Чемпіонат ПЛ. Підсумки 22-го туру

25 березня 00:57
Переглядів: 185
премєр ліга

Після чергових матчів за втраченими очками квартет кращих розділяє лише два пункти.

Господарі-гості. Поки що у турі відбулось 6 матчів (зустріч  «Севастополь» - «Металіст» має відбутись пізніше), в яких всього було порівну: по 2 перемоги тих, хто грав вдома та у гостях, і стільки ж нічиїх. Загальне становище у даній суперечці з початку сезону з боку господарів наступне: +70 =39 -43.

Великі перемоги. У 2-х випадках виграш однієї зі сторін був відчутним (3 або більше м’ячів різниці). Так вдома «Динамо» довело перевагу над запорізьким «Металургом» (4:0), а одноклубники останніх з Донецька з тим самим рахунком здолали у луганську «Зорю». Тепер у змаганнях зафіксовано 24 «великі» перемоги (17-7).

Вольові перемоги. Нагоди виявити спортивну жагу до результату ні в кого не було, адже у жодній із зустрічей не відзначились обидві команди. Подібних випадків за фактично зіграні неповні 20 турів відбулось 10.

Голи. Лише 11 влучних ударів на всіх приготували цього разу голеадори команд. З них частка господарів – 5 м’ячів, гості забили 6. Всього на даний момент у Чемпіонаті ПЛ забито 396 голів (234-162). Середня результативність ігрового дня 1,83 взяття воріт за матч, загальна – 2,61.

Перший тайм – другий тайм. Трохи краща результативність була показана гравцями після відпочинку: 6 голів (по 3 з боку господарів та гостей), тоді як до перерви – 5 (2-3). Актуальне співвідношення забитих голів у двох таймах сьогодні таке: 190 (110:80) – 206 (124:82).

Автоголи. Ніхто з гравців в останніх іграх не забивав у власні ворота. Кількість автоголів турніру не змінилось – 12.

Дублі та хет-трики. Олег Гусєв («Динамо»), забивши двічі у ворота запорізького «Металурга», став автором 40-го ювілейного гольового «дубля» сезону. І майже одразу його одноклубник Д`ємерсі Мбокані відкрив 5-й десяток подібних досягнень. Також є у протоколах нинішніх змагань 5 хет-триків.

Попередження. Жовтих карток знову було небагато. З 22-х 8 отримали господарі, 14 – гості. Загальне число «гірчичників» у Чемпіонаті ПЛ – 661 (307-354), середнє у турі, – 3,67, загалом – 4,35.

Вилучення. Олександр Грицай («Зоря») залишив партнерів, які грали вдома, у меншості проти донецького «Металурга». Це 35-е вилучення у нинішньому турнірі (16-19).

Пенальті. Поки судді обходяться другий тур поспіль без 11-метрових ударів, нагадаємо їхню статистку за сезон: 33 (21-12). Реалізовано з них 24 удари (17-7), що складає 72,7% ефективності.

Глядачі. На трибунах за звітними 6-ма поєдинками спостерігало 80 108 прихильників футболу. Прогнозовано рекордну аудиторію зібрала «Донбас Арена», де відбувався центральний матч дня «Шахтар» - «Дніпро» (33 827). Проведені зараз 152 зустрічі подивився 1 797 351 глядач. Середня відвідуваність ігрового туру – 13 351, Чемпіонату ПЛ – 11 824.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» перервав 31-матчеву безпрограшну домашню серію. Донеччани не програвали на своєму полі після 23 жовтня 2011 року («Шахтар» - «Металіст» - 1:2). Що стосується поразок на власній території з різницею у 2 м’ячі, то це трапилось в останньому турі сезону 2006/2007 рр. («Шахтар» - «Металург» З. – 0:2). Ще довше (39 ігор) «гірники» на власному полі не йшли з поля, не забивши опоненту. Команда Мірчі Луческу перервали ще 2 приємні серії: вона вдома не пропускала до м’яча Артема Федецького 417 хвилин, а загалом – 425.
− «Динамо» продовжує дві виграші серії по 5 ігор – загальну та домашню. Також кияни на своєму полі не пропускають 320 хвилин.
− «Дніпро» вперше у Чемпіонатах України двічі за сезон переміг у зустрічах з «Шахтарем». У цьому двобої це був 10-й успіх дніпропетровців.
− «Чорноморець» не забиває голів 261 хвилину.
− Донецький «Металург» припинив 7-матчеву безвиграшну серію на виїзді. Донеччани вперше виграли на чужому полі з різницею у 4 м’ячі після 4-річної перерви («Іллічівець» - «Металург» Д. – 0:4).
− «Ворскла» продовжила безвиграшну серію до 7-ми зустрічей. Водночас полтавчани вперше не пропустили після матчу 4 жовтня минулого року («Таврія» - «Ворскла» - 0:1).
− «Зоря» перервала безпрограшну серію з 5-ти поєдинків. Додамо, що поразок на своєму полі з різницею у 4 м’ячі луганці не знали майже рік – з 20 квітня минулого року («Зоря» - «Динамо» - 0:5). Також завершилась «суха» домашня серія підопічних Юрія Вернидуба – вона тривала 611 хвилин.
− «Волинь» ставить особисті рекорди поточного турніру – 4 зустрічі без поразок та 270 хвилин без пропущених м’ячів.
− «Карпати» мають 7-матчеву безвиграшну серію та 12-матчеву з пропущеними м’ячами.
− «Говерла» вперше у сезоні двічі поспіль вдома перемогла.
− «Зоря» не може здолати суперника у 5-ти останніх турах.
− Запорізький «Металург» не виграє вже 16 поєдинків та не забиває 310 хвилин без голів у ворота опонентів.

Ювілеї:
− Артм Федецький («Дніпро») забив вже 20 голів у Чемпіонатах України.
− Перший м’яч Д`ємерсі Мбокані («Динамо») у ворота запорізького «Металурга» став для нього 10-м у Прем’єр-лізі.
− Форварди «Чорноморця» Анатолій Діденко та Олексій Антонов дружно досягнули позначки у 150 матчів на найвищому вітчизняному рівні.
− Ігор Пластун («Карпати») на тому ж рівні має в активі 100 ігор.