Богдан Максимчак: "Апетит приходить під час їжі"

08 грудня 09:31
Переглядів: 137
Богдан Максимчак

Про післяматчеві справи та передматчеві перспективи НФК “Бурштин” говоримо з головою правління НФК «Бурштин» Богданом Максимчаком.

– Перед початком чемпіонату – 28 липня – мені зателефонував депутат обласної ради наш бурштинський підприємець Андрій Іваськів і запропонував доволі відповідальну керівну посаду – стати головою правління нового футбольного клубу. Для мене це було дещо несподівано, але я не вагався і вже на другий день дав йому ствердну відповідь. Власне структура команди та його правління на той час вже були сформовані. Адже, як тепер відомо, ініціаторами створення команди були троє осіб – депутат облради Андрій Іваськів, міський голова Бурштина Роксолана Джура та інший депутат облради – директор БуТЕС ДТЕК Андрій Шувар.

Тож ми разом із головним тренером Володимиром Рудницьким та віце-президентом команди Віталієм Федунківим одразу приступили до роботи. Роботи, котра для мене не є новою.
– Оскільки часу було мало і команди фактично ще не було,чи ставились перед новоствореним клубом якісь конкретні завдання?
– Першим і найголовнішим завданням від правління клубу була умова участі у команді місцевих футболістів. І нам з Володимиром Мечиславовичем Рудницьким вдалося за короткий час досягти цієї цілі: у команді у першому колі виступало двоє людей з Івано-Франківська (Федорюк та Мельничук) та Андрій Чернов з Кропивницького. Проте Чернова я вже давно вважаю за бурштинського футболіста, адже він багато сезонів відіграв за «Енергетик» і всі його добре знають та пам’ятають.
 Власне кому належала ідея запрошення у клуб доволі дорогих за місцевими мірками футболістів Чернова, Цимбалістого, Бендера, Деренюка, Воробця. І чи виправдало це себе?
– Ну, то було колегіальне рішення, котре приймалося як на рівні наглядової ради так і на рівні керівництва клубу. Проте, не можу сказати, що це якесь велике досягнення. Вищезгадані, та й усі інші футболісти, погоджувались на нашу пропозицію. А щодо популярності, майстерності чи то дороговизни футболістів, то у кожній команді, котра має якісь певні амбіції, повинні завжди бути два-три футболісти, котрі поведуть за собою, у котрих є певний досвід матчів і не тільки на обласному рівні. І, у підсумку, саме це зіграло чи не вирішальну роль у здобутках НФК «Бурштин».

– Ви маєте на увазі котрісь конкретні матчі?
– Так. Давайте, до прикладу, згадаємо кубковий матч проти «Карпат» із Брошнева-Осади. Якщо дивитись його у відеозаписі, то видно, що майже усю гру будували і вели футболісти із досвідом. Я тут не применшую заслуги усієї команди, але загалом хлопці рівнялися на більш досвідчених футболістів. Більше пасів йшло через них.
– Отже про Кубок,та й, власне, про чемпіонат. Чи ставились якісь конкретні завдання?
– По чемпіонату – нам правління одразу поставило чітке завдання – після завершення змагань НФК «Бурштин» повинен підвищитись у класі. Тобто перейти у Першу лігу області. Щодо безпосередньо Кубка, то завдань не було, але все склалося якнайкраще, і вже весною ми у півфіналі змагатимемось із сусідами з Галицького району.
 У двох складів НФК «Бурштин» один тренер – Володимир Рудницький. Як це впливає на процес?
-На процес тренування – це дуже добре, адже є можливість тренеру оцінювати найближчий резерв. Проте іноді накладки стаються вже під час матчів, коли юнаки ще грають а тренеру вже потрібно давати настанови на гру основній команді. Проте цього року наші юнаки виступили більш, ніж достойно, тож і це питання не стояло гостро.
До слова – про юнаків: вони всі переважно вихованці Володимира Рудницького. Ці юнаки два роки грали у ДЮФЛ України ще під брендом «Енергетика» і мають дуже хорошу футбольну школу.
Оскільки не всі вони у наступному році перейдуть у основну команду Бурштина, а за юнаків вже не гратимуть по віку, то ми плануємо заявити їх «на Україну». Зараз проводиться такий турнір «U-19». З усіх обласних команд зараз в «U-19» грають тільки змінники МФК «Тепловик» з Івано-Франківська.

– Ми згадали про МФК «Тепловик». Як знаємо, 13 листопада мав відбутися спаринг між НФК «Бурштин» та НФК «Тепловик». Вболівальники розцінювали цей спаринг як спробу обласного клубу продивитись та переманити до себе футболістів?
– Сьогодні МФК «Тепловик» грає у другій лізі України. У той тиждень в них випадало футбольне «вікно». Тож керівництво обласного клубу, щоб футболісти не втратили змагальницького тонусу, запропонувало нам зіграти товариську зустріч. Натомість хотів би сказати, що саме у нас вже є певні напрацювання по нових футболістах і власне ми утому матчі хотіли їх продивитися.
– Проте чутки по місту все ж ходять. Хто покине команду у перерві між колами? Особливо бурштинських уболівальників цікавить питання присутності у команді Андрія Чернова та Ігоря Цимбалістого.
– На сьогодні прямого бажання покинути НФК «Бурштин» не висловив ніхто. Сподіваюсь ми весною продовжимо у цьому ж складі, проте не виключаю, що команді потрібне підсилення. Але це вже прерогатива тренера.
На рахунок Чернова скажу, що він грає після важкої травми. Він ще не повністю відновився і не показує усього, на що здатен. Попри все, він є тою людиною, котра має величезний досвід участі у матчах Першої та Другої ліги України. У мене є усна домовленість з ним про те, що він і надалі продовжить виступи за НФК «Бурштин». Хотілося б продовжити співпрацю і з бурштинцем Ігорем Цимбалістим. Наразі плануємо із ним зустріч.
– Як щодо справ фінансових? Адже саме від цього найбільше залежить не так результат, як існування команди.
– Велику підтримку у цьому році команда отримала завдяки впровадження компанією ДТЕК спільно з містом міською владою «Стратегії розвитку міста Бурштин до 2020 року», згідно якої на клуб було виділено необхідну суму коштів. Вважаю, що своєю грою ми не розчарували спонсорів. Також до спільної справи, за сприяння Андрія Іваськіва, залучались і місцеві бізнесмени. Це Володимир Федорняк (магазин «Електрон»), Ярослав Сенчина («Гулівер»), підприємці Володимир Рипецький (кафе «Каліфорнія»), Василь Бублінський. Інформаційну підтримку здійснювали ТРК «РАІ» (Русиняк Андрій та Русиняк Володимир) та газета «Бурштинський вісник».
Хочу ще раз подякувати членам правління клубу. Андрій Іваськів – людина футбольна,він сам займався футболом, вболіває за цей вид спорту, утримує команду у селі Вигівка. Він, власне, став тією рушійною силою, котра дала поштовх створенню НФК «Бурштин». Міський голова Роксолана Олександрівна Джура доклала багато зусиль по організації нарад зі створення команди, завжди перебувала на трибунах, уболівала, переживала. Андрій Йосипович Шувар ніколи не відмовляв у транспорті чи будь-якій іншій допомозі. Зажди, коли був на грі, після матчів заходив у роздягальню, сам дякував футболістам. Іноді преміював їх окремо.
Як буде у наступному році –побачимо. Сподіваємось на більшу підтримку від міста. Також маємо надію, що більше долучаться місцеві підприємці. Наша мета на друге коло – відіграти різницю у 5 очок від «Касової» та з першого місця вийти до Першої обласної ліги. Апетит, як кажуть, приходить під час їжі.

– На певних матчах – зокрема підчас зустрічі із ФК «Рогатин» бурштинів активно підтримував фан-сектор. Потім його не стало. У чому справа?
– Справді, підтримка – саме активна підтримка у нинішній час дуже важлива. Головне, щоб це не переходило за рамки. До слова, ФК «Рогатин», завдяки так званій «підтримці» від своїх вболівальників заплатив чимало штрафів. Хочемо подякувати нашим уболівальникам за розсудливість.
У наступному році плануємо тісніше співпрацювати з нашим фан-сектором. Можливо надаватимемо допомогу у поїздках на матчі, роздамо символіку клубу.
Також вдячні усім бурштинцям за відвідування матчів, за підтримку хоча й не надто чисельну, проте доволі якісну.
– Дякуємо і Вам за змістовну розповідь.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: