"Бюджет ФФУ – близько 10 млн євро". Найцікавіше з великої онлайн-конференції Андрія Павелка

27 грудня 13:20
Переглядів: 165
Павелко

Президент ФФУ Андрій Павелко відповів на запитання під час своєї онлайн-конференції на FootballHub.

Про план до 2020 року збудувати 2 500 майданчиків та 50 стадіонів

До цього потрібно прагнути. Я думаю, він буде близький до виконання. Ще час є. Таких амбіційних планів ще не робив ніхто в історії України. Вже є 8 стадіонів зі штучними газонами. Ніхто ніколи не будував від ФФУ, а зараз ця програма існує. Найважливіше, щоб ми налагодили темп, і щоб це нас не зупинило після 2020 року. Майданчиків побудовано близько 100-120.

Виступи збірної України

Оцінка була б позитивною, якщо би ми вийшли на ЧС-2018. А вже потім би приймали рішення їхати чи не їхати. В нас була дуже сильна група, але ми до останнього матчу мали шанси на вихід. В деяких матчах вболівальники побачили новий малюнок збірної. Адже раніше ми перемагали на фарті, вигризали результат на випадках, характері, а сенсу гри майже не бачили.

Щодо Шевченка, контракт ще не продовжували. Ще є чинна угода на 2 роки, а під час наступного контракту члени Виконкому вже хочуть побачити результат.

Рішення КДК по матчу Зоря – Шахтар та заява Палкіна про аперкоти для Бойка

Палкіна викликали у Комітет етики та чесної гри ФФУ. Буде покарання.

В Лужного та Фонсеки по одному матчу дискваліфікації, хоч це різні ситуації? Лужний отримав червону картку – отримав покарання. Але, наприклад, Хачеріді не карали за те, що він нападав на арбітрів у роздягальні, що він ламав двері. А "гірників" що, потрібно розстріляти? А хіба Фонсека бив арбітра? Якщо показати відео, що кричав у роздягальні Лужний та Хачеріді... Це було занесено в протокол арбітра. Я, до речі, з наступного року запропонував електронний протокол і Комітет арбітрів це підтримав.

Про матч Маріуполь – Динамо

Потрібно було їхати на гру і не було б проблем. Ми змусити двох суперників зіграти між собою не можемо. Я завжди говорив, що проти того, щоб в кабінетах вирішувалась доля матчу. Знаю, що свого часу Динамо прийняло філософію не їхати, і для цього можна було знайти будь-яку причину.

Ми вперше в історії України показали, що ім'я гранда не впливає. Якщо не поїхав, порушив регламент – це мінус 3 очки. Вболівальники Динамо до цього нормально поставились, адже не потрібно робити винятків: чи це Динамо, чи Шахтар, чи інші клуби.

Про договорні матчі

Згадайте 2014 рік, у нас майже по всіх матчах U-19 та U-21 були сигнали по договірних матчах. Зараз це тільки одинокі випадки. Кількість зменшилась.

Скільки арбітрів ми вигнали, звільнено, і скільки молодих арбітрів піднялось. Крім цього, з наступного сезону підсилимо роботу арбітрів відеоповторами. Завдання – максимально забрати людський фактор в симпатіях та антипатіях арбітра до клубу.

Про П'єрлуїджі Колліну

П'єрлуїджі Колліна зайнятий комітетом арбітрів у ФІФА, і в нього практично не залишається часу працювати в Україні. Ми домовились, що він зосередиться на роботі в комітеті арбітрів ФІФА.

Про ремонт НСК Олімпійський

Кошти на НСК Олімпійський для підготовки до Ліги чемпіонів витрачені не будуть, а будуть витрачені на те, щоб стадіон існував, як арена. Це просто ремонт, який 6 років не робився. УЄФА ніяких нових вимог від часу Євро-2012 не придумав, але коли вони почали ревізію стадіону, то виникли деякі проблеми. 6 років цим ніхто не займався. Це потрібно, щоб стадіон був готовий до будь-яких змагань.

Бюджет ФФУ

Зараз немає державного фінансування. Є відкриті платежі солідарності ФІФА, УЄФА. Також спонсорські та партнерські контракти. Бюджет – близько 10 млн євро.

Про ЧС-2018

Не їду в Росію в жодному разі. Хоч в мене важка ситуація. Я є членом дисциплінарного комітету ФІФА. Але через серйозні причини, я не можу їхати туди.

Про Дніпро

З мого рідного клубу довелось зняти 27 очок, і він зараз у Другій лізі, і далі з ФІФА приходять нові штрафи. На жаль, у наступному році можуть бути історії, через які Дніпро втратить професійний статус.

Формат чемпіонату

16 клубів – це наша ціль. Зараз є 12 клубів, думаю такий формат і в подальшому підтримаємо, поки не повернуться Дніпро, Металіст, команди з великих міст. Потрібно, щоб клуби мали відповідну інфраструктуру, щоб був підігрів на стадіонах, і вболівальники могли прийти та якісно переглянути матч.

Зарплати для тренерів збірної

Точно домовились, що зарплата буде зменшена при підписанні контракту на наступні 2 роки.

Повернення правоохоронців на стадіони

Потрібно брати найкращі приклади з Європи. Є конвенція, яку Україна вже прийняла. Там чітко написано, що ми повинні забезпечити порядок під час спортивних масових заходів. Це не моя ідея, це загальноєвропейські правила. Там є закони, які, мабуть, будуть зменшувати права ультрас. Але ми домовились з вболівальниками, що будемо ще це розглядати і вносити правки.

Вакс і Жабченко

Вони переїхали, розказували, що жодного матчу не провели в Криму, що представляли Україну. Що один раз перетнули кордон, не знаючи про цей закон.

Ще раз кажу, це була їхня думка. Коли я дав запитання щодо паспортів, нехай покажуть прописку, вони зрозуміли, що питання стоїть ребром. Коли виникло питання "так" чи "так", то з нашої сторони була позиція жорстка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: