Чемпіонська історія фехтувальника на візку Антона Дацка

20 листопада 07:33
Переглядів: 234
Дацко

Чемпіон Паралімпіади в Ріо Антон Дацко щойно повернувся зі світової першості із фехтування на візках. Звідти привіз «срібло» і «бронзу». Він поділився переживаннями від чемпіонату світу і згадав, як підіймався на найвищі п’єдестали.

Коли Антонові було 16-ть, страшна травма хребта змінила всі життєві плани. Чотири роки хлопець шукав себе нового і знайшов завдяки фехтуванню. Розповідає: «Реабілітація ‒ це така монотонна праця, займаючись якою результатів не бачиш. А у спорті, навпаки, бачиш постійний ріст. Ти маєш постійну мету, і це дає тобі наснагу».

На чемпіонату світу серед «д’Артаньянів» Антон у команді фінішував третім. А в особистому заліку завоював «срібло». Перепоною для нагороди найвищого ґатунку став британський фехтувальник Дімітрій Кутя. Українець хоч і поступився, зате трохи поекспериментував із тактикою. Дацко зазначив: «Це постійний творчий процес, ми додаємо нові прийоми, відточуємо тактику і адаптовуємося до нових суперників».

А це найвагомішою відзнакою у спортивній кар’єрі Антона Дацка є «золото» Паралімпіади. Ця медаль нагадує чоловікові: все, що він робить не є даремним. Спортсмен розповідає: «Коли ти ділишся досвідом, своїми переживаннями і емоціями з іншими, то відчуваєш, що вартість цієї нагороди стає набагато більшою. І зараз мені дуже подобається не тільки отримувати, а й віддавати».

Мама фехтувальника Марія Тадеївна зізнається: «Завжди переживаємо, коли Антон їде на змагання. Пишаємося тим, що він це робить і прославляє Україну».

Восени відбудеться фехтувальна першість Старого континенту, із якої почнеться відлік відбору на Паралімпіаду. Відтак майже рік Антон готуватиметься до важливих стартів. Щоби знову потрапити на Ігри п’яти кілець.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: