Богдан Самардак: "У Гудими, Петрівського та Дурая завершилися контракти з "Нивою"

22 грудня 09:40
Переглядів: 551
Самардак

Виконувач обов’язків головного тренера тернопільської «Ниви» Богдан Самардак підбив підсумки виступів команди в літньо-осінній частині сезону-2014/15.

– Пане Богдане, як оціните 13 місце «Ниви» за підсумками першої частини сезону?

– Однозначно – позитивно. Нехай ми з запізненням стартували, поспіхом проводили селекцію, попри те не пасемо задніх, навіть трішки навели «шороху». Скажімо, на одне очко випереджаємо кіровоградську «Зірку», яка ставила завдання вибороти путівку до Прем’єр-ліги. Якби ми провели хоча б один повноцінний передсезонний збір і мали більш-менш стабільне фінансування, то мали б, як мінімум, очок на шість більше, аніж зараз. Але все одно не стану ні на що скаржитися – добре, що нам вдалося стабілізувати ситуацію. Ми ж зробили головне – зберегли команду! Хоча літом були такі дні, що – страшно повірити! – «Нива» могла зникнути.

– У такій нестабільності багато фахівців звинувачують приїжджих футболістів, які не повністю викладаються у «Ниві»?

– На жаль, «фабрик», які випускають футболістів кожних півроку, в Тернополі немає. Тому шукаємо талантів на теренах здебільшого Західної України. Зокрема, плідно співпрацюємо зі школою львівських «Карпат». А тим «знавцям» футболу, які запевняють, що за «Ниву» повинні грати винятково тернопільські вихованці, а не івано-франківські, львівські чи хмельницькі, яких вони називають «остарбайтерами», скажу одне: ми вдячні всім, хто нам допомагає. Яке прізвище гравця не було б на футболці «Ниви», він пам’ятає, що захищає кольори цього клубу. Вболівальники також не цікавляться, яка у футболіста прописка, а хочуть бачити, як він грає. Я можу зібрати команду з одного міста й мікрорайону, але якщо вона буде всім програвати, вболівальників на трибунах не буде. Це моя відповідь на ті сільські амбіції, якими я ніколи не займався і не буду.

– Що можете сказати про «нивівську» молодь?

– Маємо хороших молодих футболістів, але їм ще потрібен час, щоб звикнути до навантажень і рівня першої ліги. І саме тоді їх можна буде випускати, бо поки що у «вогонь» їх кидати не хочеться. Це Волошин, Рижук, Шпікула, Пліс. Учора вони грали в чемпіонатах областей, на юнацькому рівні, тому сьогодні відразу ж заграти на такому рівні, як перша ліга, не можуть. Має пройти час, вони наберуться досвіду і тоді вже стануть справжніми майстрами.

– Порівнюючи першу лігу минулого сезону й нинішнього, як гадаєте, рівень змінився в кращу чи гіршу сторону?

– Лишився тим самим. Я не виділю навіть 3-4-х таких команд, з якими можна було б виїжджати і знати, що три очки у тебе в руках. Рівень досить високий, суперники рівні. Хіба що одна-дві команди відрізняються від інших, і я б сказав, що «прохідних» учасників у першій лізі нема.

– Оновлення складу передбачається?

– З тими, хто є у нас зараз, хотілося б продовжити співпрацю. На сьогодні завершилися контракти в Гудими, Петрівського та Дурая. Вони з радістю залишилися б у команді при умові належної оплати праці. Ніхто не говорить про мільйони, але має бути належна оплата праці за якісно виконану роботу. Також із радістю візьму по 2-3 чоловіки хорошого рівня, тому що посилення ми дуже потребуємо. Добре, що осінь пройшли без значних травм, бо, зізнаюся, є такі місця, де були б проблеми. У нас є заміни на 20-30 хвилин, але щоб рівноцінні – такого нема.

– Про якісь підготовчі плани можете розповісти?

– Десь за 10 днів стане відомо, чи зможемо поїхати на підготовчі збори та більш детальніше про майбутнє «Ниви», адже саме в ці  дні керівництво клубу веде перемовини з потенційними спонсорами команди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: