Борці Львівського державного університету фізичної культури завоювали шість нагород на міжнародному турнірі

18 лютого 18:15
Переглядів: 74
Боротьба

Представники Львівського державного університету фізичної культури здобули три золотих, одну срібну та дві бронзові нагороди на престижному київському міжнародному турнірі з видів спортивної боротьби, який відбувся у столичному палаці спорту.

Золоту медаль здобула аспірантка ЛДУФК Юлія Ткач (до 63 кг). У першій сутичці Юлія не відчула супротиву колишньої українки, а нині представниці Азербайджану Ірини Нетреби (11:0). У наступному колі Ткач перемогла на туше борчиню з Угорщини Маріанну Сасстін, яка була чемпіонкою світу та неодноразовою призеркою світових першостей. У фіналі Юлія Ткач (на фото) продемонструвала майстер-клас у сутичці з канадійкою Даніелою Лаппаж – 8:1.

Олександр Чернецький у першому колі на туше переміг іншого українця Дмитра Чмихова, а за вихід у фінал – впевнено здолав борця з Бразилії – 9:0. У вирішальній сутичці також на нуль (4:0) Чернецький переміг Ігоря Дідика й здобув головну нагороду турніру.

Магістрантка ЛДУФК Оксана Гергель також мала всі передумови, аби зійти на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. Але їй відверто не пощастило: за вихід у фінал Оксана впевнено здолала досвідчену українку, чемпіонку світу Ганну Василенко (8:1), а у фіналі – поступилась у напруженій боротьбі чемпіонці Європи та призерці світу Наталії Сенишин – 5:8. Відтак, у Оксани Гергель срібна медаль.

Ще три нагороди здобули представниці ЛДУФК у найважчій ваговій категорії до 75 кг. Зокрема, перемогу святкувала випускниця вишу Алла Черкасова, котра у фіналі на туше у першому періоді сутички здолала борчиню з Бразилії. Водночас та ж бразилійка за вихід у фінал з мінімальним розривом 5:4 перемогла Оксану Ващук (випускниця 2013 р.), яка в підсумку посіла третє місце. Також із «бронзою» завершила турнір Людмила Тичина (5 курс, ФФВ), яка показала чудову боротьбу у зустрічі з угоркою та у малому фіналі за бронзу з чемпіонкою світу серед молоді Анастасією Шустовою з Харкова, котрій нещодавно програла на чемпіонаті України до 23 років.

Інші представники ЛДУФК показали такі результати: випускники Рижикова Світлана посіла 8 місце, Петрів Іван – 7 місце, Кусяк Іван – 5 місце; викладач кафедри АВС Ростислав Первачук – 7 місце.

На завершення зазначимо, що ці престижні змагання стали останнім етапом відбору на чемпіонат Європи та ліцензійні турніри, що відбуватимуться навесні. Змагалися у Києві представники боротьби 19 країн світу, а організатори провели його на найвищому рівні, залучивши чимало відомих гостей, з-поміж яких варто виокремити Василя Ломаченка, Романа Гонтюка, Вадима Гутцайта, Івана Богдана, Іллю Мате, В’ячеслава Олійника. Одним словом, Київ пережив велике свято боротьби.