Богдан Дзядик - нова зірка на ватерпольному небосхилі

23 вересня 09:51
Переглядів: 495
Богдан Дзядик

Стрімко увірвався до ватерпольної еліти 16-річний Богдан Дзядик. Недостатньо виявилось талановитому нападникові стати кращим серед українських однолітків-ватерполістів, вирішив зазіхнути і на дорослий спорт. У 2014 році посів 12 місце на чемпіонаті Європи серед юніорів, цьогоріч – 15-е м. на І Європейських іграх у Баку. Ще й як лідер обраний капітаном команди – одноголосно. Водне поло – його стихія, якби міг, тренувався 24 години на добу. Працелюбство та стремління Богдана відзначають наставники молодіжної та дорослої збірних та тренер «Динамо» Ігор Зінкевич, який будь-кого до своєї команди не закличе. У складі «Динамо» Богдан став чемпіоном України та володарем Кубку України. У лавах національної збірної, де Богдан наймолодший ватерполіст, переміг на міжнародному турнірі «Кубок Карпат» та визнався кращим нападником. А тепер ще й вирушає до Франції на заключний кваліфікаційний тур чемпіонату Європи (25-27 вересня). Чи не запаморочилась голова від успіхів та чи все так «солодко» у дорослому  ватерполо дізнавалася журналіст «Галичини спортивної».

Богдане, нещодавно Ти став володарем Кубку Карпат у складі національної ватерпольної збірної. Чи важко Тобі, як підлітку, дебютувати серед дорослих, ще й на міжнародній арені?

- У цьому році я вже грав серед дорослих - на чемпіонаті та Кубку України, у деяких моментах там було навіть важче, бо тоді це були мої дебютні ігри. На «Кубку Карпат» стало цікаво позмагатися з дорослими ватерполістами з інших країн, а головне зіграти пліч-о-пліч з найкращими спортсменами України в одній команді.

Богдан Дзядик

Ти вже два роки поспіль граєш у молодіжній збірній України та чи сподівався так швидко потрапити і до дорослої?

- Ні, це стало приємною несподіванкою. Був на зборі з «молодіжкою» у Дніпродзержинську. В останній день зборів до мене підійшов тренер національної команди Валерій Михайлович Завізіон і сказав, що хоче спробувати мене у своїй команді. Разом зі мною запросили колегу Стаса Дубеліра, з яким граємо у «молодіжці» та у «Динамо».

На «Кубку Карпат» відслідкувала у твоїй грі багато нереалізованих гольових моментів. Хвилювався чи була інша причина цього?

- То ще такі дитячі помилки були. Та й хвилювався також. На перших трьох матчах «Кубку Карпат» було важко в тому плані, що у другій половині літа не змагалися, тренувалися на суші. А перед «Кубком Карпат» лише один день водної підготовки. Тож було непросто. Десь недопрацював. Десь не вистачило ігрового порозуміння з харківськими збірниками – не зіграні ми були. А ось вже своєю грою у фіналі задоволений, хоч були 3-4 ігрові моменти, які стовідсотково мав завершити голами. Не завершив… Це брак техніки, юний вік. Не оправдовуюсь, просто кажу, що мені треба ще працювати і працювати. Щасливий, бо зараз на зборах у Львові працював з найсильнішими центральними захисниками України. Сподіваюся, що досвід протистояння їм покращить мої нападницькі вміння.

Богдан Дзядик

На «Кубку Карпат» тебе визнали найкращим нападником серед дорослих чоловіків! Почесно, як для 16-річного гравця…

- На Кубку забив чотири голи, а міг би значно більше. Брак техніки, як вже говорив. Та ви розумієте і самі, що корисність гравця не вимірюється голами, а тим, чи виконав поставлені завдання і чи грамотно спрацював на командний результат. Моє основне завдання – зайти на центрального захисника, забити пенальті тощо, ніби справляюсь з тим. 

Богдане, Ти виглядаєш досить сильним хлопцем. Та чи достатньо Тобі цієї сили, щоб у воді боротися з чоловіками, адже водне поло не віддільне від прихованих підводних бійок?

- Правильно ви сказали – «підводних». В юнацькому спорті хіба рукою тебе суперник вдарить, та й то це покарається суддею. Дорослі ж якщо б’ють, то грамотно (сміється). Більше йде прихованої від глядачів підводної боротьби. Важче, проте цікавіше. Зате потім зі своїм віком змагатися легше.

Богдан Дзядик

Богдане, чи не взяв на себе непосильну ношу? У цьому сезоні на тебе очікує юніорський та дорослий чемпіонати України, чемпіонат Європи у складі національної збірної та підготовка у лавах «молодіжки»…

- Ви ще додайте підготовку у чотирьох репетиторів, адже цьогоріч закінчую 11 клас Львівського училища фізичної культури. Знаєте, тяжко у навчанні – легко у бою. Найжорсткіший період був два-три роки тому. Тоді вивчав техніку, ледве витримував монотонну плавальну підготовку, набирав фізичної форми. Тепер маю певну базу, тож працювати легше. І це ж як цікаво – грати і серед молоді, і серед дорослих одночасно. Драйв ще той! Я звик, бо не уявляю себе без навантажень і навіть перевантажень.

Чи не шкодуєш, що позбавлений розваг, які доступні твоїм одноліткам. З таким графіком і погуляти не виходить, напевно?

- Хто сказав, що не виходить (сміється).

Богдан Дзядик

Богдане, а чи не вразила «зіркова хвороба»?

- Було трішечки… Перед хлопцями-однолітками декілька разів піддався спокусі «вимахнутись». Мовляв, дивіться як треба грати! А призвело це лише до того, що накоїв ігрових помилок навіть більше, ніж мої молодші партнери. Ще й на командний результат це негативно вплинуло. Висновки зробив. Тренера також вчасно приземлюють.

Відчуваєш себе вже себе достатньо впевнено, щоб витиснути конкурентів у збірній і постійно грати в основі?

- Не хочу про це говорити. Я пишаюся тим, що у свої шістнадцять заслужив право грати в одній команді з кращими ватерполістами країни. Мені це подобається, тут я молодець! Звичайно, буду робити все, щоб якнайшвидше закріпитися в основному складі.

Богдан Дзядик

Колеги по команді років на 5-10 старші за тебе, а деякі взагалі у батьки годяться. Чи можливо за такої різниці у віці знайти спільну мову?

- Дійсно, є декілька людей у збірній, які грали у водне поло ще до мого народження. Та всі розуміють мене, підтримують, бачать, що тягнуся за ними – підкажуть, розкажуть. Дуже приємно. Чесно, навіть не думав, що так добре буде.

Ти отримав запрошення від німецького ватерпольного клубу. Чому відмовився?

- А це вже вибачте, без коментарів.

Розмовляла Наталія Васьо

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: