Бліцкриг першої чверті: ВК "Маріуполь" – "Динамо" – 4:12

27 квітня 07:56
Переглядів: 109
Слобожанець - Динамо

26-го квітня, на водному майданчику басейну СК «Політех» у Харкові стартував п’ятий тур (третій тур Суперліги) ХХVІ Чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд сезону-2016/2017. У перший ігровий день туру суперником львівського «Динамо» були ватерполісти ВК «Маріуполь».

ВК «Маріуполь» – «Динамо» (Львів) – 4:12 (0:5, 2:2, 2:3, 0:2)

26 березня. Початок – 15:00. Харків. Басейн СК «Політех».

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов (Харків), Сергій Гончаров (Дніпро).

Делегат ФВПУ – Володимир Висотін (Київ).

ВК «МАРІУПОЛЬ»: 1. Данило Коваленко, 15. Володимир Храновський – 2. Владислав Фільчаков, 3. Тимур Шилін, 4. Роман Геворгян, 5. Володимир Криволапов, 6. Дмитро Найдьонов, 7. Євгеній Наріца, 8. Валентин Сєдих, 9. Богдан Дьяков, 10. Ярослав Костанда, 11. Ярослав Зелений, 12. Ігор Кечеджи, 13. Олег Голодніков, 14. Максим Олефиренко, 15.

Тренери – В’ячеслав Костанда, Тимур Шилін.

«ДИНАМО»: 1. Денис Волончук, 13. Нестор Бабський – 2. Георгій Хведеліані, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Максим Ратков, 5. Олександр Дядюра, 6. Роман Грищук, 7. Віталій Свіщов, 8. Орест Джура, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Костянтин Алєксєєв, 11. Сергій Грішин, 12. Віктор Момот, 14. Міхаел Багатурія, 15. Ярослав Куліков.

Тренери – Олексій Шведов, Ігор Зінкевич.

Голи: 0:1 – Грішин (00:31, у більшості), 0:2 – Грішин (01:33), 0:3 – Мамєтьєв (02:37, у більшості), 0:4 – Свіщов (05:33), 0:5 – К. Алєксєєв (07:56, у більшості), 0:6 – Хведеліані (09:35, пенальті), 1:6 – Найдьонов (11:25), 1:7 –Ратков (12:06), 2:7 – Наріца (15:58, у більшості), 3:7 – Криволапов (18:33, у більшості), 3:8 – Хведеліані (19:08), 3:9 – К. Алєксєєв (21:22, у більшості), 3:10 – Хведеліані (22:14, у більшості), 4:10 – Кечеджи (22:36), 4:11 – Багатурія (26:25), 4:12 – Мамєтьєв (31:35, у більшості).

Фоли: Наріца, Сєдих (два), Дьяков (два), Зелений (три), Кечеджи, Голодніков – Мамєтьєв (два), Ратков, Грищук (два).

Вилучення з правом заміни: Зелений (16:48, три фоли).

Реалізація зайвого: 2 голи / 5 спроб – 6 голів / 9 спроб.

Перша гра завжди має свої особливості, а для нашої команди тим паче. Адже у Львові «Динамо» тренується на «малій» воді, а офіційні матчі проводить на «великій». Тож зрозуміло, ватерполістам необхідно адаптуватися. Також слід зазначити, що передігрового тренування, так як це було на минулому турі в Маріуполі, цього разу у підопічних Олексія Шведова та Ігоря Зінкевича не було. Втім, це не завадило нашим хлопцям більше, ніж впевнено здобути перемогу.

Напевне, у виграші «Динамо» ніхто не сумнівався, навіть гравці та тренери «Маріуполя». При всій повазі до приазовців, які не лише з кожним туром, а й з кожним матчем додають у грі, різниця у класі команд залишається помітною. Однак водночас навряд чи багато хто міг передбачити, що звітну гру можна буде завершувати уже після першої її чверті. Та сталося саме так.

Динамівці одразу притисли суперника до його воріт і вже на 20-й секунді змусили сфолити. А ще через 11 секунд стовп Сергій Грішин реалізував чисельну перевагу і в такий спосіб відкрив лік закинутим м’ячам у матчі. Та швидкий гол не погасив атакувальний запал галичан і вони з інтервалом в хвилину ще двічі поспіль доводили справу до взяття воріт маріупольців. Другий м’яч закинув все той же Грішин, який тим самим оформив «дубль», а третій – Юрій Мамєтьєв, вдруге реалізувавши зайвого.

Після трихвилинної «передишки» динамівці провели четверту результативну атаку, в фіналі якої зусилля партнерів влучним кидком завершив капітан команди Віталій Свіщов. А за чотири секунди до першої малої перерви відзначився 17-річний Костянтин Алєксєєв. Це була третя реалізація динамівцями чисельної більшості з трьох спроб – відмінний результат. Та й загалом треба відзначити, що зайвого наші хлопці сьогодні розігрували непогано – з дев’яти шість вилучень гравців маріупольської команди призвели до голів у їхні ворота.

5:0 після першої чверті – це, висловлюючись боксерською термінологією, нокаут, або бліцкриг – це коли вже взяти за основу військові терміни. У наступних трьох періодах «Динамо» продовжувало контролювати хід розвитку подій на водному майданчику, але при цьому наші хлопці вже не проявляли такої агресії поблизу воріт суперника, як це було упродовж стартових восьми хвилин. Позначалася на командних діях і постійна ротація складу. Адже з одної сторони, треба було надати достатньо ігрового часу усім гравцям, а з іншого боку такий рахунок дозволяє перед відповідальною грою випробувати різноманітні зв’язки та ще раз награти домашні заготовки.

Дали тренери «Динамо» достатньо пограти й молодим гравцям. Зокрема, у третьому та четвертому періодах у рамці досвідченого Дениса Волончука замінив Нестор Бабський і в цілому відіграв не погано. А вище згаданий Костянтин Алєксєєв ще раз відзначився голом, причому знову при розіграші зайвого. Одним словом, наша команда здобула планову перемогу та пройшла адаптацію на «великій» воді, що, будемо сподіватися, допоможе завтра вдало зіграти у центральному матчі туру, а можливо, й усього регулярного сезону.

Водне поло. Чоловіки. Чемпіонат України-2016/2017. П’ятий тур

26 – 28 квітня. Харків. Басейн СК «Політех»

День перший, 26 квітня (середа)

10:00. «Слобожанець» Харківська область – НТУ-ХПІ Харків – 14:6 (2:1, 5:1, 3:1, 4:3)

15:00. ВК «Маріуполь» – «Динамо» Львів – 4:12 (0:5, 2:2, 2:3, 0:2)