону будемо створювати команду першої ліги, щоб наші вихованці потім мали можливість грати на дорослому рівні. Власне, у нас велика проблема в Україні, коли діти, наприклад, закінчуючи ДЮСШ, опісля не мають де розвиватися далі. Як наголосив Андрій Володимирович, брак коштів не дозволив втілити мрію в життя. Тому вирішили омолодити склад команди. Попри це чотири-п’ять баскетболістів представлять збірну України  в різних вікових групах на міжнародних змаганнях. З минулого складу залишилося чотири гравці. Решта — молодь 2001, 2002, 2003 років народження. Є шанс проявити себе. Час покаже їхнє бажання та старання, впевненість і віру. А щоб все це стало можливим, ми ціле літо працювали з цими хлопцями. Будемо битися в кожній грі...».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: