Чемпіонат Тернопільщини з футболу. Кращі турнірні здобутки футбольного клубу "Поділля - Агрон" ще попереду

28 жовтня 15:11
Переглядів: 265
Сергій Лісовий

Чемпіонат Тернопільщини. Пройдений етап змагань підсумовують представники команд, які беруть участь у цьогорічних обласних футбольних баталіях.

Сергій Лісовий: "Кращі турнірні здобутки футбольного клубу «Поділля - Агрон» ще попереду".

За словами Сергія Євгеновича Лісового, очільника ФК «Поділля-Агрон» , який представляє в обласному чемпіонаті Тернопільський район, усе його життя нероздільно пов’язане з футболом. Народився він в травні 1969 року у Великій Березовиці і ще зовсім у юному віці почав відвідувати ДЮСШ в обласному центрі, де «ази» популярної гри отримував від знаних фахівців Ігоря Бабінчука та Ігоря Фіалки. Відтак виступав за провідні команди Тернопілля ( «Бровар» Микулинці, «Товтри» Козлів та інші) в рамках обласних змагань, а також на районному рівні грав за футбольні колективи рідної Березовиці, Великих Гаїв.., у складах яких неодноразово виборював чемпіонські титули та ставав володарем почесних кубкових трофеїв.

Районний футбол існує в першу чергу завдяки громадам

До речі, Сергій Лісовий навіть під час армійської служби, яку проходив у зоні бойових дій в Афганістані (1987-1989 роки), намагався не розлучатися з улюбленим видом спорту. Ось що, зокрема, читаємо у журналі «Золота пектораль» про цей період життя молодого воїна: « Не зважаючи на всі жахливі та трагічні картини, які доводилось побачити і пережити Сергію Лісовому, про Афганістан у нього залишилися і приємні спогади. На вже згаданій заставі були всі зручності для нормального життя й повноцінного відпочинку. Там навіть було футбольне поле, на якому організовували спортивні турніри. Із харчуванням проблем не було. Та й воду вчасно привозили, хоча в афганських безкрайніх пустелях вона була на вагу золота…». 

А про активну життєву позицію Сергія Євгеновича у нинішній непростий період в історії України пише і районний часопис «Подільське слово». Зокрема, в одному з його номерів колишній воїн розповідає: «Як голова Тернопільської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, я займаюся волонтерською діяльністю. Відправляємо українським бійцям у зону АТО продукти, автомобілі. Неодноразово буваю на сході України, де точиться війна. Проросійські сили намагаються розхитати ситуацію і на заході… Сподіваюся, тим, хто розпочав цю війну, вистачить мудрості, щоб її припинити».

Відзначимо також, що Сергій Лісовий вже майже десять років очолює і районну федерацію футболу. До певної міри завдяки його зусиллям нині у цьому регіоні найбільше команд в області бере участь у місцевих футбольних баталіях. Скажімо, у цьогорічному чемпіонаті району в боротьбу за призові місця включилися 37 колективів, розділені за спортивним принципом на три дивізіони – вищу, першу і другу ліги. Як зазначає в інтерв’ю вище згаданій райгазеті очільник РФФ, результативну гру у вищій лізі демонструють футболісти Плотичі, Грабівця, Товстолуга, Дубівців, Дичкова. В першій лізі серед лідерів перебувають команди Острова, Прошови, Великого Глибочка, Байківців, у другій – Залізців, Малого Ходачкова, Лозової.

А відповідаючи на запитання про джерела фінансування команд, Сергій Євгенович зазначає: «Районний футбол існує в першу чергу завдяки громадам, небайдужим людям, для яких рідна команда – це частина життя, в яку вони вкладають усю свою душу. Таким ентузіастам щира вдячність. Завдяки їм розвивається спорт, розвивається молодь, інфраструктура села чи селища. Цього року в травні, наприклад, спільними зусиллями голови ФГ «Ірина» Івана Крупки, місцевої влади і громади вдалося відкрити нове футбольне поле у селищі Велика Березовиця…».

Турнірні здобутки залежать і від фінансової стабільності команди

П’ять років тому Сергій Лісовий очолив і ФК «Поділля-Агрон», який виступає за Тернопільський район на рівні обласних турнірних протистоянь. На жаль, доводиться констатувати, що команда не збирає, так би мовити, зірок з неба, але Сергій Євгенович вірить, що кращі часи колективу ще настануть. Він переконаний у тому, що успіхів можна добитися, якщо комплексно підходити до справи, коли усі необхідні компоненти працюють на кінцевий результат. Якщо ж, скажімо, є певний кадровий потенціал, а нема елементарного матеріального забезпечення, то на успіх важко сподіватися, бо турнірні здобутки однозначно залежать і від фінансової стабільності.
Коли ж нема ні одного, ні другого ? У такому випадку можна розраховувати хіба що місце у нижній частині турнірної таблиці.
Як це і трапилося у цьогорічному сезоні з командою Тернопільського району.

Власне, про виступ ФК «Поділля-Агрон» в цьогорічному футбольному сезоні і продовжуємо у віснику «Гол» розмову із Сергієм Лісовим.

- Як кажуть, усе пізнається у порівнянні – розповідає Сергій Євгенович. - Однозначно були у нас і кращі сезони, але цьогоріч був навіть період, коли не знали, чи зможемо продовжити виступи у другому колі через фінансові проблеми. На першу половину змагань нам виділили 50 тисяч гривень бюджетних коштів, що дозволило дотягнути до проміжного фінішу, а далі настав час повного безгрошів’я. У підсумку в період міжсезоння команду залишили шестеро провідних виконавців. Лише перед стартом другого етапу чемпіонату надійшло 35 тис. грн. плюс певну спонсорську допомогу надали місцеві меценати-фермери – Ю. Р. Березовський та С. В. Маціборко, яким не байдужа доля футбольного клубу. Швидко доукомплектували команду здебільшого юними вихованцями Тернопільської спорт-школи з футболу і таким чином продовжили виступи в обласному чемпіонаті.

- Яка реальна сума потрібна, аби команда могла повноцінно виступати і боротися за високі позиції на рівні обласних змагань?

- Потрібно мати в нинішніх економічних умовах принаймні 200 тисяч гривень, аби зібрати більш-менш боєздатний колектив, який би міг на рівних конкурувати з іншими клубами обласного рівня.

- Якби вдалося зберегти той склад команди, яким виступали у першому колі, могли б розраховувати на кращі турнірні показники?

- У першій половині турніру вдалося сформувати доволі боєздатний колектив, у якого були непогані перспективи. Але у період міжсезоння зазнали значних кадрових втрат, що й стало головною причиною того, що другий етап провели відчутно гірше. Досить сказати, що перше коло «Поділля-Агрон» завершив на шостій позиції, відстаючи від команди, яка перебувала на третьому місці, лише на п’ять очок. На жаль, так сталося, що другу половину змагань довелося починати, як кажуть, майже з чистого листка.

- Зважаючи на ту ситуацію, яка склалася, як би ви оцінили виступ команди сезону-2015, і що можете сказати про перспективи футбольного клубу «Поділля-Агрон»?

- Чесно кажучи, хотілося б краще виступити, але, зважаючи на ті обставини, які виникли в процесі турнірної боротьби, змушені миритися з тим, що маємо. Якби не втратили очки в окремих двобоях, у яких був шанс добитися позитивного результату, могли б фінішувати дещо вище. Причина? У нашому колективі хоча й виступають такі майстри шкіряного м’яча, як, приміром, Віталій Гоцалюк, за плечима якого неабиякий досвід, все ж більшість гравців ще зовсім молоді. Їм ще треба багато чому вчитися, але невдовзі і вони стануть футболістами високого класу і зможуть добиватися вагомих результатів.

Якщо ж говорити про перспективи команди Тернопільського району, то я переконаний в тому, що не за горами той час, коли їй знову підкориться вершина обласного чемпіонату. Хотілося б, звісно, щоб це сталося якомога швидше. Для початку потрібно, аби з допомогою владних структур, місцевих меценатів футболу знайти необхідні кошти на те, щоб створити добротну команду, яка б була спроможна боротися за найвищі позиції в обласних турнірах. Наш регіон – один з найбагатших на Тернопіллі, а тому, вважаю, має мати й одну з найдобротніших футбольних команд області.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: