Чемпіонат Івано-Франківської області: сім кроків до фінішної стрічки

26 вересня 22:01
Переглядів: 201
Футбол

Графік обласних футбольних змагань дещо змінився. Тепер базовий день матчів туру в першій лізі другий тиждень поспіль перемістився на середу. На це є справді поважна причина - участь збірної Івано-Франківської області в Кубку регіонів ФФУ. Надіємось, ІФФФ змушене буде і з понеділка задумуватися над тим як переносити матчі 25-26 та наступних турів чемпіонату.

До завершення змагань в обласній першій лізі залишилося 7 турів. Теоретично, це здобуття максимум 21 очка. Але вже зараз з дуже великою долею ймовірності можна назвати ім'я нового чемпіона області. Складно повірити в те, що "Оскар", який доволі рівно проходить турнірну дистанцію, так стрімко почне втрачати очки.

А от за "срібло" та "бронзу" розгортається дуже цікава та безкомпромісна боротьба. По суті, відрив коломийських "Карпат", які йдуть другими і зіграли на одну гру більше, від шостого тлумацького "Придністров'я" складає лише 9 очок. П'ять команд на два місця - звичайно конкурс менший, ніж в нову поліцію. Але цікаву кінцівку чемпіонату він гарантує.

Давайте поглянемо кого ж очікує найлегший фініш.

Карпати (Коломия) - 47 очок (22 матчі)

Матчі: Снятин (виїзд), Болехів (дома), Турка (виїзд), Галич (дома), Підгір'я (виїзд), Ніка (дома).

Коломияни на даний момент основні претенденти на місце в трійці призерів. Календар непростий, але, як мінімум 12-13 очок підопічні Василя Блясецького в поєдинках, що залишилися, повинні набирати. Найважні матчі - проти "Дністра" та "Оскара". При цьому із галичанами на "Юності" "Карпатам" доведеться зустрітися ще двічі. Окрім гри чемпіонату має відбутися ще й матч-відповідь півфіналу обласного кубка.

Карпати (Брошнів-Осада) - 41 очко (21 матч)

Матчі: Галичина (дома), Тлумач (виїзд), Тепловик (дома), Калуш (виїзд), Городенка (дома), Долина (виїзд), Косів (дома).

На підопічних Василя Качура очікують три ключових поєдинки - в Тлумачі та Калуш і вдома проти Тепловика. Команда зустрічається із двома своїми прямими конкурентами. При цьому, обидва поєдинки на виїзді. Від того, як "Карпати" їх проведуть залежатиме і потрапляння брошнівської команди в трійку призерів.

Дністер (Галич) - 40 очок (22 матчі)

Матчі: Підгір'я (виїзд), Ніка (дома), Коломия (виїзд), Галичина (дома), Тлумач (виїзд), Тепловик (дома).

"Дністер" сильно здивував в минулому турі. Команда не зуміла вдома обіграти ФК "Турка". Цю втрату очок галичани ще можуть згадати на фініші. А подальший календар досить складний. До трьох прямих конкурентів "Дністер" їде в гості. Та й непростою буде остання домашня гра проти "Тепловика". Але заключний тур в обласному чемпіонаті - це взагалі окрема історія.

ФК Калуш - 39 очок (21 матч)

Матчі: Городенка (виїзд), Долина (дома), Косів (виїзд), Брошнів (дома), Снятин (виїзд), Болехів (дома), Турка (дома).

В калушан напевно найпростіший календар із всіх претендентів на медалі. По суті, лише матч проти брошнівських "Карпат" видається складним. При цьому він відбудеться на "Хіміку". А в інших шести поєдинках калушани зобов'язані набирати 18 очок. Якщо звичайно хочуть фінішувати "в призах". Але не варто забувати, що ФК "Калуш" одна із найнепедбачуваніших команд чемпіонату. Можуть в Коломиї переграти "Карпати", а вміють вдома влітати МФК "Ніка-Івано-Франківськ" та "Тепловик-ДЮСШ-3".

Придністров'я (Тлумач) - 38 очок (21 матч)

Матчі: Косів (виїзд), Брошнів (дома), Снятин (виїзд), Болехів (дома), Турка (виїзд), Дністер (дома), Долина (виїзд).

Тлумач в поточному сезоні грає по такій схемі: впевнено обігруємо слабших суперників, і не менш впевнено влітаємо лідерам. Лише в матчі із Калушем та Галичем "Придністров'ю" вдалося взяти очки. Якщо такий режим буде дотримано, то команда візьме своїх 15 очок і до останнього туру боротиметься за "бронзу". А от на скільки ця боротьба виявиться успішною, залежатиме в більшій мірі від того як справно набиратимуть очки конкуренти.

Підсумовуємо. Проаналізувавши календар та виступи команд в чемпіонаті, спробую спрогнозувати, що друге місце займуть коломийські "Карпати". А третіми будуть брошнівські "Карпати". Все-таки, ці команди більш стабільніше (чого не вистачає, наприклад, Калушу чи Галичу) за опонентів долають турнірну дистанцію.

Чому не включаю МФК "Ніка-Івано-Франківськ" до кола "борців за медалі". А Ви погляньте на календар підопічних Володимира Ковалюка. "Ніка" ще має зіграти з галицьким "Дністром", "Оскаром" та коломийськими "Карпатами". І надіятися на те, що команда, яка втрачає очки із долинським "Нафтовиком" чи cнятинським "Покуттям", обіграє всіх лідерів, складно. Команді Ковалюка основне зараз зберегти за собою сьому сходинку. Позаду дуже швидко наближаються сусіди із "Гірки". В "Тепловика" календар відчутно простіший.

Про претендентів на виліт з першої ліги не говоримо по двох причинах. По-перше, минулі сезони показали, що виліт за спортивним принципом осінню на весні наступного року особливого значення не має. По-друге, керівництвом ІФФФ вже анонсовано перехід на систему змагань "осінь-весна" та проведення короткого чемпіонату на початку 2016 року. За якою схемою він проводитиметься, поки що не озвучувалося. Та й дехто із цьогорічних учасників першої ліги наступного сезону може просто не заявитися для участі в обласних змаганнях. Звична річ для нашого футболу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: