Чемпіонат Івано-Франківської області з волейболу: Останній шанс на перемогу

14 березня 15:25
Переглядів: 233
волейбол

В перед день 8 березня в Чемпіонаті Івано-Франківської області з волейболу серед чоловічих команд вищої ліги було зіграно останній VII тур. В заключних матчах І етапу вирішувалась доля першого та інших місць в турнірній таблиці.

Чому першого? Тому що, за системою розіграшу команда з першої сходинки автоматично потрапляла у «фінальну четвірку», а всі інші спробують свої шанси в іграх плей-офф. Інтрига тримала всіх вболівальників до фінального свистка в кожній грі пар, які боролись на майданчику.

В Бурштині на майданчику оновленого ПК «Прометей» зустрілись сусіди з нижніх місць турнірки «Західрембуд» та «ЛВУМГ» м. Долина. Як і в інших матчах туру так і в цьому вирішувалась доля 6 та 7-го місць. Перший сет став провальним для господарів майданчика, і вже на його старті Іван Рябко змушений був брати першу перерву в сеті 2:7, але це їм так і не допомогло і зрештою партія була програна 21:25. А ось в наступній другій партії гравці «Західрембуду» зуміли реабілітуватися перед своїми вболівальниками зумівши перемогти суперника з рахунком 25:21. Відчувши впевненість молоді бурштинці зуміли дотиснути суперника і в двох залишених партіях 25:16 та 25:17. Ця перемога дозволила підопічним Івана Рябка залишитися на шостому щаблі, і у матчах плей-офф зіграти проти команди з Тлумацького району СК «Прибилів». А ось «газовики» залишились на останньому місці цьогорічних перегонів і у матчах плей-офф зіграють проти «Володаря» з Галича.

Справжній трилер глядачі змогли споглядати в П’ядиках, де господарі туру ФОСК «Прикарпаття» зустрічались з командою з Галича «Володар». Перемога над коломийськими волейболістами з рахунком 3-0 або 3-1 давала змогу галичанам закінчити І етап на першому місці, але ці плани зруйнували їхні опоненти. Стартовий сет матчу відразу показав всю серйозність намірів з обох команд. Жодна команда не змогла відірватися більше аніж на 2 виграшних м’ячі 10:8, 16:18. Долю ж матчу вирішив «тай-брейк», де більш фартовішими були гості 28:26. В другому сеті рівна боротьба тривала до рахунку 17:18,а надалі гості допустились кілька прикрих помилок в нападі, чим прекрасно скористались господарі 25:21. Третій сет розпочався з різкого спурту галичан 5:2, але їх наступальний порив господарі зуміли зупинити 6:6, а згодом взагалі залишили їх позаду 20:17, і в підсумку 25:21. В четвертому сеті тренер коломиян зробив зміну в складі випустивши більш молодого гравця і цим прекрасно скористались гості 25:20. Рахунок став рівним 2-2 і все вирішив п’ятий укорочений сет. Вже на його старті господарі повели 3:0, але більш досвідчені галицькі волейболісти швидко зуміли віднайти в собі ресурси і вирівняли становище 5:5, і вже при зміні майданчиків були попереду 8:7. Як і в першому сеті так і в п’ятому долю сеті і всього матчу вирішив «тай-брейк» в якому сильнішими були знову гості 17:15.

Перемога над коломиянами все ж таки не дозволила «Володарю» піднятися на першу сходинку нинішніх перегонів і вже 21 березня галичани зустрінуться в матчах плей-офф із командою «ЛВУМГ» м. Долина, а коломийські волейболісти поміряються силами із ВК «Підгір’я» Богородчанський район.

В Богородчанах на майданчику Богородчанського ЛВУМГ зустрілись ВК «Підгір’я» та ВК «Залуччя». Гостям вкрай потрібно було здобувати перемогу, щоб вийти з першого місця, тай богородчанські волейболісти в разі перемоги претендували на перший щабель. Перший сет матчу був за гостями 25:17, а ось в другому місцеві волейболісти зуміли переломити хід партії і схилити шальки терезів на свою користь 25:22. Третій сет став переломним в цій грі. Команди багато нервували і боялись припуститися наймалішої помилки томі і йшли на рівних протягом всієї партії 15:15, 22:22. Але саме цікаве відбулось в самій кінцівці де лідируючи в рахунку 24:23 волейболісти з Підгір’я допустились двох прикрих помилок в нападі, що і коштувало їм перемоги в цьому сеті 24:26, і, мабуть, в усьому матчі. В четвертому сеті господарі взагалі перестали боротися про що і засвідчив рахунок на табло 25:14.

Ця перемога дозволила минулорічним Чемпіонам завершити І етап на першій сходинці, а ось ВК «Підгір’я» відправляється грати матчі плей-офф з ФОСК «Прикарпаття».