Чемпіонський покер винниківського "Руху"

26 жовтня 23:00
Переглядів: 464
Рух

Очко, здобуте сьогодні, 25 жовтня, у домашній зустрічі зі соснівським «Гірником», стало «золотим» для визнаного лідера обласного футболу Львівщини – винниківського «Руху». Набравши у цьогорічному чемпіонаті 42 пункти, команда Григорія Козловського достроково, за тур до завершення змагань, стала недосяжною для найближчого переслідувача і вчетверте поспіль зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу пошани Прем’єр-ліги Львівщини.

Заключний матч сезону на винниківському стадіоні імені Богдана Маркевича відзначився непересічною результативністю обох суперників і зберігав інтригу від першої до останньої хвилини. За його ходом господарі поля тричі вели в рахунку, гості були попереду один раз, та зрештою команди задовольнилися нічиєю. Справжнім героєм матчу став винниківчанин Олег Шептицький, який забив усі чотири голи своєї команди. У складі «Гірника» по дублю в активі Віталія Кашуби та Андрія Деви.
Вітаємо футбольний клуб «Рух» (Винники) з цим визначним успіхом і бажаємо подальших спортивних звершень.

Прем’єр-ліга Львівщини

«Рух» (Винники) – «Гірник» (Соснівка) – 4:4

25 жовтня – неділя. Винники.
«Рух»: Шевчук, Романюк (Панасюк, 64), Гурський, Бойко (Дмитрух, 46), Баглай (Омельченко, 52), Костик (Вільчинський, 46), Алієв, Кікоть (Іванов, 46), Макар (Сергеєв, 46), Шацьких (Фурта, 61), О. Шептицький.
«Гірник»: Щур, Домальчук (Дева, 46), Васюта, О. Яценко, Ляшук (М. Буй, 46), Ільїн, Буй, Богданов, Сас, Ніколаєв (Кашуба, 30), І. Данилюк (Райша, 46).
Арбітри: А. Наконечний, Ю. Ковальчук, Ю. Кравченко (усі – Львів).
Четвертий арбітр: Т. Радюкін (Львів).
Делегат ФФЛ: М. Біць (Львів).
Голи: О. Шептицький (9; 47; 64; 77, з пенальті) – Кашуба (43, 72), Дева (61, 74).
Попередження: Макар (44) – Богданов (34), О. Яценко (76).

Зустріч розпочалася у досить жвавій і водночас досить коректній боротьбі, щоправда, у дебюті особливої гостроти біля воріт обох команд не спостерігалося. Та це не завадило команді Винників уже на 9 хвилині повести в рахунку. Олег Шептицький виявив неабияку спритність у карному майданчику «Гірника». Перебуваючи в оточенні захисників, він зумів невідпорно пробити повз голкіпера.

«Рух» був близький до того, щоб розвинути свій успіх, в епізоді, коли пройшов пас урозріз на Володимира Макара, якому небагато забракло, щоб дотягнутися до м’яча і переправити його у сітку.

Перша ж перспективна атака команди Соснівки мала місце близько середини першого тайму, але вона зупинилася через положення поза грою.

Та винниківчани до перерви атакували більше. Запам’ятався зокрема епізод, коли, після пасу справа, Олег Шептицький пробив головою – на шляху до воріт м’яч відскочив від газону і голкіпер гостей Максим Щур не без труднощів перевів сферу на кутовий.

Під завісу тайму соснівчани дещо активізувалися попереду і за це були винагороджені забитим голом. Якщо на підступний удар із відскоком від газону Юрій Шевчук зреагував як слід, то відвести небезпеку на 43 хвилині, після майстерного проходу Віталія Кашуби лівим флангом, коли нападник обіграв захисників і наблизився до воріт, голкіперу не вдалося.

Друга половина зустрічі видалася значно результативнішою. Уже на 47 хвилині Олег Шептицький вдруге вивів «Рух» уперед. Тоді стрімка атака розвивалася лівим флангом, звідки пройшла хороша передача на найкращого бомбардира винниківчан, якому залишилося з близької відстані спрямувати м’яч за лінію воріт.

А потім почастішали атаки на протилежні ворота. Як наслідок, на 61 хвилині рахунок знову став нічийним. Із правого флангу м’яч було переадресовано в центр, де Андрій Дева випередив голкіпера і проштовхнув сферу у ворота.

На цьому команди не зупинилися. На 64 хвилині успіх підопічним Романа Гданського принесла триходівка, що розпочалася на правому фланзі, звідки пройшов пас на Олександра Алієва. Він віддав передачу Олегу Шептицькому, а той оформив хет-трик.

Втретє поступаючись, підопічні Володимира Підкіпняка не знітилися, продовжуючи шукати шляхи до воріт суперника. І за досить короткий проміжок часу знайшли їх двічі. На 72 хвилині рахунок став 3:3. Тоді мала місце діагональна передача зліва у карний майданчик, де найспритнішим виявився соснівчанин Віталій Кашуба. А на 74 хвилині «Гірник» вперше у матчі вийшов уперед. Цього разу мали місце два поспіль удари – після першого, який було заблоковано, Андрій Дева виявив неабияку наполегливість у боротьбі за м’яч у карному майданчику, після чого прицільно пробив у площину воріт.

Рахунок 3:4 вже ніяк не задовольняв господарів поля і вони значними силами рушили вперед відіграватися. І досить скоро їм це вдалося. Після порушення правил проти нападника у карному майданчику арбітр матчу Андрій Наконечний призначив пенальті, який на 77 хвилині чітко реалізував Олег Шептицький. До фінального свистка на футбольному полі тривала непоступлива боротьба, проте схилити шальки терезів на свою сторону жодному зі суперників не вдалося. У підсумку зафіксовано нічию 4:4, яка принесла «золоте», чемпіонське, очко винниківському «Руху».

Роман Гданський, головний тренер команди «Рух» (Винники):

«У цьому році у нас нічого легкого не було, все давалося важко – на всіх фронтах. Звичайно, навантаження було величезне, команда витратила дуже багато емоцій і сил цього року. Важливо, звісно, було вигравати чемпіонат області, тому що ми втратили «золото» чемпіонату України і Кубок України серед аматорів. Причина у тому, що велика сукупність змагань, у яких ми водночас брали участь, не дала нам можливості усіх їх успішно завершити.

А тепер у нас була двотижнева перерва, було достатньо часу для того, щоб відновити свої нерви, свої емоції після фіналу. Якщо б зараз повернути ті моменти, навіть не фінал чемпіонату, а 1/4 фіналу Кубка України, я думаю, все було б по іншому, тому що тоді команда зіграла за тридцять днів десять матчів – організм людини просто не здатний перенести такі навантаження. Тому нам сьогодні, звичайно, важливо було вийти і поставити крапку у чемпіонаті області, що команда і зробила».