Бокс із жіночим обличчям

31 липня 07:43
Переглядів: 179
Винник

Бокс є одним із тих видів спорту, що потребують великої фізичної підготовки та надзвичайної сили духу. Тому в суспільстві побутує стереотип про те, що бокс не для дівчат, оскільки вони занадто слабкі. Але це не так. Нині існує безліч секцій з боксу і для них. Боксують дівчата як у великих містах, так і в маленьких селах. Не виняток і с. Ворона Коломийського району. Його уродженки Мар’яна Максимів, Зоряна Бойків, ірина Винник досягли великих успіхів саме в цьому виді спорту. Їхні імена звучали не на одному ринзі як в Україні, так і за її межами. Зупинімося на історії перемог та поразок, які привели до успіху одну з них — Ірину Винник.

 

Ірині — 19, а свої перші кроки в боксі почала робити з десяти років. У цьому їй допомагав тренер з боксу Василь Кондрат, який на той час під своїм «крилом» мав ще кількох майбутніх чемпіонів. Саме завдяки йому в 15 років ірина вийшла на великий ринг. Це була її перша участь у чемпіонаті України з боксу серед жінок — молоді та юніорок. Де, власне, вона й здобула золоту медаль. Ця перемога відкрила перед нею двері до збірної України з боксу. Через кілька місяців боксерка разом з учасниками збірної України та головним тренером Сергієм Данилівим вирушила на перший молодіжний чемпіонат світу в Анталію (Туреччина). У вирішальному поєдинку з представницею Росії вона зазнала поразки, тож на чемпіонаті отримала «срібло». Всі наступні бої дівчини закінчувалися призовими місцями та новими титулами. Нині іра навчається в івано-Франківському коледжі фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України та мріє про тренерську кар’єру. 

— Ірино, що спонукало тебе професійно займатися боксом? Не шкодуєш, що обрала такий не жіночий вид спорту?

— Однією з причин вибору стало те, що тренер з боксу був моїм сусідом і завжди запрошував прийти спробувати. І на запитання, чи шкодую я, що обрала саме бокс, твердо скажу: ні. Саме цей вид спорту дав мені впевненість у собі і в своїх силах, змогу подорожувати різними країнами, зав’язувати нові знайомства та самостійно заробляти собі на життя.

— У чому секрет твого успіху?

— Немає ніякого секрету. Як і будь-хто зі спортсменів, скажу, що головне — це робота над собою, вміння переборювати труднощі, а також підтримка тренерів, батьків, друзів.

— Що допомагає тобі зібратися перед важливим поєдинком?

— Із самого початку моїм оберегом у поєдинках була молитва. і саме вона завжди давала і дає сили і витримку, а також — підтримка тренерів, колег по команді.

— Напевно, бокс та жіночність — не дуже сумісні поняття... А як думаєш ти? Як тобі вдається бути одночасно красивою дівчиною та успішною боксеркою?

— Вважаю, що яким би видом спорту ти не займалась, насамперед завжди потрібно пам’ятати, що ти дівчина, і тоді твоя жіночність нікуди не дінеться. Завжди буде бажання покрасуватись у гарній сукні та  взутті на високих підборах.

— Що можеш порадити тим дівчаткам, котрі хочуть професійно займатися боксом?

— Головне — віра в себе та в свої сили, постійні праця і наполегливість.

— Після закінчення професійної кар’єри ким себе бачиш?

— Я мрію про щасливу сім’ю, здорових дітей та, звісно, про успішну кар’єру тренера.

— Які твої плани на найближче майбутнє?

— Закінчити коледж, здобути добру освіту, просуватися кар’єрними сходинками.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: