Чемпіонат України U-19: "Скала" програла "Дніпру"

01 травня 11:40
Переглядів: 268
скала

29 квітня відбувся матч 8-го туру фінального етапу першості країни серед юніорських команд клубів Прем’єр-ліги сезону 2014/2015 років, у якому стрийська «Скала» приймала дніпропетровський «Дніпро». Цим матчем відкривалося друге коло у фінальному турнірі восьми найкращих юніорських команд країни.

«Скала» (Стрий) U-19 – «Дніпро» (Дніпропетровськ) U-19 – 1:2 (1:1)

29 квітня 2015 р. 14 год. м. Моршин. Стадіон «Медик». 5 градусів. 300 глядачів. Арбітр – Віктор Арановський  (Київська обл.). Асистенти арбітра Михайло Юхименко (Луцьк)  та Олег Притула (Львівська обл.). 4-й арбітр – Іван Салаш (Івано-Франківськ). Суддівський спостерігач: Віктор Кошура (Чернівці).

«Скала»: 1. Роман Герич, 5. Назар Стасишин, 13. Володимир Заїменко, 3.Едуард Мись-к., 4. Віталій Заторський, 23. Дмитро Баранов (99. Євген Заїченко, 81), 7. Олег Домальчук (14. Сергій Мельник, 65), 11. Андрій Маляренко (77. Павло Тищук, 53), 8. Ігор Нистирюк (6. Дмитро Товстоп`ят, 65; 33. Тарас Маряш, 85), 88. Микита Корчемкін (17. Святослав Мельник, 79), 27.  Дмитро Заїкин.

Резервні гравці: 55. Ігор Фіяло.

Старший тренер – Павло Кікоть.

«Дніпро»: 1. Кирило Кравченко, 14. Володимир Киричук, 5. Андрій Гусін, 19. Павло Бесараб (4. Станіслав Гудзь, 90+2), 28. Ігор Когут, 22. Єгор Назарина (7. Богдан Лєднєв, 90+3), 10. Ігор Сурник (21. Данило Карась, 85), 8. Віталій Кірєєв (6. Максим Багінський, 89), 26. Олександр Сніжко (24. Святослав Шаповалов, 75), 18. Денис Костишин (97. Максим Луньов, 82), 2. Михайло Варен-к.

Резервні гравці: 31. Кирило Злотар.

Старший тренер – Олександр Поклонський.

Голи: Віталій Заторський (9) – Віталій Кірєєв (22), Денис Костишин (59).

Попередження: Андрій Маляренко (51) – Павло Бесараб (9), Єгор Назарина (28), Денис Костишин (59), Ігор Когут (62, 69), Ігор Сурник (81), Кирило Кравченко (90+4).

Вилучення: Ігор Когут (69-друге попередження).

Це був перший матч другого кола весняної частини змагань. Саме з дніпрянами «Скала» навесні зіграла перший поєдинок у вісімці найкращих. Відбувся цей матч 11 березня у Новомосковську, де зазвичай проводить свої домашні зустрічі «Дніпро». Тоді перемогли «синьо-білі» - 2:1, хоча першою відкрила рахунок команда Павла Кікотя, коли на 32-й хвилині відзначився Богдан Іванченко. «Дніпро» тоді врятував гру наприкінці поєдинку. Спочатку на 78-й хвилині зрівняв рахунок син вихованця львівського футболу Андрія Гусіна – Андрій Гусін-молодший. А за хвилину до кінця матчу переможний гол провів

Джаба Фхакадзе. Як показали подальші ігри, це була перша й остання перемога команди Олександра Поклонського. У наступних шести турах дніпряни неодмінно програвали із загальним балансом забитих і пропущених м`ячів: 2:14. У підсумку з 3-ма очками «Дніпро» до матчу зі «Скалою» посідав останній рядок у турнірній таблиці, поступаючись стриянам, які посідали сьоме місце, лише одним пунктом. Щоправда, «малиново-зелені» провели на матч менше, адже їхній поєдинок проти «Шахтаря» через зайнятість молодих гірників у юнацькій лізі чемпіонів було перенесено і дата його проведення наразі ще не встановлена.

Сьогоднішня зустріч закінчилася на користь дніпрян. І хто б міг подумати, що саме з таким самим рахунком 1:2 закінчиться й звітний поєдинок. І знову першими відкриють рахунок стрияни, а «Дніпро» згодом не лише вирівняє становище, але й заб`є переможний гол.

Матч сусідів за турнірною таблицею, як і очікувалося, пройшов у напруженій боротьбі. Дві команди вийшли з одним бажанням: здобути три очки. До матчу з «Дніпром» наставник «Скали» Павло Кікоть зіткнувся з двома проблемами. На навчально-тренувальний збір юнацької збірної України U-19, яка продовжує підготовку до еліт-раунду чемпіонату Європи-2015, відбув Олег Квич, а Богдан Іванченко змушений був пропускати поєдинок через перебір жовтих карток. Втрата двох вінгерів безперечно значно послабила гру молодих стриян в атаці. «Дніпро», натомість, навпаки зміцнив склад, залучивши на гру до Моршина кількох гравців з молодіжного складу. А Денис Костишин у підсумку проведе переможний гол.

Весь матч у Моршині пройшов під акомпанемент дощу. Проте мокра погода аж ніяк не вплинула на якість самого футболу. Та й арбітр зустрічі Віктор Арановський, як на мене провів дуже хороший матч, дозвоивши командам продемонструвати свої найкращі якості.

Перший гол глядачі побачили на 9-й хвилині. На правому фланзі Павло Бесараб небезпечно атакував гравця «Скали», за що був покараний жовтою карткою, а команда – штрафним ударом. Ігор Нистирюк навісив у центр воротарського майданчика, де найспритнішим був захисник «Скали» Віталій Заторський, який на мить випередив голкіпера і рахунок став – 1:0.

Після забитого голу господарі й надалі грали в атакувальний футбол, до якого закликав команду Павло Кікоть. Все змінилося в середині тайму. На 22-й хвилині Дмитро Заїкин невдало прийняв мяч, потім Володимир Заїменко, зробив неточну передачу, дніпряни миттєво спрямували круглого у центральну зону нападу, де центральний нападник «Дніпра» Віталій Кірєєв, випередивши Романа Герича, встиг проштовхнути смугастого у ворота.

Пропущений гол надламав молодих стриян. У «Скали» після цього мало що виходило, а гості, навпаки, перехопили ініціативу. У них вдавався контроль мяча, однак до небезпечних моментів справа не доходила. Не використовували обидві команди й таку грізну у дощову погоду зброю, як дальні удари…

Не змінилася картина й після перерви. «Дніпро» й надалі грав першим номером. І вже в дебюті другого тайму міг відзначитися вдруге. «Скалу» врятував Роман Герич, парирувавши удар активного центрфорварда Віталія Кірєєва накутовий.

А на 59-й хвилині вже ніщо не завадило сину відомого в недалекому минулому форварда «Дніпра» Руслана Костишина – Денису провести другий і переможний гол. Причому цей мяч був точною копією першого голу в цій зустрічі, який провів Віталій Заторський. Така ж подача з правого флангу і Костишин, випередивши воротаря головою проводить переможний гол.

Через кілька хвилин гості залишаються в меншості. За другу жовту картку арбітр вилучає з поля Ігоря Когута, який картинно впав у штрафному майданчику «Скали». Віктор Арановський був поруч і помітив симуляцію. Одразу після цього картина на полі різко змінюється. Стрийська команда заграла впевненіше і міцно притиснула гостей на їхній половині. Моменти почали виникати один за одним. Найкращі моменти, щоб вирівняти становище мали Заїкин та два гравці з команди Академії футболу «Скала» U-17, які вийшли на заміну – Сергій Мельник та Тарас Маряш, однак у вирішальний момент їм забракло холоднокровності.

Останню чверть матчу гості більше думали як зберегти переможний рахунок. Для цього вони всіляко збивали темп і проводили одна за одною шість замін, а воротар за затримку часу отримав попередження. У підсумку «Дніпро» таки вистояв.

У цей же день окрім матчу у Моршині відбулися ще два поєдинки 8-го туру: «Чорноморець» (Одеса) – «Металіст» (Харків) – 0:0, «Зоря» (Луганськ) – «Карпати» (Львів) – 2:1. А 25 квітня свій матч провели «Динамо» (Київ) та «Шахтар» (Донецьк). Тут було зафіксовано результативну нічию – 2:2.

Наступний, 9 тур, відбудеться 6 травня. «Скала» у цей день на виїзді протистоятиме лідеру – львівським «Карпатам».