Булатов став фігурантом гучного скандалу з розподілу бюджетних коштів

21 серпня 09:21
Переглядів: 224
булатов

«Медалі не завдяки, а попри все», – так говорять про свої здобутки найвідоміші українські спортсмени. Вони зізнаються: роками із них здирали побори від призових на змаганнях, а кошти, виділені державою на спорт, чиновники дерибанили через корупційні схеми. На жаль, констатують атлети, після Майдану ситуація не змінилася на краще. Понад те, новий – «майданівський» – міністр молоді та спорту Дмитро Булатов став фігурантом гучного скандалу з розподілу бюджетних коштів.

Які реформи допоможуть здолати корупційну систему у спорті та дозволять спортсменам почуватися потрібними своїй країні? 

Спортсмени – серед головних іміджмейкерів країни. Водночас роками держава ставилася до них винятково по-споживацьки: чиновники величезними делегаціями їздили на олімпіади, чемпіонати світу, купалися у славі чемпіонів. Натомість атлети стверджують, що гідне фінансування мали лише раз на чотири роки – в олімпійський сезон. Кошти ж, які щороку виділяли на сферу із бюджету, розкрадали спортивні функціонери.

Так, після «Лондона-2012» українські легкоатлети заявили, що під час тренувальних зборів винаймали житло власним коштом, хоча, за офіційними деклараціями, чиновники начебто упродовж 14 місяців виділяли гроші на проживання команди на олімпійській базі у російському Кисловодську. Своєю чергою, плавці, серед котрих і Яна Клочкова, Олег Лісогор та Денис Селантьєв, розповіли, що після змагань віддавали держтренерові 10-25% преміальних за перемоги.

Відтак не варто дивуватися, що за роки незалежності Україну залишив не один спортсмен. Показово, що на олімпіаді в «Сочі-2014» «синьо-жовта» збірна здобула лише дві нагороди. Водночас для інших держав – Росії, Німеччини і Білорусі – українці, які свого часу через байдужість держави до їхньої справи та безгрошів’я змінили громадянство, завоювали п’ять медалей.

А вже цього літа про те, що виступатиме за іншу країну, заявила олімпійська чемпіонка і призерка з веслування на байдарках і каное Інна Осипенко-Родомська.

«Від початку року ми перейшли на вільні хліби. Їздимо на змагання за власний рахунок, а це сотні євро», – повідомив «Народному контролю» олімпійський чемпіон-веслувальник Юрій Чебан, який, до слова, минулого тижня у Москві здобув для України «золото» чемпіонату світу.

Очевидно, що через воєнні дії на сході у фінансовій скруті опинилася не одна сфера. Втім найприкріше, кажуть атлети, що державні чиновники воліють працювати по-старому.

«Побори стали меншими, але залишилися, – каже чемпіон і рекордсмен світу з плавання брасом Олег Лісогор. – Винних у старих злочинах не покарано, системи не змінено».

«На найголовніші спортивні об’єкти новий міністр Булатов поставив «своїх», щоб ті йому «відкати» приносили», – заявила легендарна гімнастка Стелла Захарова.

Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов накликав на себе гнів одразу 60 громадських організацій. Їхні представники стверджують, що конкурс на підтримку молодіжних та дитячих проектів відбувся непрозоро, відтак міністр має піти у відставку.

Незалежний журналіст-розслідувач Володимир Бойко також говорить про старі корупційні сфери у «новому» Мінспорту. Побори з атлетів, продаж спортивних звань, фінансування неіснуючих змагань і спортивних організацій з державного бюджету – усе залишилося, як і було.

Тим часом ЗМІ активно розповідають про квартиру Булатова, яку він нещодавно придбав в елітній новобудові, про дороге авто в гаражі...

«Майдан змінив українців, та державні чиновники і далі працюють по-старому. Міністерство молоді та спорту – яскравий тому приклад, – каже автор і ведучий «Народного контролю» Дмитро Добродомов. – Спортсмени далі говорять про побори, про грабунок грошей, які мали б іти на підтримку їхньої сфери. Тож що може очистити український спорт від корупції, якщо навіть «майданівський» міністр опинився в епіцентрі скандалу з бюджетними коштами? Саме про це йтиметься сьогодні у «Народному контролі».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: