Чемпіонат U-19. Цифри першого етапу

17 грудня 10:36
Переглядів: 82
Карпати U-19

До фінальної вісімки путівки завоювали «Карпати», «Шахтар», «Металіст», «Зоря», «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» та «Скала».

Матчі. У 3-х групах, на які було розподілено учасників змагань, проведено 90 матчів. З них перемогою господарів завершились 47 зустрічей (52,2% від проведеної кількості), гостей – 36 (40%). У 7-ми випадках сильнішого не було виявлено (7,8% нічийних ігор). По групах: А (+21 =1 -8); Б (+11 =4 -15); В (+15 =2 -13).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 33 матчі, з різницею у 2 м’ячі поєдинки підходили до фінального свистка 24 рази, а «великою» різниця була у 26-ти випадках (виграш у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Переконливо доводили свою силу 13 команд з 15-ти (не вдалось цього зробити «Говерлі» та «Ворсклі»): «Динамо» – 5 разів; «Шахтар» - 4; «Карпати» та «Зоря» по 3; «Металург» З. та «Металіст» - по 2; «Металург» Д., «Дніпро», «Волинь», «Скала», «Іллічівець», «Олімпік» та «Чорноморець» - по 1.

Аналогічні поразки записали у пасив 10 юнацьких колективів (з надзвичайно неприємними рахунками не програвали «Шахтар», «Динамо», «Металург» З., «Металіст» та «Карпати»): «Говерла» - 6 разів; «Олімпік» - 4; «Волинь», «Ворскла» та «Іллічівець» - по 3; «Чорноморець» та «Металург» Д. – по 2; «Скала», «Дніпро» та «Зоря» – по разу.

Найбільшою була перевага у матчах «Динамо» – «Говерла» - 7:0 (9 тур), «Олімпік» - «Іллічівець» - 6:0 (14 тур), «Динамо» - «Волинь» - 5:0 (3 тур), «Скала» – «Карпати» - 0:5 (4 тур), «Ворскла» - «Металург» З. - 0:5 (9 тур), «Іллічівець» - «Шахтар» - 0:5 (10 тур), «Металург» Д. - «Зоря» - 0:5 (12 тур) та «Олімпік» – «Шахтар» – 1:6 (12 тур).

Нічиї. У 7-ми поєдинках без виявленого переможця зафіксовано лише 2 варіанти рахунку. Більш популярним підсумком з них був 1:1 – 4 зустрічі, а ще тричі фіксувались підсумкові цифри на табло – 2:2.

Голи. За 15 турів команди у даному турнірі забили 336 голів, з яких в активі господарів 177 влучних ударів, а у гостей 159. Середня результативність турніру на сьогодні – 3,73 (1,97-1,76). Показники у групах мають свої особливості. А: 109 (69-40), у середньому 3,63 (2,3-1,33). Б: 109 (50-59), у середньому 3,63 (1,67-1,96). В: 118 (58-60), у середньому 3,93 (1,93-2).

Найбільш результативними колективами на разі є «Динамо», яке провело 33 голи або по 2,75 м’яча за гру, а також «Шахтар» – 31 та 2,58 відповідно. Рідше за інших відзначалась «Говерла» - 11 разів (у середньому по 0,92 гола) та «Ворскла» - 13 (по 1,08). Найменше пропустили знову-таки «Динамо» - 10 м’ячів (у середньому по 0,83 за гру) та «Карпати» - 11 (по 0,92). Більше за всіх пропускали «Говерла» і «Іллічівець» - 39 та 35 м’ячів відповідно (середні показники – 3,25 та 2,92).

Наводимо перелік найрезультативніших матчів зіграної частини Чемпіонату U-19: 8 голів – «Волинь» - «Говерла» - 6:2 (15 тур); 7 голів - «Дніпро» - «Металург» З. - 2:5 (2 тур), «Шахтар» - «Олімпік» - 5:2 (7 тур), «Динамо» - «Говерла» - 7:0 (9 тур), «Олімпік» - «Шахтар» - 1:6 (12 тур), «Ворскла» - «Дніпро» - 3:4 (13 тур); 6 голів - «Олімпік» - «Іллічівець» - 6:0 (14 тур), «Чорноморець» - «Дніпро» - 2:4 (15 тур).

Попередження. Арбітри показували жовті картки 397 разів (у середньому по 4,41 за гру). Найчастіше карались гравці «Металіста» - 42 «гірчичники» та «Дніпра», «Іллічівця», «Говерли» - по 29. За цим показником найсумліннішими були футболісти «Шахтаря» - лише 16 попереджень та «Зорі» - 22. Найбільший врожай карток жовтого кольору серед гравців назбирав Владислав Щетінін з «Чорноморця» - 6. По 4 мають у пасиві ще 22 порушники. А загалом судді виносили попередження 209-м футболістам.

Вилучення. За 15 турів у даному змаганні рефері застосували червону картку 24 рази. Тут серед неприємних лідерів запорізький «Металург» – 5 вилучень, «Ворскла» та «Зоря» - по 4. Без чисельної меншості відіграли «Металіст», «Карпати», «Скала» та «Волинь». Індивідуально лише один гравець двічі залишав партнерів удесятьох – Дмитро Лихобабенко із запорізького «Металурга».

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 36 разів, з яких досягли мети 28 ударів. Відсоток ефективності – 77,8. Найчастіше пенальті пробивали гравці запорізького «Металурга» та «Шахтаря» (по 5 разів), «Волині» (4). Менше за 50 відсотків реалізація у «Іллічівця»» - 0 з 3-х та «Чорноморця» - 0 з 1-го. Не били з «позначки» лише «Металіст» та «Динамо». Найчастіше за інших пенальті виконували у бік воріт «Шахтаря», «Іллічівця» та «Металіста» - по 4 рази. Усі команди були покарані таким чином хоча б раз. Найменш болісною ця  процедура була для «Дніпра», у ворота якого не залетів єдиний «удар без захисту», а також для «Динамо» (1 з 2-х).

Глядачі. За 90 матчів Чемпіонату U-19 на першому етапі на трибунах стадіонів були присутні 14 695 вболівальників, що пересічно за гру становить 163. Найбільш популярна команда тут «Скала» (у середньому кожен матч стрийчан дивиться 235 відвідувачів). Найменша ця цифра у донецького «Металурга» - 108.

Серії (у межах поточного змагання):
Переможна – 9: «Карпати» (3-13 тури)
Програшна – 9: «Іллічівець» (5-15 тури)*
Нічийна: жодна з команд двічі поспіль внічию не зіграла
Безпрограшна – 9: «Карпати» (3-13 тури)
Безвиграшна – 9: «Іллічівець» (5-15 тури)*
Безнічийна – 12: «Металург» Д., «Іллічівець», «Говерла», «Волинь», «Карпати» (1-15 тури)*
Із забитими м’ячами – 12: «Дніпро» та «Металіст» (1-15 тури)*
З пропущеними м’ячами – 12: «Іллічівець» (1-15 тури)*
Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин): «Зоря» - 471 хвилина (8-14 тури), «Динамо» Д. - 356 хвилини (11-15 тури)*, «Карпати» - 303 хвилини (2-6 тури)
Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Говерла» - 391 хвилина (3-8 тури), «Ворскла» - 303 хвилини (1-4 тури)

* - серії, що тривають
Примітка. Для підрахунку статистичних підсумків змагань взято зафіксовані у протоколі рахунки двох матчів, в яких пізніше КДК ФФУ зарахувала переможцям технічні поразки з рахунком 0:3. Мова про поєдинок 1-го туру групи Б «Металург» Запоріжжя – «Чорноморець» -1:0, а також гру 13-го туру групи В «Зоря» - «Олімпік» - 1:2.